Kokio maisto labiausiai nori nėščiosios ir kodėl?

@ Shutterstock

„Pampers“ pataria: dauguma besilaukiančių labai nori vieno arba kito produkto, pavyzdžiui, raugintų agurkėlių, šokolado ar karamelinių ledų. Pasimėgaukite jais, tačiau nepamirškite saiko!

Nėščiųjų įgeidžių priežastys nėra išaiškintos


Mokslininkai nėra tikri, kodėl moterų skonis nėštumo metu pasikeičia ir jos labai stipriai įsigeidžia vieno ar kito maisto produkto. Dauguma yra linkę kaltinti nėštumo metu siaučiančius hormonus, evoliuciją arba psichologiją.

Manoma, kad labai saldaus arba riebaus maisto nėščiosios nori, nes jis yra kaloringas ir suteikia daug energijos, kuri, žinoma, labai reikalinga nėštumo metu - juk jėgų reikia ne tik mamytei, bet ir augančiam vaikeliui. O sūrus maistas nėštukes domina dėl jame esančios druskos, kurios poreikis išauga nėštumo metu didėjant kraujo tūriui.

Kartus arba labai ryškaus kvapo ir skonio maistas, pavyzdžiui, pelėsinis sūris daugeliui nėščiųjų nepatinka ar net vimdo, nepriklausomai nuo to ar moteris jo negalėjo pakęsti ir prieš nėštumą, ar iki pastojant mielai pasmaguriaudavo riekele aitraus ir karstelėjusio rokforo. Gali būti, kad tai evoliucijos dovana - juk daugelis gendančių produktų apkarsta ir ima skleisti aitrų, stiprų kvapą.

Svarbus ir psichologinis faktorius. Suprantama, kad nėščiosios patiria daug streso dėl nėštumo eigos, gimdymo, vaikelio sveikatos, pasikeitusių santykių šeimoje, finansinio stabilumo ir tūkstančių kitų dalykų! O gabaliukas burnoje lėtai tirpstančio šokolado padeda užsimiršti bent tą vieną saldžią akimirką...

Kai norisi valgyti tai, kas nevalgoma

Nėščiosioms (beje, taip pat ir vaikams) retai, bet dažniau, nei kitiems suaugusiems žmonėms, pasireiškia alotriofagija (angl. pica). Alotriofagija yra labai didelis noras valgyti arba gerti nevalgomus dalykus, t.y. ne maisto produktus. Pasireiškus šiam sutrikimui nėščiosios dažniausiai nori valgyti molį, anglis, ledą, muilą, gerti šampūną, benziną. Kartais moterys, puikiai suprasdamos, kad to valgyti negalima, pasitenkina uostymu.

Jeigu ir jums kyla noras pakramtyti molio arba degalinėje godžiai uodžiate benzino kvapą, pasitarkite su savo šeimos gydytoju. Mokslininkai nėra tikri, kodėl nėštumo metu dažniau, nei įprastai pasireiškia alotriofagija, tačiau, manoma, kad ji susijusi su vitaminų ir mineralų trūkumu. Atsiradus alotriofagijos simptomas dažnai nustatomas geležies trūkumas, kurį panašalinus nėštukės apetitas normalizuojasi.

Komentarai

Pastojimas ir nėštumas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai