Kūdikių pienligė

Paprastai burnos ertmėje gyvena daugybė įvairių mikroorganizmų. Vienas iš tokių įprastinių „gyventojų“ yra ir Candida albicans grybelis. Nekontroliuojamai augti ir daugintis jam neleidžia bakterijos. Jeigu sutrinka normalios mikrofloros balansas, gali išsivystyti pienligė – viena iš dažniausių naujagimių ir krūtimi maitinamų mažylių ligų.

Pienligės simptomai

Vaiko burnytėje ant liežuvio, dantenų ir vidinės skruostų pusės atsiranda baltų apnašų, aplink kurias būna nedidelis uždegimas. Nuvalius apnašas, po jomis matyti paraudimų.

Mažylis gali būti neramus, kaprizingas, maitinimo metu nusisukti nuo krūties arba iš viso jos atsisakyti (jeigu maitini iš buteliuko – nenorės ir jo). Priežastis paprasta – žindimas jam yra skausmingas. Po kurio laiko nedidelės baltos dėmelės išplinta, apnašos tampa panašios į varškę.

Pienligės priežastys

Gali būti, kad naujagimis užsikrečia šia liga nuo motinos, kai keliauja gimdymo kanalu, jeigu ji tuo metu sirgo kandidoze. Pastebėta, kad dažniau šia liga serga neišnešioti mažyliai, taip pat tie, kurių imunitetas būna labai silpnas, vaikučiai, gydyti antibiotikais, ir tie, kurie dažnai atsirūgsta (grybeliui reikalinga rūgštinė terpė). Liga gali pasireikšti ir tada, kai ima dygti dantukai – tuo metu imunitetas būna kiek silpnesnis.

Daugeliu atvejų dėl ligos atsiradimo reikėtų kaltinti nepakankamą higieną. Užsikrėsti galima per žinduką, šaukštą, motinos spenelius (odos kandidozė ant mamos pieno liaukų – viena iš dažniausių kūdikių pienligės priežasčių), per daiktus, kuriuos mažylis kiša į burną.

Paprastai pienligė nėra susijusi su kokiomis nors kitomis ligomis. Pirmaisiais šešiais gyvenimo mėnesiais skiriamas gydymas, reikia laikytis burnos higienos. Jeigu vaikutis vyresnis ir laikomasi elementarių burnos higienos taisyklių, tačiau gydymas neduoda teigiamų rezultatų (arba jie trumpalaikiai), būtina nuodugniai ištirti visą vaiko organizmą, nes tai gali reikšti rimtesnę ligą arba silpną imunitetą.

2 psl. »

Komentarai (7)

j 2014-06-18 23:45
išmokit rašyt vieną kartą.
ritute 2014-01-28 13:20
Mazyte pastoviai reke vuen del pienliges?
ADE 2013-09-05 16:36
PAS MANO VAIKO SONE ANT LIEZUVELIO BALTOS DEMELES KADARYTI?

oho 2013-02-25 12:31
Without any investment you can earn $200.00USD/day. Visit http://www.easyworkhome.com/?u=Tomasekas
Rita 2012-01-23 16:29
Na, ne dėl kiekvienos problemos būtina pas gydytoją bėgt, tai ir pasidomėjau
Laima 2012-01-23 16:12
Žinoma, kad būtina. JUk kalbame apie vaiko sveikatą
Rita 2012-01-23 11:18
Vadinasi, vis tiek būtina kreiptis į gydytoją?

Kūdikių sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai