Kodėl moterys nenori auginti vaikų?

Dar ankstyvoje vaikystėje mergaitėms įkalama į galvą, kad svarbiausia moters gyvenime – sukurti savo šeimą ir pagimdyti vaiką. Užaugusios jos iš tikrųjų neretai tampa laimingomis motinomis (toms, kurios taip ir neištekėjo, vaikai yra paguoda). Pagrindinis jų rūpestis – kaip išauklėti savo atžalą.

Paleisti vaiką į pasaulį, stebėti, kaip jis auga – visa tai atrodė labai svarbu, kad gyvenimas taptų visavertis. Tačiau yra žmonių, kurie mano, kad šis punktas nėra būtinas – galima apsieiti ir be vaikų. Kodėl kai kurios moterys nenori tapti mamomis?

Gailėtis ar džiaugtis?

Ankščiau tuos, kurie negalėjo susilaukti vaikų, vieni užjautė, kiti niekino. Atrodo, buvo normalu baigti mokyklą, institutą, ištekėti, pagimdyti vaiką ir jį auklėti. Žinoma, atsirasdavo tokių, kurie sąmoningai atsisakydavo vaikų, tačiau tai buvo retenybė – tokiu poelgiu niekas per daug nesididžiavo.

Šiandien situacija visiškai pasikeitė. Anglų kalboje neturintys vaikų apibūdinami trimis terminais: childfree (neturintys vaikų, nepriklausomi), childless (negalintys jų susilaukti) ir childhate (nekenčiantys vaikų ir visko, kas su jais susiję). Panašūs terminai vartojami ir kalbant apie netekėjusias moteris: neturinčios poros ir dėl to kenčiančios (husbandless), laisvos ir nepriklausomos (husbandfree), nekenčiančios vyrų (husbandhate).

Terminai childfree ir childhate labai dažnai painiojami. Antrasis tinkamesnis apibūdinti nebrandžius žmones (dažniausiai – dėl amžiaus) – jiems tiesiog būtina ko nors nekęsti (ar tai būtų kuri subkultūra, ar tautybė, tiesiog kitaip atrodantis ar mąstantis žmogus). Jaunimui būdinga maištauti prieš tradicines vertybes, todėl nieko nuostabaus, kad kartais šiaušiamasi ir prieš įprastą šeimos modelį. Dažniausiai iš to išaugama – net jeigu vėliau ir nenorima turėti vaikų, neapykanta jiems nebejaučiama.

2 psl. »

Komentarai (13)

Dora 2022-03-07 19:54
Perskaitykite ir susisiekite su daktaru Sunny, jei jums reikia stipraus meilės burto, kad išspręstumėte nutrūkusius santykius.
Kai buvau šeštą mėnesį nėščia su antruoju vaiku, išsiskyriau su vyru. Nuo tada, kai susilaukėme pirmojo vaiko, be perstojo ginčydavomės ir ginčydavomės, ji nebemėgo jo jokios meilės ar pasitikėjimo, todėl jis su manimi išsiskyrė. Ir visą tą laiką bandžiau įvairias priemones, kad jį susigrąžinčiau, taip pat išbandžiau keletą skirtingų stebuklingų ratų savo gyvenamojoje ša
Priversta. 2021-03-16 11:26
O ka daryti jei tave priverte pries tavo valia gimdyt vaika tavo paties tevai? Nors man jau 18m buvo? As nekenciu savo paties vaiko nes buvau keliu men nescia palikta vaiko tevo.. nejauciu vapse jokio motinystes inkstinto toks jausmas kad vidui letai mirstu.. kaip susidoroti su visu situo?
"nes reikia" 2016-07-25 00:25
As irgi nenorejau vaiku. Bet susilaukiau,manau del "spaudimo" ,nes REIKIA,nes visi turi,nes man jau kitaip (pasak gydytojos)bus pervelu...
Vaikas (aciudie)sveikas,esu viskio aprupinta mylimo vyro....bet labai,labai nelaiminga. Dabar gailiuosi del sio savo poelgio
ne 2015-11-24 14:22
bukit stiprus zmones kurie nejaucia poreikio tureti vaiku, bukit stiprus tame kad nepasiduoti spaudimui ir susilaukti vaiku net nenorint o tam kad ,,visi sako ir reikia'' labai didele klaida ir gyvenimo pabaiga. niekada nepasiduokit spaudimui. Bukit stiprios. As pati neturiu vaiku ir ju nenoriu nes tiesiog nekenciu tu visu nestumu ir taip toliau cia tiesiog mano nuosprendis, o mane taip pat spaudzia kiti, mama draugai, vyro tevai kodel nera vaiku bet mes nepasiduodam, ir ju siandien tiesiog nera
n.m. 2015-10-03 00:44
Pasidaviau spaudimui del vaiku (man 29). Dbr laukiuosi 14 savaiciu ir taip gailiuosi. Toks jausmas, kad netrukus mano gyvenimas baigsis- sedesiu namie su klykianciu vaiku vienisa ir lauksiu, kol vyras is darbo gris. Nebebus jokiu idomiu kelioniu, vakareliu- visai tai pakeis pampersu rutina...
kita klaipėdietė 2015-01-09 15:01
Vyro teta taip pat nenorėjo vaikų. Gyveno visą gyvenimą savo malonumui, daug keliavo, turėjo vyrų, vedusių meilužių, bet vaikų nenorėjo, nes tai vargas ir t.t. Jai visada pati svarbiausia buvo tik ji pati. Dabar, kai jau jai beveik 80 m. - verkia kruvinom ašarom, priimkit, ją prižiūrėkit, jai sunku, baigia apakti. Anytai pasakė - kaip tau gerai, tu vaikų turi, yra kas tavimi pasirūpina... O vyro mama atsakė - "o kas tau neleido turėti?".
klaipediete 2014-06-14 14:39
Man 25 metai. ir as nenorejau ir NENORIU auginti vaikus !!! Mano nuomone neimanoma pakeisti :) Turiu savo priezasciu. Ne nepagalvokit kad nevaisinga. VAisinga, esu tai pasitikrinusi. Jokiu problemu su sveikata. Tiesiog "n" priezasciu kodel nenoriu. Gaila kad mano tevai to nesupranta. Jie labai nori tapti seneliais. :( Tik beda as :) NEgaliu pakesti vaiku!!!! Net prie svetimu kad….. fe…. Nei nervu turiu tiek nei ka.Man jokio susizavejimo nera, kaip pas kitas moteris :) Pamato toj ciuciuciu :D
Nesvarbu 2012-05-12 14:19
Manau kad mamos nenori augint vaiku
ar jeigu bloga padaro pvz,aš nenoru i mokykla
ir todel aš nenoru augint vaikus:/
Mama 2011-11-29 17:14
Na, į svetimą kailį neįlįsi. Aš pati esu mama ir labai myliu savo vaikus, todėl man sunku suprasti tas moteris. Vis dėl to, nereikėtų pulti smerkti, nes kiekvienas pasirenkame savo kelią.
Laura 2011-11-29 16:16
Pas visus žmones yra skirtingi prioritetai. Yra moterų, kurios nenori sėdėti namuose, nes joms tai visiškai neįdomu. Jos nori eiti linksmintis ir patirti kuo daugiau nuotykių. Vargu, ar pagimdžius vaikelį prioritetai persiskirstys. Tokiu atveju vargšas vaikas, kuris augs su seneliais (čia geriausiu atveju) arba su auklėmis, kol mamytė po naktinius klubus duosis.

Vaikai ir tėvai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai