Klausimai, kuriuos būtina užduoti vaikui kiekvieną dieną

Šiais laikais niekas niekam neturi laiko. Mes taip įsitraukiame į kasdienius rūpesčius, taip prie visko kabinėjamės, kad pamirštame apie nuoširdaus pokalbio su vaiku svarbą. Ar verta stebėtis, kad santykiai galiausiai pašlyja, tampa formalūs, praraja tarp tėvų ir jų atžalų tampa vis didesnė ir didesnė? Kaip to išvengti?

Mokslininkai paskaičiavo, kad vidutiniškai bendravimui su vaiku tėvai skiria vos 12,5 minutės per dieną. 8,5 minutes (iš to paties laiko!) tėvai sugaišta įvairiems pamokymams ir ginčams, ir tik 4 minutes skiria neformaliam, draugiškam bendravimui.

Psichologė ir rašytoja Džeimi Harrington rado išeitį – ji suformulavo 4 klausimus, kuriuos savo atžalai vertėtų užduoti kiekvieną dieną. Leidiniui „Huffington post“ ji papasakojo, kaip pati palaiko ryšį su vaiku, nors dirba beveik be išeiginių: „Aš turiu vis mažiau laiko, kurį galėčiau skirti dukrelei. Tačiau net ir būdama tokia užimta aš kiekvieną vakarą skiriu po 15 minučių nuoširdžiam pasikalbėjimui. Aš manau, kad taip „palieku atviras duris“, kad esant reikalui dukrytė galėtų pasidalinti su manimi tuo, kas jai iš tiesų svarbu. Nemanykite, kad kiekvieną kartą gaunu „išpakuotą“ atsakymą – dažnai būna taip, kad dukra apsiriboja vos keliais žodžiais, tačiau pasitaiko, kad imame aptarinėti jai svarbias temas. Aš užduodu šiuos klausimus kiekvieną dieną ir atidžiai klausau. Man svarbu žinoti, kad dukra žino, jog esu šalia.

Labai svarbu užduoti vaikui atvirus klausimus. Jie nuo uždarų skiriasi tuo, kad į juos negalima atsakyti žodžiais „taip“ ir „ne“. Būtent atviri klausimai skatina vaikus apibūdinti savo jausmus, vertinti savus ir svetimus poelgius, o tėvams jie padeda geriau pažinti ir suprasti vaiką“, - pasakoja psichologė.

2 psl. »

Komentarai

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai