Kur ir kaip laikyti motinos pieną ?

Vaiko gimimas – pats svarbiausias įvykis kiekvienos moters gyvenime, todėl suprantama, kad ji nori juo kuo geriau pasirūpinti. Gydytojai tvirtina, kad maitinimas krūtimi – svarbiausias vaiko geros sveikatos šaltinis, juk su motinos pienu vaikas gauna visas būtinas maistines medžiagas, stiprinamas jo imunitetas, o pirmais gyvenimo mėnesiais tai labai svarbi apsauginė priemonė nuo įvairių ligų, todėl motinos pienas turi labai daug privalumų lyginant jį su sausais mišiniais. Tačiau būna situacijų, kuomet mama negali ištisai būti šalia mažylio, o vartoti sausų mišinių nenori. Geriausia išeitis tokiu atveju - iš anksto paruošti pieno atsargų mažyliui, kad jis neliktų alkanas. Tačiau kyla klausimas, kaip ir kur laikyti motinos pieną?

  • Motinos pieną laikyti šaldytuve ne tik kad galima, bet ir būtina, niekur kitur jo laikyti nevalia, nes esant aukštesnei kaip 5-7 laipsnių temperatūrai, jis gali greitai sugesti. Būtent ši temperatūra yra optimali pieno laikymui.    
  • Kaip laikyti nutrauktą motinos pieną: prieš pieno nutraukimą išvirinkite buteliukus, jie turi būti švarūs ir pagal galimybes sterilūs, sausi ir atvėsinti. Švariomis rankomis kiekvieną porciją pieno nutraukite į atskirą buteliuką. Porcijas laikykite taip pat atskirai, sumaišyti jas galima tik prieš pat šildymą.
  • Motinos pieną laikyti šaldytuve patogu, tačiau jis ten labai atšąla, todėl prieš maitinimą jį būtina pašildyti. Pienuką šildyti geriausia su visu buteliuku, tiesiog įstačius jį į puoda su šiltu vandeniu. Šildykite tik reikiamą porciją, nes dukart šildyti pieno negalima. Pieno neperkaitinkite, kad mažylis nenusidegintų, pieno temperatūrą pasitikrinti galima užlašinus jo šiek tiek sau ant rankos.   
  • Nutrauktą motinos pieną šaldytuve galima laikyti ne ilgiau kaip parą, nes ilgiau laikomas pienas genda ir praranda savo naudingąsias savybes.
  • Ar galima motinos pieną laikyti šaldiklyje? Taip, galima, nors kai kurių naudingų  savybių jis ir netenka, tačiau vis tiek išlieka maistingas, todėl keletą buteliukų atsargai patartina visada turėti šaldiklyje.  

Kaip motinos pieną laikyti šaldiklyje

  • Kiek ilgai galima laikyti motinos pieną šaldytuve: jeigu jūsų šaldiklis šaldytuvo viduje (-15 C), tai pienuką jame galima laikyti 2 savaites. Jeigu šaldiklis kartu su šaldytuvu, bet su atskiromis durelėmis (-18 C) - nuo 3 iki 6 mėn. Jeigu šaldiklis atskiras, kuris retai darinėjamas (palaiko -20 C) - nuo 6 iki 12 mėn.
  • Šaldiklyje sušaldytą pienuką prieš vartojimą teks pirmiausia atšildyti. Tai padaryti galima specialiame vaikų maisteliui šildyti skirtame šildytuve arba išėmus buteliuką iš šaldiklio, leisti jam natūraliai atšilti, o tada jau pašildyti įprastu būdu, įstačius į šiltą vandenį.   
  • Atšildytą pienuką būtina suvartoti dienos bėgyje, todėl svarbu apskaičiuoti, kokio kiekio reikės tai dienai, kad likusio pienuko netektų išmesti.  
  • Atšildyto pieno pakartotinai užšaldyti jokiu būdu negalima.
  • Jeigu kur nors vykstant su kūdikiu ketinate nutrauktą pienuką imtis su savimi, tuomet būtinai įdėkite jį į šaltkrepšį, kad pienukas nesugestų.
2 psl. »

Komentarai (6)

netycia uzklydes tetis 2013-09-11 19:25
mergaites jums su galva viskas gerai ? ne nu rimtai ? ar cia jums visoms uzeina smegenu vakumo sindromas ?
Kristina 2012-05-31 19:57
Aš tai pašildau piena bet,nuperku ir biški pašildau kad nebutu šaltas pienas vaiku dar gali juk pakeisti įvaizdi.vaiko
Nesvarbu 2012-05-31 14:17
Na aš nežinau kur gerau laikyti piena.
na aš dar neturu vaiku ir nieko neišmanau apie vaiku peržiura
Marija 2012-05-11 12:37
Yra pirkti specialių šaldiklių. Na, kaip miniatiūriniai šaldytuvai. Juos ir nešiotis galima
žiurkė 2012-05-11 11:21
aš paprastą pieną kameroj laikau, bet... tada riebalai (ar kas ten) sušoka į gabalus. O su mamos pienu taip nebūtų?
panda 2012-05-10 21:47
kazkaip kameroj as nelaikyciau. as net mesos kameroj nelaikau o tik sviezia perku, tai kur cia vaiko pienuka laikyt...

Kūdikių mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai