Kodėl po gimdymo slenka plaukai?

Dauguma jaunųjų mamyčių pastebi, kad po gimdymo plaukai pasikeitė, prarado spindesį, atrodo nušiurę ir dar lūžinėja. Pasitaiko ir taip, kad plaukai ima sparčiai slinkti. Pagrindinė to priežastis – hormoniniai pokyčiai organizme.

Praėjus 3-4 mėnesiams po gimdymo plaukai iš tiesų gali pasirodyti išsausėję ir susilpnėję, o jų slinkimo intensyvumas gali padidėti net du kartus. Laimei, pakaks palaukti dar porą mėnesių ir hormonai susireguliuos, o plaukų slinkimas sustos. Beje, žindančios krūtimi šios problemos gali aplamai išvengti.

Tačiau neskubėkime kaltinti vien hormonų, nes dėl plaukų slinkimo kaltas gali būti ir išbalansuotas vitaminų bei mineralinių medžiagų kiekis organizme. Nėštumo metu ir vėliau – maitinant mažylį, mama praranda daug svarbių mikroelementų, kurių atkūrimui prireikia ne tik tinkamos mitybos ir poilsio, bet ir laiko.

Dar viena priežastimi gali būti stresas, kuris dažnai aplanko pirmaisiais mėnesiais po gimdymo. Nuolatinė miego stoka, nuovargis, didelė atsakomybė, kardinaliai pasikeitęs gyvenimo ritmas ir aplinkybės... visa tai gali labai stipriai paveikti tiek fizinę, tiek psichinę moters sveikatą.

Su plaukų slinkimo problema labai dažnai susiduria tos, kurioms gimdymo metu buvo daromas cezario pjūvis. Priežastis – narkozė, kurios poveikis organizmui gali tęstis apie šešis mėnesius.

Bet kuriuo atveju, plaukų slinkimas yra problema, kurią reikia spręsti nelaukiant, kol organizmas pats susitvarkys su iškilusiomis problemomis. Tavo pareiga – stiprinti plaukus ir skatinti naujų plaukų augimą, o tai daryti galima dar prieš gimdymą. Juk išvengti problemos kur kas lengviau, nei paskui ją spręsti.Padėti gali maitinančios ir stiprinančios kaukės iš natūralių produktų. Norime tau pasiūlyti keletą skirtingų variantų.

2 psl. »

Komentarai (1)

Gabriele 2012-07-13 12:27
As irgi patariu plauku kauke, be galo gera. Issiplovus galva ( geriausiai naturaliu sampunu ), pries miega ant dregnu plauku uzsitepkite jojobos sviestu (jei gyvenate Kaune, siulau apsilankyti Agnum centre), ir per nakti palikite, o ryte issiskalaukite. Plaukai zvilges, o pati priemone 100% naturali. :)

Sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai