Kodėl tėvai praranda autoritetą vaikų akyse?

Suprantama, kad anksčiau ar vėliau vaiko gyvenime prasideda etapas, kai atžala pradeda maištauti, reikalauti laisvės, teisių ir pan., ir tai yra visiškai normalu. Tai – amžiaus krizė. Vieniems šis gyvenimo periodas baigiasi taip pat staigiai, kaip ir prasidėjo, kitų gi gyvenime permainos vyksta lėtai, tolygiai. Kažkuriuo momentu tėvai gali neapsižiūrėti, pasielgti netinkamai, ir tai turės ateityje neigiamų pasekmių.
 
Yra dalykų, kurių gal ir nenorėtume, bet juos darome, nes taip verčia aplinkybės. Nereikia ieškoti kaltų ir teisių – jų nėra. Tai – tiesiog faktas, su kuriuo tenka susitaikyti. Kartais nutinka taip, kad žmogus, kuris vaiko akyse buvo pačiu didžiausiu autoritetu, savo įtaką praranda, ir tampa vaikui tolimu, svetimu... Kodėl taip nutinka? Išskirti galima štai tokias pagrindines priežastis.
 
Tėvai per daug užimti
 
Kai tėtis ir mama per daug užsiėmę, kad galėtų skirti dėmesio vaikui, autoriteto žlugimas neišvengiamas. Suaugusieji bando „atsipirkti“, atlyginti patirtą žalą pirkdami žaislus, rengdami įspūdingus gimtadienius, tenkindami atžalos užgaidas... Tačiau tai nėra vieninteliai dalykai, kurių reikia vaikui. Iš pradžių jis stengsis atkreipti į save tėvų dėmesį, reikalaus ne tik fizinio, materialinio, bet ir dvasinio dalyvavimo savo gyvenime, tačiau po truputį pradės ieškoti kito žmogaus, kuris jam pakeistų mamą arba tėtį. Tuos poreikius, kurių nepatenkina tėvai, patenkins kas nors kitas – ir būtent jis taps vaikui autoritetu.
 
Tėvai nesistengia palaikyti ryšio su vaiku
 
Palaikyti glaudžius dvasinius ryšius su atžala gali kliudyti ne tik darbas. Kad šie ryšiai nenusilptų ir nenutrūktų, juos stiprinti reikia kasdien – taisyti savo pačių klaidas, kai ką paaukoti, kai ko atsisakyti... O juk labai dažnai dėl visko kalta mūsų pačių tinginystė. Tėvai, kurie neįdeda pastangų, kad santykiai su vaiku būtų geri, iš augančios atžalos mažai ko gali tikėtis. Bėgant metams „prisibelsti“ iki jos bus vis sunkiau ir sunkiau – vaikas tiesiog negirdės to, ką jam sako tėvai.

2 psl. »

Komentarai

Vaikai ir tėvai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai