Kodėl mažyliai vartoja keiksmažodžius ir kaip padėti jiems nebesikeikti?

Shutterstock

„Pampers“ pataria: ar jūsų vaikas naudoja žodžius, kurių jis tikrai negalėjo išgirsti iš jūsų? Skaitykite toliau norėdami suprasti, kodėl jis taip kalba ir kaip jam padėti suprasti, kad tai yra negerai.

Jei atidžiai įsiklausysite į jūsų darželinuko naudojamus žodžius, pastebėsite, kad jų žodynas ne toks nekaltas, kaip galėtume tikėtis. Jų pokalbiai prisodrinti agresyviomis frazėmis. Kai kurios iš jų yra tiesiog paprasti suaugusiųjų keiksmažodžiai. Kiti, kaip „jis kaka“ yra naudojami tik mažų vaikų.

Vaikai daugelį žodžių supranta iš konteksto, kuriame jie yra naudojami. Štai kodėl mažylis gali paprašyti „pieno“, kai norės atsigerti kažko kito. Jam „pienas“ yra tiesiog žodis, kuris asocijuojasi su gėrimu. Mažylis įskaitys žodžio reikšmę iš to, kas nutinka, kai jis jį ištaria.

Priemonė, skirta gauti dėmesio

Jei paklausite negražiai šnekančio keturmečio, ką tie žodžiai reiškia, jis atsakys kažką panašaus į „tai reikia sakyti, kai nori, kad žmonės į tave kreiptų dėmesį“. Šis komentaras reiškia, kad vaikas supranta žodžių galią – ypač kai kurių žodžių – net nesuprasdamas jų reikšmės.

Dr. Timotis B. Džėjus (Timothy B. Jay), psichologijos profesorius Šiaurės Adamso koledže Masačusetse, studijavo keikimosi būdus ir kitas agresyvios kalbos apraiškas vaikų tarpe. Jis išsiaiškino, kad kaip ir kitose verbalinio vystymosi sferose, čia pirmauja mergaitės. 3-4 metų mergaitės vidutiniškai žino 23 agresyvias frazes ir keiksmus, o berniukai – apie 17.

Mes, tėvai, dažnai norime trauktis atatupsti, išgirdę tokius žodžius, ištartus mūsų mielų darželinukų, bet svarbu suprasti ne tik tai, kodėl vaikai taip šneka, bet ir tai, kad vaikai šiuos žodžius dažnai interpretuoja kitaip nei mes.  

Stiprūs žodžiai – stiprios emocijos

Trimetis gali kalbėti negražiais žodžiais norėdamas paerzinti žaidimų draugą. Žinoma, mažylis neturi omenyje to, ką sako. Tai tėra būdas išreikšti savo jausmus ir iššaukti aplinkinių reakcijas.

2 psl. »

Komentarai

Kūdikių ir vaikų raida

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai