Kūdikis verkia: kokios galimos priežastys?

Kol vaikas nemoka kalbėti, vienintelis būdas pasakyti mamai, kad jis kažko nori – tai verkti. Deja, atspėti, ko reikia būtent šį kartą, ne visuomet lengva (tačiau įmanoma).

Verksmas iš alkio. Nustatyti, kad vaikas alkanas, nesunku: verkdamas jis ieško mamos krūtinės, stengiasi apimti burna bet kokį šalia pasitaikiusį daiktą: vystyklus, žaisliuką, ar tiesiog savo pirštukus.

Greičiausiai nustatytą dienos režimą kartais teks pamiršti – jeigu kūdikis panoro valgyti ne laiku, turėtum jį pamaitinti, nes nuraminti verksmo kitais būdais nepavyks. Netgi jei mažylis visai neseniai valgė, tai dar nereiškia, kad jis yra sotus. Gali būti ir taip, kad verkiama visai ne iš alkio – maitinimas tiesiog nuramina, nes juntamas motinos širdies plakimas, kvapas ir šiluma. Žinoma, kaskart pravirkus kūdikiui pulti jo maitinti nereikėtų, nes jis pripras būti raminamas būtent tokiu būdu, o tai ateityje sukels daug rūpesčių.

Verksmas iš troškulio. Motinos pienas atstoja mažyliui ir gėrimą, ir maistą. Kadangi jis riebus, vaikutį gali imti troškinti. Ar mažylis nori gerti, išsiaiškinti labai paprasta: duok jam vandens. Jei jis bus alkanas, o ne ištroškęs, vandenuku jo nenuraminsi.

Verksmas iš nuovargio. Pirmaisiais gyvenimo metais reikia labai daug miego ir poilsio. Jeigu mažylis pavargęs, bet paguldytas į lovelę nerimsta ir nuolat verkia, gali būti, kad kažkas (pavyzdžiui, didelis triukšmas, ryški šviesa ar netinkama temperatūra) blaško jo dėmesį.

Verksmas iš nuovargio panašesnis į inkštimą, o ne į rėkimą išalkus. Norintis miego kūdikis dažniausiai trina akytes ir žiovauja. Nuraminti jį nesunku – pasiguldyk jį lovoje šalia savęs ir paniūniuok lopšinę, arba paimk ant rankų, kad jis jaustų tavo šilumą ir širdies plakimą.

2 psl. »

Komentarai (4)

Tadas 2018-12-29 14:08
Esu tėtis našlys,auginu 2 metukų sūnų.Po žmonos laidotuvių prieš mėnesį ( žuvo vaikučio akyse),sūnui pradėjo labai pūsti ir skaudėti pilvuką,ko net naujagimystėje nebuvo nė karto,.Nieks nepadeda, su savo tėvais-vaiko seneliais nebežinom ką daryt.Vaikas dar lanko parapijos vaikų dienos centrą.Priepuoliai - tik naktimis,ir nuo maisto nepriklauso.Ar gali
būt nuo streso? Dėkingas
irmantas 2017-05-03 21:36
labutis gerbiamos mamos kreipiuosi i jus su pagalbos sauksmu,auginu sunu jam siuo metu 1men.laiko viskas lig ir gerai tik buna dydele beda is niekur nieko kai pradeda vaikas verkti rekti ir nieko nepadarai net verkti norisi kas tai galetu buti?apie dieglius as jau informuotas bet gal kas dar galetu buti jei turit kokiu varijantu prasau pagelbekit.su pagarba
Ulma 2012-04-05 09:00
Verksmą iš nuovargio atpažinti lengviausia :) bet kiekviena mamytė anksčiau ar vėliau išmoksta suprasti, ko mažylis nori
vaidukas 2012-04-04 20:55
pas mane dvynukai auga, jei vienas pradedavo verkti, tai kitas iskart dudas paleisdavo. nesibaigiantis koncertas...

Kūdikių sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai