Kodėl pykstame ant vaiko?

Ko gero visos mamos sutiktų, kad bent retkarčiais supyksta ant savo kūdikių. Tačiau dažniausiai mumyse kyla visai ne pyktis, o paprasčiausias susierzinimas, kuris po truputį kaupiasi, stiprėja ir neišvengiamai baigiasi iškrova. Jeigu iškrova neįvyksta – anksčiau ar vėliau seks staigus emocinis proveržis, kuris palies tą, kuris yra arčiausiai šio uragano epicentro.

Vos tik susierzini, tavyje kyla nenumaldomas noras apšaukti, trenkti ar sviesti kokį nors sunkų daiktą. Vaikui tokio pobūdžio elgesys gana būdingas, kadangi jis dar nemoka savęs kontroliuoti ir stabdyti, taigi jis visiškai pavaldus emocijoms. Tačiau suaugęs žmogus privalo mokėti valdytis, gebėti įsiklausyti į savo jausmus ir žinoti ar verta daryti tai, kas šauna į galvą.

Pyktis – visiškai normalus  ir neretai net sveikas jausmas, ypatingai tais atvejais, kai moki jį valdyti. Pyktis byloja apie permainų būtinybę (perkrovą) ir suteikia jėgų veikimui. Pabandykime išsiaiškinti, kas tai yra motiniškas pyktis, iš kur jis atsiranda ir ką su juo veikti.

Pyktis, kurį sukelia bejėgiškumas ir nusivylimas

Keista, tačiau sunkiausiai paaiškinamus ir labiausiai gąsdinančius įsiučio priepuolius iššaukia patys mažiausieji vaikai. Naujagimiai atrodo bejėgiai ir nesaugūs, o jaunos mamytės dažnai paprasčiausiai nesupranta jų elgesio. Kūdikis ima verkti, tačiau neaišku, dėl kokios priežasties: pabandai pamaitinti, pervystai, pasūpuoji... Ir niekas nepadeda. Kai mažylio rėkimas užsitęsia , o tu negali jo nuraminti, prarandi pasitikėjimą savo jėgomis („aš niekada jo nenutildysiu!“) ir galvoji tik apie tai, kad šis rėkimas nesiliaus niekada. Būtent šiuo momentu tu rizikuoji susidurti savo pačios įniršiu, o tai, tikėtina, galutinai išves tave iš pusiausvyros.  

2 psl. »

Komentarai

Vaikai ir tėvai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai