Kodėl verta mokyti vaikus gaminti maistą?

Gamintojo nuotr.

„Pampers“ pataria: pakvieskite vaiką į virtuvę! Taip, užtruksite truputį ilgiau, galbūt patiekalai nebus tobuli, virtuvę (o taip pat ir savo bei vaiko drabužius) teks valyti kruopščiau, tačiau gaminimas ne tik būtinas įgūdis, bet ir galimybė lavinti vaiko kalbą, įpūsti jam pasitikėjimo savimi, išspręsti nevalgumo problemas...

Žingsnelis į suaugusiųjų pasaulį


Mūsų mažyliai skuba kuo greičiau užaugti, tad galimybė prisiliesti prie suaugusiųjų pasaulio juos labai džiugina ir padeda pasijusti tikrai svarbiais!

Mokėjimas gaminti - įgūdis, kuris pravers ateityje, tačiau gaminimas labai naudingas ir vaiko vidinių savybių ugdymui. Savo rankomis gardų patiekalą sukūręs ir visą šeimą pamaitinęs vaikas didžiuosis ir labiau pasitikės savimi. Jis įgaus daugiau žinių, plės akiratį, galės apie tai papasakoti draugams. Galbūt kulinarija net taps maloniu ir tikrai vertingu hobiu!

Sveikos mitybos pamokos

Mitybos specialistai ir dietologai vienbalsiai tvirtina, kad tiesiausias kelias į sveiką mitybą yra jos ugdymas nuo pat mažumės. Svarbu išmokyti vaiką pasigaminti bent kelis nesudėtingus patiekalus, paaiškinti, kodėl vertėtų rinktis juos, o ne menkavertį greitąjį maistą ar konservantų kupinus pusgaminius.

Gamindami supažindinkite vaiką su skirtingais maisto produktais, aiškiai įvardinkite daržovių, vaisių, kruopų pavadinimus, papasakokite apie jų naudą, paaiškinkite kokie maisto gaminimo būdai (pavyzdžiui, virimas garuose ar troškinimas) yra tinkamiausi mūsų sveikatai.

Alkanas nevalgiukas

Daugelis tėvų nuolat susiduria su nevalgiuko problema - vaikas labai išrankus, gali valandų valandas stumdyti maistą lėkštėje, o kiekvienas kąsnelis tampa nesibaigiančių derybų objektu. Pažįstama? Gaminkite kartu ir nevalgiukas kaip mat išalks!

2 psl. »

Komentarai

Kūdikių ir vaikų mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai