Kodėl meluoja nėštumo testai?

Didžioji dauguma dailiosios lyties atstovių, įtariančių, kad laukiasi mažylio, puola į vaistinę nusipirkti nėštumo testo. Patikrinti, ar spėjimas teisingas, nori kiekviena, tačiau pasitaiko, kad nuliūstama arba apsidžiaugiama per anksti – šios priemonės dėl tam tikrų priežasčių kartais meluoja. Kada testo rodikliai gali apgauti?

1. Testas atliktas per anksti

Paprastai ant testo pakuotės būna nurodyta, kad naudotis juo galima pradedant nuo pirmųjų vėluojančių mėnesinių dienų. Vis dėlto esmė ta, kad 2–3 menstruacijų užsilaikymo dieną tikimybė, kad testo rezultatai bus teisingi, sudaro 80 %. Taip pat labai svarbu žinoti, kad testui reikėtų naudoti būtent rytinį šlapimą – jame hCG koncentracija yra didžiausia.

2. Skysčių perteklius

Gerti daug skysčių yra gerai – tai žinoma kiekvienam, bent truputį besirūpinančiam savo sveikata. Kita vertus, jeigu iš įpročio vakare išgersi daug, ryte hCG koncentracija rytiniame šlapime bus mažesnė. Dėl šios priežasties geriau vakare suvartojamų skysčių kiekį šiek tiek apriboti.

3. Nekokybiškas nėštumo testas

Atkreipk dėmesį į tai, kad ant kiekvieno nėštumo testo yra nurodytas jo galiojimo laikas. Jeigu nori būti visiškai tikra dėl rezultatų, naudotis testu, kurio galiojimo laikas pasibaigęs, neverta (kaip, beje, ir kaupti jų atsargų tam atvejui, jeigu po metų kitų sugalvotum susilaukti vaikelio).

4. Testo atlikimo taisyklių nesilaikymas

Gana dažnai testai meluoja dėl vienos labai paprastos priežasties: moterys neperskaito visos naudojimo instrukcijos. Testus tenka kartoti, leisti pinigus (ir gana nemažai), o rezultatai dėl tos pačios priežasties taip pat nebūtinai būna teisingi. Sutaupysi ir pinigų, ir nervų, jeigu testą atliksi taip, kaip parašyta.

2 psl. »

Komentarai (5)

Natalija 2022-03-28 15:23
Labas Dingo menesines dariau 3 testus visi neigiami buvau pas genekologa pasake viskas ok jeigu neatsiras per 3 dienas darysime ehoskopija Ka galima galvoti toliau
maja 2012-10-20 23:00
buna ir atvirksciai
Agnė 2012-08-02 18:10
na, kad rodo neigiamą vietoj teigiamo - dar suprantu. Bet kaip gali būti atvirkščiai?
Birutė 2012-07-30 11:24
kai aš porą kartų pirkau, tai rezultatai vis buvo neaiškūs. Nors gamintojai skirtingi.
Justė 2012-07-27 12:44
Neteko tokio dalyko girdėt

Nėštumo planavimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai