Kūdikių disbakteriozė

Kokie klinikiniai požymiai atsiranda kūdikiui susirgus disbakterioze? Kaip ji diagnozuojama? Ką daryti, jei kūdikis iš tiesų susirgo? Kaip maitinti sergantį vaiką? Klausimų mamytėms kyla pačių įvairiausių, o į juos geriausiai atsakyti gali vaiko pediatras. Tačiau mes taip pat norėtume pasidalinti savo žiniomis. Tikimės, kad tau tai pravers.

Dar iš mokyklos laikų visi turėtume žinoti, kad kiekvieno žmogaus organizmas yra sudarytas iš labai sudėtingos sistemos. Žarnynas – taip pat ne išimtis. Jame susidariusiu mikroflora atlieka daugybę svarbių funkcijų, pavyzdžiui, išskiria pieno rūgštį ir daugybę kitų medžiagų, reikalingų žarnyno gleivinės apsaugai, imuninės sistemos stimuliacijai, vitamino K sintezei, kovai su blogaisiais mikroorganizmais ir t.t.

Esant tam tikroms sąlygoms ir aplinkybėms, žarnyno mikroflora gali būti išbalansuojama, o tuomet ir išsivysto disbakteriozė (disbiozė). Beje, svarbus faktas, kurį būtinai turi žinoti: disbakteriozė nėra liga. Tai patologinė būklė, atsirandanti (tiek vaikams, tiek suaugusiems) tik kaip pasekmė. Disbakteriozės priežastimi gali būti vaistų vartojimas (dažniausiai antibiotikų) arba neseniai prasirgta liga (pvz. žarnyno infekcija). Susirgęs vaikas gana greitai pasveiksta, tačiau jo žarnyno mikroflora yra pažeidžiama.

Kada reikėtų įtarti, kad prasidėjo disbakteriozė?

Klinikiniais disbakteriozės požymiais dažniausiai būna padidėjęs nerimas, sumažėję ūgio ir svorio augimo tempai, virškinimo sutrikimai (viduriavimas, vidurių užkietėjimas), gleivės išmatose, pilvo pūtimas ir t.t. Jei vaikui atsirado tokie sveikatos sutrikimai, būtinai reikėtų kreiptis į gydytoją.

Kokiais metodais nustatoma disbakteriozė?

Šiais laikais disbakteriozės nustatymo metodų yra daugybė. Pats populiariausias būdas –  bakteriologiniai išmatų tyrimai. Gydytojai nustato išmatų mikroflorą, o ji atspindi žarnyno mikrobų sudėtį.

2 psl. »

Komentarai (5)

Lina 2012-07-13 18:42
biogaia gydytoja paskyre, lasiukai. padeda
Irenai 2012-05-27 20:51
Yra ir kūdikiams skirtų gerųjų bakterijų, tikrai veiksminga, ypač, jeigu mažyliui teko vartototi antibiotikus
Irena 2012-05-03 15:01
Bet kalbam tai juk apie kūdikius, ar ne? Kaip tu jam sugirdysi prebiotikų arba probiotikų?
Miglė 2012-05-03 12:14
Prebiotikai, probiotikai... Visur tą patį rašo
liune 2012-05-02 22:37
tfu tfu tfu mes vaikystej jokiu panasiu problemu neturejom

Kūdikių sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai