Kūdikių meteorizmas (pilvo pūtimas)

Pirmoji rimta problema, su kuria susiduria naujagimiai – pilvo pūtimas, kitaip dar vadinamas meteorizmu. Jo neišvengia nė vienas mažylis, ir tam galima rasti paaiškinimą.

Vaikai gimsta turėdami visiškai sterilų virškinamąjį traktą, į kurį pradeda patekti naujas maistas, įvairūs mikrobai, oras, kurį praryja maitinimo metu. Žarnyne ima išsiskirti ir kauptis dujos, sukeliančios dieglius ir vidurių pūtimą, stiprius skausmus pilvo srityje. Kad vaikui skauda, galima matyti iš pakitusio elgesio: mažylis staiga tampa neramus, nenutildomai verkia, muistosi, rausta, spaudžia kumštukus, mataruoja kojytėmis ir traukia jas prie pilvo, kuris gali atrodyti gerokai išsipūtęs. Pasišalinus dujoms mažylis nurimsta.  Priepuoliai gali kartotis po kelis kartus per dieną, ypač po valgio.

Nepaisant to, kad 3 mėnesių kūdikiui vidurių pūtimą jau galima laikyti fiziologine būkle, vaikas kenčia. Kaip jam padėti?

Mamytės turėtų prisiminti, kad tai, kuo jos maitinasi, patenka ir į pieną. Iš raciono reikėtų išbraukti produktus, skatinančius rūgimo procesus, pilvo pūtimą ir žarnyno dirginimą. Kuriam laikui pamirškite keptą, rūkytą ir marinuotą maistą, raugintus agurkus, pupeles, žirnius, ridikus ir ridikėlius, pieną ir gazuotą mineralinį vandenį.

Maitinimo metu reikia stebėti, kad vaikas gerai apžiotų spenelį ir prarytų kuo mažiau oro, o po to – padėti jam atsirūgti.

Dujų keliamą skausmą mažina šiluma. Pridėkite prie vaiko pilvo šildyklę ar karštu lygintuvu perbrauktą medžiagos atraižą. Linų sėmenų šildyklė ilgai išlaiko šilumą.

Galite lengvais judesiais pamasažuoti vaiko pilvelį – geriausia pagal laikrodžio rodyklę. Jei paimsite vaiką ant rankų, jis jausis saugesnis ir ramesnis.

2 psl. »

Komentarai (5)

Danute 2014-10-29 19:11
O kokioj vaistinej galima nusipirkti nuo pilvo putimo vamzdeli ,naujagimiui
zivile 2014-06-23 15:04
apie koki maisto ribojima ar atsisakyma galima kalbet, kai straipsnio pradzioje parasyta, kad vaikas gimsta tusciu svariu zarnynu. jeigu nera kam skaidyti maisto, tai kam tada riboti produktus, pilvuka pus vienu ar kitu atveju. as irgi buvau tos nuomones, kad reiktu riboti maista, sedau tik ant arbatos ir sausainiu kelias dienas, ir zinot ne velnio nepadejo, kaip pute pilva taip ir tebepute...
Luka 2012-01-06 21:58
Oj kiek mes tokiu problemu esame tureje...
Ugnė 2012-01-06 18:16
Tai jau taip - aš ja ne tik diegliukus palengvinu, bet ir gydausi sinusitą, miežius ir panašiai
Prima 2012-01-06 17:10
Taip, šildyklės - labai geras ir universalus daiktas

Kūdikių sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai