Kodėl slenka plaukai?

Perbrauki savo plaukus rankomis ir delne lieka kuokštas plaukų. Situacija tikrai nepavydėtina, tačiau puikiai žinoma ne vienai moteriai. Kas gali padėti sustabdyti plaukų slinkimą? Priemonių tikrai yra, tačiau prieš tai reikėtų išsiaiškinti tikslią priežastį, sukėlusią šią problemą.

Įprastai ant mūsų galvos auga nuo 120 iki 150 tūkstančių plaukų. Kiekvieną dieną iškrenta maždaug 200-300 plaukų, o jų vietoje išauga nauji. Tokiu būdu plaukai nuolatos atsinaujina. Tačiau kaip žinoti, kada metas susirūpinti? Štai paprastas testas, kuris padės tau suprasti: per vidurį galvos praskirk plaukus į šonus ir pažiūrėk, ar nestyro trumpučiai plaukeliai, kurių neįmanoma sušukuoti į šoną. Jeigu tokių plaukelių yra ganėtinai daug, vadinasi plaukai atsinaujina taip, kaip ir turėtų. Tačiau jei plaukai slenka, o jų nepakeičia nauji – metas imtis rimtų priemonių.

Plaukų slinkimo priežasčių gali būti daugybė: jie slenka nuo streso, netinkamos mitybos, hormoninių pokyčių ir t.t. Geriausia būtų nespėlioti, o nedelsiant apsilankyti pas dermatologą-trichologą, kuris greičiausiai pasiūlys atlikti kelis tyrimus:

  • Ultragarsinį skydliaukės tyrimą
  • Spektrinę plaukų analizę
  • Bendrą kraujo tyrimą
  • Hormoninį kraujo tyrimą
  • Plaukų tyrimą mineralų kiekiui nustatyti

4 plaukų slinkimo priežastys, dėl kurių kaltos mes pačios

1. Netaisyklinga mityba. Ji skatina vitaminų, mineralinių medžiagų ir mikroelementų trūkumą. Organizmas perskirsto turimus resursus taip, kad visų pirma gerosios medžiagos atitektų gyvybiškai svarbiems organams, o štai plaukams ir tuo pačiu nagams nieko nelieka. Plaukų svogūnėliai “badauja” ir galiausiai nusilpsta, taigi ima slinkti. Situaciją ypatingai pasunkina nikotinas ir nesakingas kavos gėrimas: šie du kenksmingi faktoriai sukelia kraujagyslių spazmus ir sutrikdo folikulų mitybą. Su plaukų slinkimo problema dažnai susiduria ir vegetarai, nes plaukų augimui būtini baltymai, riebalai ir  gyvulinės kilmės amino rūgštys.

2 psl. »

Komentarai (11)

Lolita 2018-06-03 15:41
Man labai padejo Bio selenium+zn tabletes, nustojo slinkti ir nauju plauku daug auga.
eldorada 2016-09-26 12:40
man slenka kuokstais plaukai jau gan 5men kaip taip viksta kas gali patrti ka daryt man kur kreiptis jai ne vezys kraujo gali buti man?
Sigita 2016-09-21 11:36
Man nuo slinkimo plaukų padeda Evelle. Tai daniški vitaminai, daug visokių vitaminų išbandžiau, tačiau sugrįžau prie šių, nes poveikis pakankamai greitai juntamas ir išlieka ilgam.
Ika 2015-10-15 06:47
Man irgi labai slenka plaukai kai tik presileti prie plauku taip ir slenka.nauji atauga .bet vistiek labai nemalonu.o gal dar gali tai veikti pleiskanos.niekaip negaliu ju atsikratiti.net jau galva nezti nuo pleiskanu.
Vita 2013-01-19 11:45
Turiu rimtą problema, labai slenkia plaukai. Po gimdymo praėjo trys mėnesiai.Gal kokių patarymų pasiulisit?
mama 2012-04-23 20:58
nuo kada plauku znyples padeda nuo galiuku skilynejimo, ar dar labiau suzaloja plauka???
Luka 2012-04-20 23:06
Tai logiška jeigu slenka plaukai.reikia naujo šampuno nuo ko gali nebeslenka plaukus,kad visi taip sako.
audre 2012-01-01 23:48
Taip, plaukai reaguoja po kurio tai laiko į patirtus stresus, į badavimus, į dietas(griežtas) ir visokius organizmo priverstinius kovojimus dėl vietos po saule...
Mes 2011-12-05 16:45
Ir stresas, ir prasta mityba, ir prasta priežiūra. Visa tai labai įtakoja plaukų būklę. Ir jokios priemonės nepadės, jei nesureguliuosit visų šių dalykų.
Lina 2011-12-04 23:05
Kad labai tuo suabejočiau

Plaukams

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai