Koks amžius yra tinkamiausias susilaukti vaikų?

Gamintojo nuotr.

„Pampers“ pataria: planuodami susilaukti vaikų, visų pirma, turėtumėte klausyti savo širdies, tačiau svarbu atkreipti dėmesį ir į kitus aspektus. Įvertinkite savo kūną ir su amžiumi susijusius jo pokyčius bei galimas nėštumo, gimdymo rizikas, finansinę padėtį ir gyvenimišką patirtį.

20-30-ies metų mama. Mažiausia nėštumo rizika.


Gimdyvių amžius visame vakarietiškame pasaulyje, tad ir Lietuvoje, po truputį didėja. Šiuo metu Lietuvoje dažniausiai gimdo vidutiniškai 28-erių metų sulaukusios moterys. Ginekologai šios statistikos tikrai nepasitinka priešiškai, tačiau primena, kad fiziologiškai pastoti, sėkmingai išnešioti ir natūraliai pagimdyti kūdikį yra lengviausia truputį anksčiau, maždaug 25-erių.

Pliusai. 20-30-ies metų gimdyvės susiduria su mažiausia nėštumo ir gimdymo komplikacijų rizika. Jas retai kamuoja gestacinis (nėščiųjų) diabetas, padidėjęs kraujospūdis, preeklampsija, 80% šių gimdyvių pagimdo natūraliai. Jaunesnėms mamoms gerokai rečiau gimsta Dauno sindromą ar įskilą stuburą (lot. Spina bifida) turintys kūdikiai.

Ankstyvesnio nėštumo eiga dažniausiai yra paprastesnė. Jaunesnės nėščiosios turi daugiau energijos, rečiau skundžiasi nuotaikų svyravimu, nuovargiu, galūnių tirpimu ir pan. Pagimdžius jaunas organizmas atsistato sparčiau, mama turi daugiau jėgų rūpintis naujagimiu.

Minusai. Jaunesnės mamos dažniausiai neturi stabilaus finansinio pagrindo, nėra susikūrusios gerbūvio, tad tinkamai pasirūpinti vaikeliu gali būti keblu. Tebestudijuojančios mamos dažniausiai yra priverstos nutraukti arba laikinai sustabdyti studijas, o grįžus į jas tenka derinti mokslą bei vaikelio auginimą.

Gyvenimiškos patirties dar neturinčioms mamoms sunkiau susidoroti su stresu, gimus kūdikiui neretai iškylančiomis santykių problemomis. Jos dažnai turi mažiau kantrybės ir stokoja žinių, yra varžomos įvairių baimių.

2 psl. »

Komentarai

Pastojimas ir nėštumas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai