Kodėl vyrai bijo frazės „Aš nėščia“?

Vienas būsimąsias mamytes džiugina, kitas – erzina tai, kad aplinkiniai stengiasi apsupti jas rūpesčiu, dėmesiu ir globa. Tačiau tik nedaugelis susimąsto, ką savo antrosios pusės nėštumo periodu išgyvena vyras. Būsimajam tėčiui gali būti taip pat sunku.

Palyginti neseniai mokslininkai pradėjo kalbėti apie tai, kad partnerės nėštumo metu vyro organizme taip pat vyksta hormoniniai pokyčiai. Žinomi ir tokie atvejai, kad stiprioji lytis priauga svorio (tiek pat, kiek ir nėščia žmona), kad kai kuriems atstovams pasireiškia įvairių negalavimų, netgi visi toksikozės požymiai.

Žinoma, toli gražu ne kiekvienas būsimasis tėtukas išgyvena ką nors panašaus (ir gerai), tačiau emocinių išgyvenimų netrūksta ir jam.

Būsimųjų tėčių, besirengiančių naujam savo statusui, apklausos atskleidžia, kad dauguma stipriosios lyties atstovų bijo ne fizinių sunkumų ir ilgų bemiegių naktų, o to, kad antroji pusė skirs daug mažiau dėmesio savo vyrui. Tik nedidelė dalis apklaustųjų atsakė, kad jaudinasi dėl žmonos sveikatos arba baiminasi, kad nepavyks būti geru tėčiu.

Sužinojęs apie moters padėtį, vyras turi pamėginti išspręsti galybę psichologinių problemų, neretai tampa savo paties proto įkaitu. Tad kodėl gi bijoma išgirsti „aš nėščia“?

„Ar patempsiu?“

Paprastai šį klausimą sau užduoda dauguma vyrų – tiek tie, kurie dar tik laukia pirmagimio, tiek tie, kuriems bent kartelį jau nusišypsojo laimė tapti tėveliu. Juos graužia baimė, kad pačių artimiausių žmonių nesugebės aprūpinti materialiai, kad šeima neprasimaitins. Vyras priverstas skaičiuoti kone kiekvieną centą. Situacija atrodo dar keblesnė, jeigu šeima paėmusi paskolą arba sprendžia, ką daryti su gyvenamuoju plotu.

2 psl. »

Komentarai (9)

eureka 2018-09-10 12:53
esu is vyresnio amziaus bet su saules spinduleliu laukime..aisku manasis dar menesi bande suvokt kas cia vyksta,bet vis delto laimingiausias tetukas-juk tai pirmas jam nors man tik antras...po teisybej niekad nemaciau vyro tokio laimingo kaip manasis...
Mig. 2014-03-07 11:06
Kai aną mėnesį parodžiau testą su dviem II, tai testą numetė į stalčių. Panika jį apėmė pamažu, nors jam tuoj 37 m., ir pirmą kartą taptų tėčiu... Pradėjo šypsotis kai atėjo mėnesinės. Dabar jau pradeda tikrai norėt leliuko..., bet nesigauna...
E. 2013-01-22 18:02
Mazylio neplanavom, o kai suzinojau kad laukiuos man buvo daug didesnis sokas nei jam, jis apskritai nesuregavo, sako gerai, kai nuvaziavom pas gyditoja ir pamate savo vaikeli, akys blizgejo kaip nezinau kas :) lauktis nuostabu...
Sonata 2012-11-13 13:17
Mes planavome, bet vis kažkaip nesitikėjo, kad kas išeis, kai sužinojau vyras buvo darbe, tai pranešiau telefonu... Kai pasakiau pasakė tik tiek :- Tai puiku:)....be jokios nuostabos, bet po kelių sekundžiu perskambino sako: ką??? sakau: - turėsim mžyli:) tai grįždamas namo užsuko į parduotuve parvežė tiek skanumynu, kelias dienas valgėm:)... ir jem nebuvo jokio streso bei panikos, labai normaliai susitvarkė viriokas su šia žinia:)
Ieva 2012-11-13 12:42
mes planavom vaika,tad kai viena vakara gryzus iteikiau jam mazus batukus,liko begalo patenkintas ir dziaugesi kartu :)jokios panikos,baimes ar soko jam nebuvo
Vida 2012-08-28 20:21
mes taip pat laukėm, bet kai pastojau, vyras ėmė panikuot
Virga 2012-08-28 12:02
dažnai gąsdina labiau net ne pati frazė, o tai, kaip ji pasakoma
Elena 2012-03-16 16:30
Na, mano vyras šią žinią priėmė su džiaugsmu. Mes jau seniai norėjome mažylio, bet jis neskubėjo ateiti :)
Atsimenu, 2012-03-16 13:47
manasis supanikavo. Bet kai pasakiau, kad auginsiu bet kuriuo atveju, susiėmė į rankas :)

Nėštumo planavimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai