Paprastai burnos ertmėje gyvena daugybė įvairių mikroorganizmų. Vienas iš tokių įprastinių „gyventojų“ yra ir Candida albicans grybelis. Nekontroliuojamai augti ir daugintis jam neleidžia bakterijos. Jeigu sutrinka normalios mikrofloros balansas, gali išsivystyti pienligė – viena iš dažniausių naujagimių ir krūtimi maitinamų mažylių ligų.
Pienligės simptomai
Vaiko burnytėje ant liežuvio, dantenų ir vidinės skruostų pusės atsiranda baltų apnašų, aplink kurias būna nedidelis uždegimas. Nuvalius apnašas, po jomis matyti paraudimų.
Mažylis gali būti neramus, kaprizingas, maitinimo metu nusisukti nuo krūties arba iš viso jos atsisakyti (jeigu maitini iš buteliuko – nenorės ir jo). Priežastis paprasta – žindimas jam yra skausmingas. Po kurio laiko nedidelės baltos dėmelės išplinta, apnašos tampa panašios į varškę.
Pienligės priežastys
Gali būti, kad naujagimis užsikrečia šia liga nuo motinos, kai keliauja gimdymo kanalu, jeigu ji tuo metu sirgo kandidoze. Pastebėta, kad dažniau šia liga serga neišnešioti mažyliai, taip pat tie, kurių imunitetas būna labai silpnas, vaikučiai, gydyti antibiotikais, ir tie, kurie dažnai atsirūgsta (grybeliui reikalinga rūgštinė terpė). Liga gali pasireikšti ir tada, kai ima dygti dantukai – tuo metu imunitetas būna kiek silpnesnis.
Daugeliu atvejų dėl ligos atsiradimo reikėtų kaltinti nepakankamą higieną. Užsikrėsti galima per žinduką, šaukštą, motinos spenelius (odos kandidozė ant mamos pieno liaukų – viena iš dažniausių kūdikių pienligės priežasčių), per daiktus, kuriuos mažylis kiša į burną.
Paprastai pienligė nėra susijusi su kokiomis nors kitomis ligomis. Pirmaisiais šešiais gyvenimo mėnesiais skiriamas gydymas, reikia laikytis burnos higienos. Jeigu vaikutis vyresnis ir laikomasi elementarių burnos higienos taisyklių, tačiau gydymas neduoda teigiamų rezultatų (arba jie trumpalaikiai), būtina nuodugniai ištirti visą vaiko organizmą, nes tai gali reikšti rimtesnę ligą arba silpną imunitetą.
Kūdikių pienligė

Kūdikių sveikata
Kankinantis dantukų dygimas Kūdikio gimimas – didžiulis džiaugsmas visai šeimai. Su šiuo svarbiu įvykiu atkeliauja ir daugybė klausimų – kodėl mažylis neramus, kodėl verkia, kodėl atsisako krūties ir kitokio maisto, kodėl nuolat kiša pirštus į burną ir skaudžiai kandžioja krūtinę? Atsakymas gali būti visai paprastas – kalasi pieniniai dantukai!
Kaip gydyti slogą kūdikiams ir mažiems vaikams? Tėveliai visuomet su nerimu laukia rudens, žiemos bei pavasario, nes būtent vėsiuoju metų laiku stipriai išauga įvairių vaikiškų ligų skaičius. Kartais atrodo, kad mažyliai neserga tik vasarą, o visais kitais mėnesiais negaluoja praktiškai nuolatos.
Lietuva pirmauja pagal sergamumą meningokoku: neišvengiama ir mirties atvejų Tarp visų Europos Sąjungos šalių, Lietuvoje registruojama daugiausiai meningokokinės B tipo infekcijos susirgimų, o naujausios apklausos rodo, kad beveik du trečdaliai tėvų, auginančių iki dešimties metų vaikus, neturi pakankamai informacijos, kad susidarytų objektyvią nuomonę apie meningokoką B, jo keliamą grėsmę sveikatai bei efektyviausią prevencijos priemonę – skiepus.
Kalasi dantukai: kaip palengvinti skausmą?2 Dantys dygsta visiem – vieniems lengviau, kitiems sunkiau... Laikotarpyje nuo 6 iki 30 mėnesių visi mažyliai išsiaugina kramtukus ir tampa visaverčiais kramtytojais ir įvairiausių gėrybių valgytojais, rašo „Sąmoningų mamų“ portalas.
Kūdikio išmatos - svarbus sveikatos indikatorius Sužinokite pagrindinius dalykus apie kūdikių išmatas ir ką jos gali pasakyti apie jūsų mažylių sveikatą.
Čiulptukai: privalumai ir trūkumai Vienas iš kebliausių klausimų tėveliams – duoti vaikui čiulptuką ar ne. Kokie gi gali būti šio aršių diskusijų objekto privalumai ir trūkumai?
Mažylis dažnai serga? Patikrinkite, ar gerai išplaunate buteliuką! Daugelis mamyčių neįsivaizduoja savo gyvenimo be plastikinio buteliuko ar gertuvės – atrodytų, maitinti vaikutį tapo daug paprasčiau ir patogiau. Bet ar saugiau? Juk tokie indai gali tapti jūsų atžalos ligų priežastimi.
Kūdikio miego režimas Bet kokio amžiaus vaikui (ypač – patiems mažiausiems) reikalinga dienotvarkė. Vaiko organizmas, pripratęs prie tam tikro ritmo, iš anksto „žino“, ko tikėtis, t.y. kada bus maistas, kad – miegas, žaidimai ir t.t. Tai padeda išvengti nereikalingo streso.
Kūdikio kraitelis: ką būtina turėti? Sužinojusios apie savo nėštumą, daugelis būsimųjų mamyčių pradeda vaikiškų prekių parduotuvių šturmą, ir puola pirkti viską, ko tik gali prireikti (ypač, jeigu tai – pirmas nėštumas). Tačiau mažo žmogučio gimimui reikia ruoštis apgalvotai. Kas gi iš tikrųjų bus reikalinga?
Mamos atmintinė: dažnai užduodami klausimai ir atsakymai apie kūdikius Mažylį iš gimdymo namų ar ligoninės parsivežusioms mamoms neretai kyla daugybė klausimų - jas glumina vaikučio verksmas, jos bijo, kad kūdikis pernelyg mažai valgo, nepriauga pakankamai svorio, ilgai neužmiega, mamytės nežino, kaip atpažinti galimą kūdikio ligą bei tinkamai neįvertina natūralių vystymosi procesų. Siūlome naudingą atmintinę jaunoms mamytėms ir pateikiame dažniausiai kylančius klausimus bei atsakymus į juos.
Kaip išsirinkti tinkamas sauskelnes? Daugybė firmų viena per kitą siūlo savo „superlaidžias orui“, „nepakartojamas“ ir „geriausiai sugeriančias drėgmę“ sauskelnes. Asortimentas milžiniškas, reklamos viliojančios... Kaip neapsigauti?
Jogos pratimai netrukus gimdysiančioms nėščiosioms Kiekviena vaikutį išnešiojusi moteris patvirtins, kad trečiasis nėštumo trimestras, o ypač paskutinės jo savaitės yra pakankamai sudėtingos - dažną nėščiają kamuoja nugaros ir kojų skausmai, sutinsta galūnės, nuotaiką gadina siautėjantys hormonai ir stresas dėl artėjančio gimdymo. Paprasti jogos pratimai yra puikus šių problemų sprendimo būdas.
Pirmoji diena po gimdymo: kaip jaučiasi moteris? Vaikelio atėjimo į pasaulį laukiančios moterys neretai nerimauja ne tik dėl paties gimdymo, bet ir dėl savo savijautos susilaukus mažylio. Gimdymas yra nemenkas išbandymas kiekvienos moters kūnui, tad, natūralu, jog visiškam atsistatymui prireiks laiko, o skausmas, specifinės išskyros, patinimai, padidėjęs jautrumas yra nemalonūs, tačiau visiškai normalūs reiškiniai.
Emocinė kūdikio raida pirmaisiais gyvenimo metais Vos gimę mažyliai menkai reaguoja į aplinką, o tėvelių dėmesio siekia verkdami, tačiau jau pirmaisiais gyvenimo metais jie išmoksta šypsotis, juoktis, guguoti, susiformuoja kūdikio ir tėvų ryšys bei galima pastebėti pirmąsias mažo žmogaus charakterio savybes.
Vaikų atpylimas ir vėmimas4 Atpylimas – viena iš dažniausių priežasčių, kodėl krūtimi maitinamų mažylių tėveliai ateina pasikonsultuoti su pediatru (juk net 67 % keturių mėnesių amžiaus vaikų atsirūgsta bent po kartą per parą).
Pirmieji dantukai: dažniausi klausimai ir atsakymai Pirmųjų dantukų dygimo laikotarpis – rimtas išbandymas tiek mažyliui, tiek jo tėveliams. Irzlumas, nemiga, nenoras valgyti ir pakilusi temperatūra — tai tik kelios bėdos, su kuriomis tenka susidurti laukiant pirmųjų „kapliukų“. Kaip išgyventi ir reaguoti, ką daryti, jeigu norite palengvinti vaiko kančias? Apžvelkime dažniausius su mažylių dantukais susijusius klausimus.
Kūdikio grūdinimas6 „Šiltnamio“ sąlygomis augantys vaikai dažniau serga, nes jų organizmas nepakankamai atsparus besikeičiančiam aplinkos poveikiui. Taigi norint, kad vaikas būtų sveikas, mažylio organizmas turėtų būti grūdinimas nuo pirmųjų dienų.
Vaikų rachitas: priežastys, požymiai ir gydymas3 Ilgą laiką vaikų rachitas buvo vertinamas tik kaip vitamino D trūkumas. Šiandien į problemą žiūrima jau plačiau, nes žinoma, kad fosforo ir kalcio apykaitą sutrikdo ne tik nepakankamas šio vitamino kiekis, gaunamas su maistu, bet ir kiti veiksniai.
Labiausiai paplitę mitai apie mažų vaikučių priežiūrą2 Vaikučių priežiūrai skiriamas labai didelis dėmesys: juk mažiausi šeimos nariai tokie jautrūs ir pažeidžiami – beveik kaip krištolas. Vis dėlto net ir tuose pačiuose gimdymo namuose nuomonės apie tai, kaip reikia prižiūrėti vaikutį, dažniausiai išsiskiria, tad mamytė nebežino, kuo tikėti, o kuo – ne.
Kūdikių disbakteriozė5 Kokie klinikiniai požymiai atsiranda kūdikiui susirgus disbakterioze? Kaip ji diagnozuojama? Ką daryti, jei kūdikis iš tiesų susirgo? Kaip maitinti sergantį vaiką? Klausimų mamytėms kyla pačių įvairiausių, o į juos geriausiai atsakyti gali vaiko pediatras.
Kalasi dantukai: kaip pagelbėti vaikui?5 Vaiko savijauta dygstant dantukams gali būti labai įvairi ir nepastovi. Kaip su visu tuo susidoros tavo atžalėlė, labai priklauso nuo bendros organizmo būklės. Kai kurių specialistų teigimu, sveikas ir stiprus mažylis nepatiria jokių sunkumų.
Kvėpuoja? Nekvėpuoja? I dalis Kūdikis – didžiausias mamos turtas, todėl nieko keisto, kad pirmaisiais mėnesiais praktiškai visos mamytės pergyvena dėl kiekvieno menkniekio. Bene daugiausiai nerimo kelia vaikelio miegas, juk tai vienintelis laikas, kai mama ir vaikas būna atskirai.
Pirmasis kūdikio dantukas Kai jums suskausta dantį, lankotės odontologijos klinikoje Vilniuje ar kitame mieste. Kasdienė burnos higiena yra labai svarbi burnos sveikatos dalis. Būtina valyti dantis bent du kartus per dieną, bei atitinkamai skalauti burnos ertmę po maisto, kuris ypač kenkia dantims, tai - saldumynai, kava, įvairūs skanėstai. O kaip yra su vaikų dantukais? Kada gi pasirodo pirmieji dantukai? Kada jais reikia pradėti rūpintis?
Staigios kūdikių mirties sindromas12 Ar yra kas nors baisiau nei kūdikio lopšyje mirtis? Tėvų patiriamas šokas būna didesnis nei avarijos atveju. Jie beviltiškai ieško šios nelaimės priežasčių, tačiau jų pastangos bevaisės: kodėl taip atsitiko, nepadeda išsiaiškinti nei vaiko medicininės kortelės įrašai, nei patologo anatomo tyrimas.
Kodėl naujagimiai čiaudėja?4 Kai augini pirmą vaikutį, normalu krūpčioti nuo menkiausio mažylio nusičiaudėjimo. Tačiau iš tiesų naujagimių čiaudulys niekuo nesiskiria nuo suaugusiųjų. Tai - visiškai normalus reiškinys.
Neišnešiotų vaikų organizmo ypatumai11 Kiekviena moteris su nekantrumu ir nerimu laukia mažylio atėjimo į šį pasaulį, iš anksto ruošiasi šiam svarbiam įvykiui. Deja, kartais jos džiaugsmelis gimsta per anksti, ir virsta skausmu, baime, kurios tiesiog neįmanoma įveikti.
SOS! Dygsta dantukai!13 Kiekviena mamytė nekantriai laukia, kada jos mažyliui išdygs pirmieji dantukai. Tiesa ta, kad tai tėveliams neretai sukelia daugiau problemų nei pačiam vaikučiui: jie, pasidairę į aplinkinius, ima ir nusivilia, kad jų „aukselis“ vis dar šypsosi bedante burnele.
Naujagimių stabligė2 Liga, vadinama stablige, žmonijai žinoma jau nuo senų laikų. Jos simptomus dar V amžiuje prieš Kristų aprašė Hipokratas. Deja, ši tema mūsų dienomis tebėra aktuali, ir labai dažnai baigiasi mirtimi.
Vaikui sloga: gydyti ar ne? II dalis3 Sloga ne visada reiškia peršalimą. Rinitas – vienas iš daugelio ligų simptomų. Jis būna infekcinis (virusinė arba bakterinė sloga), ir neifekcinis (alergija, sudirgimas, nudegimai). Vaikams sloga gali atsirasti ir dėl svetimkūnio nosyje.
Vaikui sloga: gydyti ar ne? (I dalis)1 Pati dažniausia pasaulyje liga yra sloga (arba kitaip – nosies gleivinės uždegimas, rinitas). Suaugusiajam ji nėra maloni, tačiau pavojaus nekelia. Kas kita – mažyliai, ypač tie, kurie maitinami krūtimi..
Kūdikis verkia: kokios galimos priežastys?4 Kol vaikas nemoka kalbėti, vienintelis būdas pasakyti mamai, kad jis kažko nori – tai verkti. Deja, atspėti, ko reikia būtent šį kartą, ne visuomet lengva (tačiau įmanoma).
Krūtimi maitinamų mažylių masažas6 Paskutiniu metu tampa labai madinga samdyti savo mažyliui profesionalų masažistą. Priežastys paprastos: vieni tėveliai įsitikinę, kad profesionalas yra profesionalas, ir savo darbą išmano, tad jam galima drąsiai patikėti tai, ką jie turi brangiausia, kiti baiminasi, jog gali pakenkti savo mažyliui.
Kūdikių meteorizmas (pilvo pūtimas)5 Pirmoji rimta problema, su kuria susiduria naujagimiai – pilvo pūtimas, kitaip dar vadinamas meteorizmu. Jo neišvengia nė vienas mažylis, ir tam galima rasti paaiškinimą.
Kam kūdikiui reikalingas dienos režimas?3 Kai kalbame apie kūdikių auginimą, visuomet susiduriam su įvairiausiom diskusijom. Būtent dėl to mes norėtume pakalbėti apie kūdikio dienos režimą ir kam jam to reikia.
Taisyklingas vaikučio masažas Masažas ir paprastutė neilgai trunkanti mankšta teigiamai veikia mažylio nervų sistemą, judėjimo įgūdžius. O ir bendravimas su mamyte ar tėveliu vaikučiui neabejotinai išeis į naudą...
Atopinis kūdikių dermatitas8 Atopinis dermatitas – tai pastovios vietos neturintis odos uždegimas. Tai reiškia, kad jis gali pasireikšti bet kurioje kūnoje vietoje, pavyzdžiui ant žandukų, aplink lūpas, ant rankų, kojų ar krūtinės ir t.t. Paaugusiems vaikučiams dermatitas dažniausiai išplinta ant skuostų, o patiems mažiausiems – aplink lūpas.
Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška
Reklama
Populiariausi straipsniai
Reklama
Populiariausi receptai
Naujausi komentarai
Tikiuosi neatsiras tokių, kurios vadovausis šiuo straipsniu. Visiškos nesamonės.
Kada mažyliui metas valgyti?
Prieš 8 val.
: Gavau PAGALBOS IR SUSIJUSIU SU SAVO MYLĖTOJU
Sveiki. Jau daugiau nei treji metai, kai dėl darbo ir persikraustymo neteko bendrauti su mylimuoju. Viskas vyksta pe [...]
Vyro neištikimybės požymiai
Prieš 1 sav.
: Gavau PAGALBOS IR SUSIJUSIU SU SAVO MYLĖTOJU
Sveiki. Jau daugiau nei treji metai, kai dėl darbo ir persikraustymo neteko bendrauti su mylimuoju. Viskas vyksta pe [...]
Vyras pavyduolis: bėgti ar mylėti?
Prieš 1 sav.
Ar žinote, kad...
Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.
Reklama
Junkis prie mūsų ir Facebook'e!
Rinktiniai straipsniai
Kūdikio grūdinimas
„Šiltnamio“ sąlygomis augantys vaikai dažniau serga, nes jų organizmas nepakankamai atsparus besikeičiančiam aplinkos...
Kaip auklėti dukrą: 10 patarimų
Kiekviena mama pati sprendžia, kaip reikėtų auklėti savo vaikus, tačiau kai kuriuos patarimus vis tiek tenka nuolat p...
Jogos pratimai netrukus gimdysiančioms nėščiosioms
Kiekviena vaikutį išnešiojusi moteris patvirtins, kad trečiasis nėštumo trimestras, o ypač paskutinės jo savaitės yra...
Prancūziškas vaikų auklėjimas: principai, pliusai ir minusai
Apsilankę mažylius auginančių prancūzų namuose nustebtumėte pamatę visiškai savarankiškai žaidžiančius vaikus, kurie ...
Reklama
Naudinga
Plaukų kaukės su kiaušiniu: savybės ir receptai
Ar žinojote, kad pačios naudingiausios ir geriausiai plaukus maitinančios kaukės tos, kurių sudėtyje yra kiaušinių tr...
Kitokie ledukų formelių panaudojimo būdai (foto)
Ar kada bandėte užšaldyti formelėse vandenį su gėlių žiedais? Tikriausiai ne – o be reikalo. Bet koks gėrimas, net ir...
Idėjos mažam vonios kambariui (foto)
Net patį mažiausią vonios kambariuką galima sutvarkyti taip, kad jis būtų jaukus ir funkcionalus. Tereikia parinkti t...
Virtuvės gudrybės tikroms šeimininkėms
Neretai maisto gaminimas virsta tikru pragaru: taškosi puodai, svyla keptuvės, bėga pienas... O kur dar ašaros pjaust...
Populiariausi straipsniai
- Vaikų bėrimas: ar reikia nerimauti?13
- Kaip atpažinti artėjantį gimdymą?10
- 9 patarimai norinčioms greičiau pastoti97
- Nemalonūs nėštumo simptomai23
- Kas vyksta gimdymo metu?78
- Kraujavimas nėštumo metu: ar reikia nerimauti?19
- Jeigu vaikui užkietėjo viduriai...10
- Nėštumo simptomai75
- Tėvai ir draugai apie Inetos Puzaraitės nėštumą...
- Patarimai, kaip greičiau pastoti26
Komentarai (7)