Kūdikis pradėjo ropoti: kaip užtikrinti saugumą namuose?

Gamintojo nuotr.

„Pampers“ pataria: kūdikiui pradėjus ropoti dėmesingai apžiūrėkite namus ir pašalinkite grėsmę keliančius daiktus. Ropoti pradėję kūdikiai greitesni, stipresni ir smalsesni, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio, tad labai svarbu užtikrinti saugumą.

 

Pažvelkite į pasaulį kūdikio akimis

Suaugusieji neprisimena savo kūdikystės, todėl nė neįsivaizduoja, kiek daug pavojų tyko mažylio!

Norėdami aiškiau suprasti, ką mato, jaučia ir patiria kūdikis, atsistokite ant keturių, pasilenkite kuo žemiau ir pabandykite paropoti po namus. Periodiškai atsitūpkite, prisilaikant rankomis taip, kaip tą darytų ropojantis, stotis ir vaikščioti besimokantis kūdikis.

Labai greitai suprasite, kad jūsų švelniai kaktai grasina aštrūs stalų ir kėdžių kampai, masina akių lygmenyje esančios rozetės, rankos pačios tiesiasi link užuolaidų...

 

Kaip apsaugoti namuose ropojantį kūdikį?

Minkštos apsaugos baldų kampams. Ropojantis ar rankutėmis prisilaikantis ir stotis bandantis kūdikis gali atsitrenkti į aštrius baldų kampus. Apsaugokite mažylį ir baldų kampus „aprenkite“ specialiomis, minkštomis apsaugomis. Jų ieškokite didesnėse namų apyvokos, baldų ar prekių vaikams parduotuvėse.

Rozečių apsauga. Vaikų akių lygyje esančios rozetės labai masina mažylį - vaikas nori jas nukrapštyti nuo sienų arba domisi jų skylutėmis. Rozetes uždenkite paprastomis, pigiomis, bet efektyviomis plastikinėmis apsaugomis.

Stalčių ir spintelių apsauga. Kūdikiui pradėjus ropoti visus potencialiai pavojingus daiktus paslėpkite spintelėse ar stalčiuose. Paslėpkite visą buitinę chemiją, kosmetiką, higienos priemones, peilius, smulkius daiktus ir pan., o ant spintelių durelių ir stalčių uždėkite specialias apsaugas, neleisiančias kūdikiui jų atidaryti.

Klozeto apsauga. Jeigu dažnai paliekate atidarytas vonios kambario duris, reikėtų prie klozeto dangčio prikabinti specialią apsaugą nuo vaikų. Smalsus mažylis gali įkristi į klozetą arba į jį primėtyti daiktų.

Apsauga nuo durų užsitrenkimo. Daugumai kūdikių patinka žaisti su durimis, jas stumdyti, stengtis pasiekti rankeną. Kilus net ir nedideliam skersvėjui durys gali užsitrenkti ir prispausti mažyčius pirštelius, todėl ant durų viršaus uždėkite minkštą apsaugą nuo užsitrenkimo.
 

Ropojančio kūdikio saugumas

Gamintojo nuotr.

 

Prie sienų pritvirtinti baldai. Ropojantys kūdikiai mielai „patikrina“ visus baldus. Mažyliams didelį pavojų kelia baldai (ypač jeigu jie lengvesni, ne iš medžio masyvo) su stalčiais ar lentynomis, pavyzdžiui, komodos, spintos, lentynėlės. Stalčiais ar lentynomis bandantis lipti kūdikis baldą gali užsiversti ant savęs. Svarbu baldus specialiais laikikliais (jie dažniausiai būna komplekte su baldais) pritvirtinti prie sienų.

Smulkūs daikčiukai. Savo vietos neturintys daikčiukai (papuošalai, monetos, sagos ir pan.) kelia didžiulę užspringimo riziką. Vaikas pasaulį pažįsta ne tik ropodamas ir žvalgydamasis, bet ir ragaudamas, viską kišdamasis į burnytę.

Staltiesės. Ropojantis ir norintis atsistoti kūdikis gali susidomėti nusvirusia staltiese. Staltiesę sugriebęs mažylis ją nusitemps ant savęs, o tai kelia uždusimo riziką. Visi ant stalo buvę daiktai atsidurs ant žemės, krisdami jie gali sužeisti vaiką. Vertėtų atsisakyti staltiesių arba naudoti kokybiškus staltiesių spaustukus.

Užuolaidos. Žemę siekiančios užuolaidos kelia panašią grėsmę, kaip ir staltiesės. Užuolaidas sugriebęs kūdikis gali jas nusitraukti ant savęs, jose įsipainioti ir pradėti dusti, krentantis karnizas gali sužeisti vaiką. Atsisakykite ilgų užuolaidų arba įsitikinkite, kad užuolaidų karnizai yra patikimai pritvirtinti.

Laiptai. Laiptai kelia didelį pavojų kūdikiams ir jau truputį paaugusiems, bet dar nerangiems vaikams. Jeigu gyvenate kelių aukštų būste, neleiskite kūdikiui laisvai ropoti prie laiptų arba juos užtverkite specialia apsaugine tvorele.

 

Saugumas yra būtinas, bet ideali tvarka - ne

Labai svarbu pasirūpinti kūdikio saugumu ir namų švara, tačiau kūdikiui pradėjus ropoti tikrai nereikia nertis iš kailio ir stengtis visuomet palaikyti idealią tvarką. Atvirkščiai! Nedidelė betvarkė ropojančiam kūdikiui yra labai naudinga.

Kūdikio kelyje vis pasitaikantys žaisliukai, ant grindų numestos pagalvės ar pledai yra lyg treniruočių kompleksas! Mažylio smegenys „priverstos“ intensyviai dirbti ir vertinti kliūčių pilną erdvę, vaikas turi nuolat priimti sprendimus, pavyzdžiui, ar ryžtis lipti per pagalvę ar verčiau ropoti kita kryptimi. Be to, įdomesnė ir iššūkių kupina ropojimo erdvė atitraukia kūdikio dėmesį nuo pavojingų daiktų.

 

Ropoti pradėjusį kūdikį būtina saugoti nuo pavojų, tačiau lygiai taip pat svarbu leisti jam laisvai praktikuotis ir jį paskatinti. Juk ropojimas yra pasiruošimas vaikščiojimui. Daugiau apie vaiko pirmuosius žingsnius skaitykite čia: Vaikas mokosi vaikščioti. Kaip jam padėti?

Komentarai

Kūdikių ir vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai