Kosmetinės procedūros nėštumo metu

Nėštumas kai kurioms dailiosios lyties atstovėms neretai padeda išspręsti daugelį grožio problemų: pagerėja plaukų būklė, nagai – tiesiog pasaka, akys žvilgančios ir laimingos. Tačiau kartais norisi atrodyti dar gražiau – tokiais atvejais į pagalbą pasitelkiama kosmetika. Tik ar galima ją naudoti nėštumo metu? Gal įvairios kosmetinės procedūros pakenks būsimajam mažyliui? Juk tikriausiai ne kartą susidūrei su aplinkinių nuomone, kad nėščia moteris turi būti kuo natūralesnė, nenaudoti jokios kosmetikos... Ar tai tiesa? Išsiaiškinkime.

Naudoti kosmetiką nėštumo metu niekas neuždraus. Ji nepakenks, jeigu bus laikomasi elementarių saugumo taisyklių. Tinkamai parinktas lūpdažis ir blakstienų tušas tik pakels būsimosios mamytės nuotaiką, o tai teigiamai paveiks ir vaisių. Vis dėlto geriau kosmetikos geriausia ieškoti vaistinėje – tokioje produkcijoje mažiau alergenų. Jei kalbėtume apie rankų ir kojų priežiūrą, geriau nepiktnaudžiauti garų vonelėmis iki 12 nėštumo savaitės. Pakalbėkime apie įvairias kosmetines procedūras detaliau.

Viskas galima, jeigu tai daroma atsargiai ir saikingai. Esmė ta, kremuose dažnai naudojamas dirbtinis, susintetintas vitaminas A. Jeigu jo į tavo organizmą pateks daug, tai gali sutrikdyti būsimojo vaikučio vystymąsi, lemti įvairias ydas. Ir nors išoriškai naudojamas kremas tokios žalos pridaryti neturėtų, dėl viso pikta geriau pakeisti kremą nuo raukšlių kokiu nors kitu – pavyzdžiui, drėkinamuoju arba raminamuoju. Jeigu tavo kremo sudėtyje yra kokių nors hormonų, geriau tokią kosmetinę priemonę paslėpti kur nors toliau ir daugiau jos nėštumo metu nebenaudoti – tai tikrai gali pakenkti vaikučiui.

Depiliacija

2 psl. »

Komentarai (4)

viki 2012-06-02 17:38
As manau, kad plaukus dazyti sruogelemis - nieko blogo. Galima kirpejai net pasakyti kad prie pat saknu nedazytu. O del vonios, man asmeniskai pilnai pakanka 35-36 laipsniu temperaturos vandens ir kudikiui silta vonia nekenkia, o atsipalaiduoti tikrai padeda.
Paula 2012-03-19 17:05
Aš tiesiog dievinu karštą vonią, tai kai gydytoja uždraudė maudytis karštoje vonioje - man kaip tragedija buvo :)
Vilma 2012-03-19 16:15
Vonia - didelis malonumas :)
Goda 2012-03-19 12:25
Aš vis tiek esu prieš plaukų dažymą nėštumo metu. Kad ir kokie geri būtų plaukų dažai, komponentai tikrai nėra natūralūs, ir vienas dievas težino, kuo viskas gali baigtis

Gimdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai