Kodėl reikia drėkinti vaiko kambario orą?

Kiekvienas nori turėti savo kamputį, kiekvienam rūpi, kad ta asmeninė kertelė būtų jauki. Kai patalpos oras pakankamai drėgnas, būti joje – vienas malonumas. Tačiau vaiko kambario orą drėkinti ne tik dėl to – tai padeda apsaugoti mažylį nuo ligų arba palengvinti sveikimo procesą.

Drėgmė: reikalavimai ir realybė

Žinoma, oro drėgmė svarbi ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems, tačiau būtina pabrėžti, kad itin jautriai į jos permainas reaguoja naujagimiai. Pediatrai rekomenduoja, kad vaiko kambario oro drėgmė būtų apie 60 %. Jeigu ji nesiekia ir 50 % – tai jau labai prastos sąlygos, kuomet vaiko sveikatai iš tiesų kyla grėsmė.

Oro drėgmei įtaką daro ir metų laikas, ir oro sąlygos, ir butinių prietaisų naudojimas. Situacija itin pablogėja prasidėjus šildymo sezonui – tuo metu santykinė oro drėgmė siekia vos 20–25 %. Kad būtų suprantamiau, pediatrai tokias sąlygas neretai lygina su Sacharos dykuma. Suaugusiesiems tai taip pat negerai, tačiau mažyliams – ypač. Pavojų kelia ir tai, kad mes ne visada suprantame, į kokį pavojų stumiame savo vaikus. Jeigu patys jaučiamės gerai, į problemą numoti ranka nederėtų.

Kuo pavojingas sausas patalpų oras?

Sausas kambario oras provokuoja odos ir gleivinių peržiūvimą, vadinasi, labai susilpnėja apsauginė organizmo funkcija. Nosies gleivinei mažesnė nei 50 % oro drėgmė turi itin nepageidaujamų pasekmių. Mažyliui užgula nosį, prasideda sloga, jam tampa sunku kvėpuoti. Jeigu sloga prasidėjo, gydyti ją nepašalinus priežasties yra beviltiška.

Viršutinių kvėpavimo takų gleivinės išsausėjimas atveria kelią infekcijoms. Jeigu oras sausas, alergenai nenusėda ant žemės, ir tu jų valydama namus drėgnu skuduru nepašalini. Jie sklando ore, tad padidėja rizika, kad pateks ten, kur nereikia, ir vaikui išsivystys kokia nors alergija. Burnos ertmės sausumas maitinimo metu taip pat gali sukelti nemažų nepatogumų – žįsdamas mamos krūtį arba žinduką, vaikutis tokiu atveju jaučia didelį diskomfortą, ir tai dar tikrai ne viskas. Jeigu oras per sausas, kaip jau minėta, nukenčia oda – ji greičiau praranda elastingumą, stangrumą, kiekviena organizmo ląstelė ima greičiau senti.

2 psl. »

Komentarai (7)

Gydytoja 2016-03-16 09:14
Kambario dregme reguliuoti tikrai butina. Ypac jei susideje plastikinius langus. Isigykite nedaug tekainuojanti kambario dregmes matuokli ir galesite tiksliau subalansuoti salygas. Patys nuoto pasijusite kur kas geriau, o vaikams sureguliuotas oras tai jau butinybe...
nesvarbu 2013-05-12 19:00
Jo negerai arba kai karšta buna kambaryje todel ir vadiname.
Inga 2012-04-19 17:33
va va, pas mus irgi labai sausas oras. Stengiamės dažniau vėdinti, pristatinėjam indų su vandeniu. Tik įlipti užsimiegojus nemalonu :D
Lina 2012-04-19 12:24
Kad tas rankšluostis paskui pradeda smirdėt :(
Gilė 2012-01-25 10:39
Mes tiesiog šlapią rankšluostį ant radiatoriaus kambaryje padžiaunam :)
Goda 2012-01-25 09:42
Atvirai sakant, niekas iš mano pažįstamų, kurie turi mažų vaikų, to nedaro
Mama 2012-01-24 20:38
Norėčiau netgi pataisyti: ne reikia, o tiesiog būtina drėkinti :)

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai