Kokio amžiaus vaikams galima ieškoti augintinio?

„Mama, nupirk...“, - maldaujančiu balsu prašo atžala šuniuko arba kačiuko... Ar reikia pasiduoti? Ką būtina apmąstyti ir iš anksto žinoti tėveliams, norintiems patenkinti vaiko prašymą?
 
Kokio amžiaus vaikams augintinio pirkti kategoriškai nerekomenduojama?
 
Vaikai iki 4-5 metų amžiau augintinio paprastai nevertina kaip gyvo sutvėrimo. Jiems tai greičiau kaip daiktas, su kuriuo galima pažaisti. Maždaug nuo 5 metukų imama suvokti, kad gyvūnui gali skaudėti, kad jį reikia prižiūrėti, juo rūpintis. Kadangi vaikai mokosi tik iš savo patirties bei praktikos, iš anksto tai aiškinti būna tiesiog beviltiška – jūsų paaiškinimai vaikui atrodys tiesiog kaip kažkokia abstrakcija. Tik bėgant laikui ateina suvokimas, kad gyvūnas namuose – tai tuo pačiu ir džiaugsmas, ir rūpestis.
 
Koks gyvūnas nuo 5 metų tinka labiau: šuniukas ar koks nors ypatingos priežiūros nereikalaujantis augintinis?
 
Tokio amžiaus vaikučiams idealiai tinka papūgėlės, žuvytės, žiurkėnai. Tiesioginio kontakto nėra – ir tai šiuo atveju yra privalumas. Kita vertus, jais taip pat reikia rūpintis. Ir ši užduotis iš pradžių vis tiek gula ant tėvelių pečių – vaikai tik stebi procesą, klausinėja, bando pakartoti tai, ką daro suaugusieji. Savo pavyzdžiu tėvai po truputį mokina atžalą pasirūpinti gyvūnėliu.
 
Apie kačiukus ir šuniukus galvoti geriausia tada, kai vaikui sueina bent 6 metai (šiems gyvūnams reikia daugiau priežiūros), bet net ir tada naivu tikėtis, kad vaikas prisiims visą atsakomybę. Jis gali pažadėti rūpintis augintiniu, tačiau pažado neištesėti.
 
Kaip suprasti, kad prašymas nupirkti augintinį – jau rimtas noras, o ne šiaip kaprizas?

2 psl. »

Komentarai

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai