Kūdikio primaitinimas pavasariniu laikotarpiu

Tavo mažylis jau ūgtelėjo ir yra pasiruošęs susipažinti su suaugusiųjų maistu? Tuomet pats laikas pagalvoti apie primaitinimą. Nuo ko pradėti ir kaip teisingai sudėlioti mažylio mitybos racioną, kad jis gautų visa, kas  būtina   jo augimui ir vystymuisi ?

Vaikų iki vienerių metų primaitinimas turi prasidėti ne tuomet, kai mama užsimano mažylį supažindinti su nauju maistu, o tada, kai pats mažylis pradeda domėtis suaugusiųjų maisto produktais. Tai suprasi iš mažylio elgesio: jam išdygs pirmas dantukas, jis išmoks tvirtai sėdėti, dings refleksas liežuviuku išstumti svetimkūnius iš burnytės ir t.t.

Dar visai neseniai buvo manoma, kad pirmam primaitinimui labiausiai tinka sultys ir vaisių tyrė. Šiandien pediatrai mano, kad toks maistas pernelyg agresyvus mažojo skrandukui ir siūlo iš pradžių supažindinti vaiką su košėmis ir daržovių tyrėmis. Pirmas variantas tiks vaikams, neturintiems problemų su vidurių užkietėjimu ir neturintiems svorio pertekliaus. Pradėti reikėtų nuo grikių, kukurūzų ir ryžių košių.  Geriausia pirkti specialų vaikų maistuką, o košes rinktis be priedų.     

Mityba iš stiklainiukų ir gaminimas savarankiškai

Primaitinimą daržovėmis pradėti reikėtų taip pat labai atsargiai. Yra du būdai: vartoti maistą iš stiklainiukų ir gaminti pačiai. Pavasariniu laikotarpiu rasti kokybiškas, mažyliui tinkamas daržoves - labai sudėtinga, nes pradėti geriausia nuo bulvyčių ar kopūstėlių (gūžinių ar brokolių). Taigi, daugelis mamų renkasi “konservus”. Juose nėra nieko blogo, juk vaikų maistukui taikomi griežti reikalavimai ir kontrolė. Jeigu nusprendei virti pati, tuomet geriau rinkis šaldytas (bet ne pirktines) daržoves, nei neaiškios kokybės iš parduotuvės ar turgelio. Tyrę būtina labai gerai susmulkinti, įpylus šiek tiek daržovių nuoviro. Druskos nedėk !

2 psl. »

Komentarai

Kūdikių mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai