Ko galėtume pasimokyti iš vaikų?

Mes, suaugusieji, kuo puikiausiai žinome pagrindinę savo pareigą: mokyti, ugdyti bei visapusiškai lavinti vaikus ir svarbiausia – užauginti juos dorais žmonėmis. Tačiau dažnai ir patys mažieji gali mus daug ko išmokyti. Tik ar mes nepraleidinėjame pamokų?

Džiaugsmo pamoka

Vaikystėje žmonės kur kas lengviau atkreipia dėmesį net į menkiausius dalykus. Toks stebėjimas padeda suvokti, kad gyvenime būna tiek malonių ir linksmų akimirkų, tiek keliančių gerokai mažesnį susižavėjimą. Pastarosios akimirkos sutrikdo harmoniją, tačiau vaikai turi vieną suaugusiųjų seniai pamirštą pusiausvyros atstatymo metodą – tai beribį susižavėjimą.

Didelė ir raudona klouno nosis, blizgučiai ant burtininko kostiumo, milžiniškas danguje sklendžiantis oro balionas, apsiseilėjęs, gardaus kąsnelio laukiantis šuo – visa tai suteikia pagrindą džiaugtis. Kodėl vaikai krykštauja vėlų vasaros vakarą pamatę švytintį jonvabalį? Žmonės suauga, tačiau daiktai niekur nedingsta. Juk jonvabaliai vis dar skraido, tik tau jie nebekelia jokio susižavėjimo. Apmaudu, tačiau kartu su vaikyste išeina ir gebėjimas nuoširdžiai džiaugtis.

Mes visi patiriame daugybę susižavėjimo vertų akimirkų, tačiau nemokame jų pastebėti, nes esame “suaugę žmonės”, kuriems dėl tokių “niekų” neverta gaišti laiko. Praeiname pro šiuos nedidelius stebuklus užsimerkę, bet plačiai atmerkiame akis, kai tik tenka susidurti su gyvenimo pateiktais sunkumais. O gal tie sunkumai neatrodytų tokie baisūs, jei turėtume jiems atsvarą – daugybę gražių ir malonių akimirkų, kurių patys atsisakome?

Tiesos pamoka

“Meluoti negarbinga, meluoti negražu” - visi puikiai žinome šią tiesą, tačiau tai yra būtent tai, ko mes patys mokome savo vaikus jau ankstyvame jų amžiuje. Štai vienas labai populiarus nekaltas melas - “pasakyk, kad manęs nėra”. Viskas tvarkoje, mes juk visi puikiai žinome, kad būna dienų, kai neturi jėgų net prie telefono prieiti. Bet kodėl reikia meluoti? Mums tai kas, juk niekam nuo to blogiau nebus... Bet vaikui ši situacija įsimins ilgam.

2 psl. »

Komentarai (4)

Lau 2013-08-20 14:53
Niekad nesuprasiu tu mamu,kurios nieko neleidzia vaikams,t.y.zaisti,begioti,kvailioti,daryti visokias anot musu "nesamones",na ir tegul isipurvina tuos rubelius,argi daznai tenka skalbti rankomis-turbut nea..o kiek dar tokiu pavyzdziu..
Emily 2011-12-09 17:21
t.y. ką nors. Ech, visai klaviatūros nebesučiupinėju.
Emily 2011-12-09 17:20
T.y. gyvenimu. Jie taip nuoširdžiai daro ką nor dėl kitų, kad tiesiog graudulys suima.
Emily 2011-12-09 17:19
Aš pavydžiu vaikams ne tik mokėjimo džiaugtis gyvenimo, bet ir tyro nuoširdumo

Vaikai ir tėvai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai