Statistika skelbia, kad net apie 80 procentų pasaulio žmonių bent kartą per savo gyvenimą patiria nugaros skausmą, kuris metų laikotarpiu vėl pasikartoja. Apatinės nugaros dalies skausmas vargina 35–55 metų žmones, nugaros skausmas yra ir pagrindinė neįgalumo priežastis jaunesnių nei 45 metų asmenų grupėje. Nugaros skausmą patiria ne tik suaugusieji, bet ir vaikai, tačiau dažniausiai tai darbingo amžiaus žmonių – tiek vyrų, tiek moterų – problema, vienodai išplitusi tarp įvairių profesijų žmonių.
Daugelyje išsivysčiusių šalių kineziterapeutas yra toks pat svarbus, kaip odontologas ar šeimos gydytojas, kur lankomasi reguliariai ir sistemingai ne tik sveikatai sutrikus, bet ir prevencijos sumetimais. Lietuvoje kineziterapija irgi pamažu įgauna pagreitį, tačiau kol kas nėra pakankamai vertinama, o dažnai ir užmirštama – ypač, kol aštrūs ir bauginantys skausmai dar gana reti ir greitai „sutvarkomi” vaistų ar injekcijų pagalba.
Šių dienų medicina siūlo tikrai efektyvius skausmo malšinimo būdus, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje tik momentinėmis priemonėmis slopinamas, bet iš esmės negydomas nugaros skausmas dažnai tampa lėtiniu. Pasekmės tuomet – daug išlaidų medikamentams, sumažėjęs darbingumas, suprastėjusi gyvenimo kokybė ar net neįgalumas. Tačiau, kaip bebūtų, visada galima kažką keisti ir pagerinti – net jei nugaros skausmo medikai tiesiog neranda ar diagnozė ir prognozės yra pačios niūriausios. Vienas iš skausmo prevencijos ir geros savijautos užtikrinimo būdų yra kineziterapija – laiko patikrintas, neinvazinis gydymo būdas, kurio pagrindinis įrankis yra judesys.
Taip, gyvenime visada rasime kur kas „įdomesnių ir svarbesnių” veiklų bei tikslų, nei stuburo ar nugaros problemos, ypač, jei skausmas ne nuolatinis. Tačiau jei bent kartą suskaudo nugarą, ateityje tai greičiausiai pasikartos ir problema ūmės, jeigu savo dienotvarkėje nerasite laiko prevencijai – mankštai ir judėjimui. Tam, žinoma, reikia laiko ir kantrybės, o kad rezultatai iš tiesų džiugintų – ir apsilankymo pas kineziterapeutą.
Iš tiesų, kineziterapija tinka kone visais gyvenimo atvejais, jos nepakeis jokia operacija ar skausmo „blokados“. Mat pastarosios gydo vienmomentiškai ir tik tam tikrą sritį, tuo tarpu reguliari ir tikslinga kineziterapija gydo visą mūsų organizmą – nuo fizinio iki emocinio ir psichologinio lygmens.
Specialūs kineziterapijos pratimai ne tik šalina ūmų ar įsisenėjusį skausmą, palengvina nugaros, stuburo ar sąnarių skausmus kenčiančiųjų dalią, bet ir atstato judėjimo funkcijas. Kineziterapija gali būti ir kompleksinė nutukimo gydymo dalis. Kineziterapijos naudą ir sveikatos pagerėjimą ypač aiškiai pajunta žmonės, kuriuos vargina širdies veiklos ir kraujotakos sutrikimai, išsiplėtusios venos, užkalkėjusios kraujagyslės ar diagnozuota širdies yda.
Apsilankymas pas kineziterapeutą tikrai pravers pradedančiajam sportuoti - specialistas padės įvertinti, ar sportas jūsų organizmui bus tikrai į naudą, ar, visgi, tik išprovokuos rimtus nugaros skausmus ateityje.
Svarbi kineziterapijos sritis yra ir kritimų prevencija, ypač aktuali vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems kritimai ne tik dažnesni, bet ir labai pavojingi. Kineziterapeutas gali parengti specialią programą, skirtą galūnių jėgai, čiurnoms, sąnariams, lankstumui treniruoti, pamokyti, kaip taisyklingai vaikščioti ir kaip saugiai kristi.
Sumanus kineziterapeutas gali padėti ir krypstančios laikysenos atveju, jei vieną dieną pažvelgę į savo atspindį veidrodyje pasijusite nejaukiai, nes jame pamatysite sulinkusį siluetą, į vidų „sustumtais” pečiais ir ryškėjančiu „žinučių kaklu”.
Siekiant užtikrinti kineziterapijos efektyvumą, rekomenduojamas ir gydomasis masažas, vadinamasis pasyvusis kineziterapijos metodas. Unikalus šiuolaikinis technologinis išradimas yra akustinė (smūginė) bangų terapija, atliekama specialiu aparatu. Tai garso bangos, kurios sukuria ir perduoda energiją į skaudamą tašką ir skatina gijimo, regeneracinius (atkuriamuosius) procesus. Alberto Alberjano klinika šiuo metu yra vienintelė Klaipėdos mieste gydymo įstaiga, kurioje atliekama smūginė bangų terapija.
Tik sisteminga ir reguliari mankšta, teisinga laikysena, ergonomika darbe bei namuose gali užtikrinti gyvenimo kokybę be skausmo ateityje. Reguliari kasdienė mankšta būtina ir dirbantiems sunkų fizinį, stovimą ar sėdimą darbą. Klaidinga manyti, beje, kad tinkamą pratimų kompleksą ar reabilitacijos programą galite pasirinkti ir teisingai atlikti patys, be specialisto pagalbos – toks „savarankiškumas“ neretai padaro tik dar daugiau žalos.
„Neignoruokite stuburo ir nugaros priežiūros, ypač jei esate patyrę traumą, turite stuburo išvaržą ar kitą lėtinį negalavimą. Juo labiau, neimkite savęs gydyti patys – pasikonsultuokite su kineziterapijos specialistu, – atkreipia dėmesį ir pataria Alberto Albertjano klinikoje dirbanti kineziterapeutė Janina Bukantaitė. – Mūsų klinikoje kineziterapija ypatinga tuo, kad koncentruojasi į pacientą ir pritaikoma kiekvieno žmogaus poreikiams. Tai individualios programos sudarymas, atsižvelgiant į sveikatos būklę, patarimai ir priežiūra užsiėmimų metu, tai gebėjimas saugiai ir taisyklingas atlikti pratimus ir kokybiškai judėti.“
Mes - už gyvenimo kokybę be skausmo!
Kineziterapija – judėjimo laisvei ir gyvenimo kokybei

Dr. A. Albertjan klinikos nuotr.
Treniruočių programos
Paprasti, bet efektyvūs „Nike“ trenerės patarimai1 Visame pasaulyje garsi „Nike“ trenerė Joslyn Thompson teigia, kad sportas yra svarbus kiekvienam žmogui, nes taip galima pažinti save ir kontroliuoti savo nuotaiką kiekvieną dieną. Ištvermė ir ryžtas, kurių prireikia treniruojantis, gali praversti ir kasdienėje veikloje, susidūrus su stresinėmis situacijomis darbe ar namuose. Žymi sporto terapeutė dalijasi 5 patarimais, kuriais vadovaujasi pati, siekdama aktyvaus gyvenimo ir ramybės balanso.
„Esperanza Resort“ skelbia „Sveikatingumo ir grožio savaitę“ su Ignu Bakėjumi „MyHero!“ sveikos gyvensenos judėjimo įkūrėjas Ignas Bakėjus tas žmogus, kuriam per parą neužtenka dvidešimt keturių valandų. Bet tai, kuo tiki labiausiai, nori užkrėsti ir kitus, todėl niekada neatsisako dalyvauti švietėjiškoje veikloje apie sveiką gyvenimo būdą. Šį kartą savo išmintimi Ignas dalinsis Ungurio ežero pašonėje įsikūrusiame SPA viešbutyje „IDW Esperanza Resort“.
NIA šokio praktika: žmogaus kūnas yra sutvertas judėti NIA praktika savyje sujungia skirtingas judesio technikas - kovos menus, šokio ir gydymą. NIA suteikia galimybę judėti kiekvienam, nepriklausomai nuo fizinio pasirengimo lygio, amžiaus, lyties ar kūno sudėjimo. „Kiekvieno žmogaus kūnas yra sutvertas judėti ir per judesį mes galime atrasti džiaugsmą, gydantį mūsų kūną, protą ir dvasią,“ - teigia sertifikuota NIA praktikos trenerė Giedrė.
Kaip mamoms rasti laiko sportui? Būti mama – nelengvas darbas. Laiko, skirto atlikti netgi paprasčiausiems darbams, rasti gali būti sudėtinga, tačiau rasti valandžiukę treniruotei tikrai įmanoma. Jūsų kūnas jums už tai padėkos.
Kaip per pusvalandį sudeginti 250-300 kcal? (video) Šis pratimų kompleksas padės sustiprinti ir padailinti kūną. Per pusvalandį sudeginsite net 250-300 kcal!
Asmeninis treneris P.Ratkevičius po treniruočių moko medituoti: „Už tai esu dėkingas mamai“ „Sveikame kūne sveika ir siela“ – šiuo posakiu vadovaujasi vienas žymiausių šalies asmeninių trenerių Paulius Ratkevičius. Žmonėms jis padeda ne tik siekti išvaizdos pokyčių, bet ir atrasti ramybę viduje. Kaip jam tai pavyksta? „Už šias pamokas esu dėkingas savo mamai, kuri atvedė mane į meditacijos pasaulį ir parodė, kad tai išties veiksminga – tapau dvasiškai stipresnis, išmokau atsipalaiduoti, o dabar tą pasiekti padedu ir savo klientams“, - pasakoja treneris. Su Pauliumi ir jo mama Nijole Ratkevičiene kalbamės apie meditacijos ypatumus ir jos naudą kiekvienam žmogui.
Vilniuje vyks labdaringas futbolo maratonas - dalyvaukite ir paremkite vaikus „Vilniaus socialinis klubas“ ketvirtus metus dirba su atskirtį patiriančiais vaikais ir jaunuoliais, pasitelkdamas futbolą kaip socialinio darbo priemonę. „Mes siekiame, kad futbolo mokyklos nariai ne tik žaistų futbolą, bet ir augtų kaip asmenybės, – sako Vilniaus socialinio klubo įkūrėjas, futbolo treneris iš Prancūzijos Cedric Raffier, kuris jau dešimtus metus dirba su vaikais ir jaunimu Lietuvoje. – Žaidžiant futbolą mokomasi ateiti laiku ir išbūti iki galo, pasitikėti savimi, veikti komandoje, valdyti savo emocijas, pagarbiai bendrauti.“
Žvaigždžių trenerio Pauliaus Ratkevičiaus 5 patarimai metantiems svorį Iki vasaros likę vos trys mėnesiai dažnam mūsų primena naujųjų metų pažadus sau: pagaliau pradėti sportuoti ir šiltąjį metų laiką pasitikti sulieknėjus, geros fizinės formos. Kad įgyvendinti pažadus sau būtų lengviau, asmeninis fitneso treneris Paulius Ratkevičius dalijasi patarimais, kaip efektyviai mesti svorį.
Žvaigždžių asmeninis treneris Paulius Ratkevičius žiemą rekomenduoja meditaciją Lietuvoje žiemos metu trūksta šviesos, dienos trumpos, o naktys ilgos. Pasiilgę saulės žmonės tampa irzlūs, mažiau aktyvūs, kenčia nuotaika, dėl emocijų išsekimo ir jų darbas būna ne toks produktyvus. „Tam yra puikus vaistas – meditacija“, - teigia žinomas asmeninis treneris Paulius Ratkevičius. Ar tai tikrai padeda ?
Artur Swan ir Ieva Pauliukonytė: „Gydytojai mums neleido sportuoti“ Iš pirmo žvilgsnio Artur Swan ir Ieva Pauliukonytė gali pasirodyti kaip pora iš paveikslėlio: atletiški, ištreniruoti kūnai, nuo veido nedingstanti šypsena ir iš tolo šviečiantis pozityvumas. Tačiau jų abiejų istorijos toli gražu neprimena pasakos. Tam, kad šiandien būtų, kur yra, ir taip atrodytų, jiems reikėjo nueiti ilgą kelią, kuriame pasitaikė ir ašarų, ir daug „tu negali“. Todėl abu jie – naujieji „Reebok“ kampanijos „Be more human“ veidai – nes kiekviena pergalė turi istoriją.
„Compex“ – intelektualus Jūsų treniruočių partneris „Compex“ elektrostimuliacija – tai kokybė, preciziškumas, patogumas, galimybė atlikti intensyvias treniruotes be papildomo širdies nuovargio, sąnarių bei sausgyslių apkrovos.
5 naudingi Edvino Krungolco patarimai sportuojantiems1 Užsiimate aktyvia fizine veikla ir stengiatės nuolat žiūrėti, ką dedate į savo lėkštę? Kad būtų lengviau derinti fizinę veiklą su mityba, pravers profesionalų patarimai. Štai Edvinas Krungolcas, olimpinių žaidynių prizininkas, pasaulio ir Europos penkiakovės čempionas bei „Natural Pharmaceuticals“ ambasadorius sako, kad sportuojant svarbiausia – atrasti ir subalansuoti savo organizmui tinkantį sporto ir mitybos laiką.
Sportiška šeimynėlė (video) Kaip įskiepyti atžaloms meilę sportui? Rodant asmeninį pavyzdį! Sportuokite su visa šeima – bus smagiau!
Milana Jašinskytė jogos pamoką vedė ant stogo (video) Profesionali šokėja ir jogos mokytoja Milana Jašinskytė nenustoja stebinti išradingumu - šį kartą kelias dešimtis jogos entuziastų pakvietė į užsiėmimą ant stogo. Iš pačiame Vilniaus centre įsikūrusių „Pirklių klubo“ stogo terasos atsiveria visa miesto panorama, kuria dalis susirinkusiųjų į užsiėmimą gėrėjosi pirmą kartą.
Batutai – ir pramogai, ir sveikatai Batutą matėme kiekvienas, o gal net ant jo ir šokinėjome. Tai linksmas laisvalaikio paleidimo būdas, kurį labai mėgsta vaikai, bet ir suaugusieji neatsisako. Batutai gali praskaidrinti kasdienybę, suteikti malonių emocijų ir potyrių. Visgi, tikrai ne kiekvienas žino, kad batutas turi reikšmingos įtakos sveikatai ir gerai savijautai.
Misija įmanoma: sportas kartu su vaikučiais (video) Auginant vaiką rasti laiko sau nėra labai paprasta, tačiau jeigu yra noro – viskas įmanoma. Šis motyvuojantis video tikrai turėtų įkvėpti mamytes, svajojančias apie gerą fizinę formą!
Jogos pozos vaikams (foto) Vaikus galima mokyti jogos nuo mažens – jų raumenys ir sąnariai elastingi, todėl atlikti pratimus jiems nėra sunku, o nauda didelė: gerėja disciplina, fiziniai duomenys, kraujo cirkuliacija, laikysena, mažėja fizinė ir nervinė įtampa ir pan.
Sportuojanti mama - laiminga mama Sporto klubas „VS–Fitness“ ir šeimos pramogų parkas „X-Planet“ susivienija dėl bendro tikslo. Daugiau jokių „Ne!“ sportuoti norinčioms mamoms.
Treniruočių planas visai savaitei Svajojate apie gražią figūrą? Prie visko, ką darote, kad jūsų svajonė išsipildytų, pridėkite ir šiuos patarimus – rezultatai jus gali labai maloniai nustebinti..
Kaip rasti laiko treniruotėms? Paprastai nesportuojame ne todėl, kad trūksta laiko, o todėl, kad negalime prisiversti. Būkime atviros ir sąžiningos pačios sau: tam, ko iš tiesų norime, jo visada randame. Tad nuo ko gi pradėti?
Greta Lebedeva meta riesto užpakaliuko iššūkį12 Sportininkė, atlikėja, televizijos projektų dalyvė Greta Lebedeva visiems puikiai žinoma ne tik dėl savo pasiekimų scenoje, bet ir dėl ištreniruoto ir išpuoselėto kūno. Mergina noriai dalinasi sveikos mitybos ir gyvensenos paslaptinis, o neseniai savo gerbėjoms metė dailaus užpakaliuko iššūkį.
Kaip padailinti kūno linijas?1 Noras būti lieknoms kaip podiumu vaikštančios gražuolės nesvetimas daugumai dailiosios lyties atstovių, tačiau gražus kūnas – tai visų pirma sveikas ir stiprus kūnas. Baigėsi tos dienos, kai stiprios merginos buvo laikomos pernelyg vyriškomis ir nepatraukliomis. Visiems šiems pokyčiams įtakos turėjo fitneso išpopuliarėjimas.
Mankštos pratimai, padedantys pagreitinti medžiagų apykaitą2 Ką reiškia sveikas gyvenimo būdas be aktyvaus judėjimo? Pakalbėsime apie tai, kaip pagreitinti medžiagų apykaitą rytinės mankštos ir reguliaraus lankymosi sporto klube dėka.
Kalorijų deginimas? Lengviau nebūna!7 Gyvenimas šeimoje neretai neigiamai atsiliepia figūrai: tai tenka nuolat pabaigti vaiko pietus, tai prisiragauti gaminant, tai pagailime produktų, kurių galiojimo laikas eina į pabaigą... O sportuoti nėra kada. Bent jau bandome save tuo įtikinti. Tik ar tikrai? Juk kalorijų deginimas – daug lengvesnė užduotis, negu gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.
Kodėl sporto treniruotės neduoda norimo efekto?2 Ar jums kada nors buvo taip, kad treniruočių metu atidavėte visas savo jėgas, o rezultatai tokie, tarsi niekuomet net nebūtumėte sportavusios? Nei kūno linijos pakito, nei svoris nukrito... Kodėl taip nutinka ir ką galėtum pakeisti – būtent apie tai ir norime pakalbėti.
Fiziniai pratimai norinčioms sulieknėti12 Atrodo, kad daroma viskas, kas įmanoma ir neįmanoma, tačiau centimetrai talijos srityje netirpsta. Nepadeda nei iškrovos dienos, nei griežtos dietos...
Kad bėgiojimas būtų sveikas ir efektyvus1 Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų. Tai tarsi klasikinis aerobikos pratimų kompleksas, leidžiantis dirbti visiems kūno raumenims ir efektyviai deginantis kalorijas. Štai kodėl dauguma norinčių sulieknėti renkasi bėgiojimą.
10 efektyviausių kardio treniruočių moterims6 Palaikyti gerą fizinę formą privalo kiekviena moteris, o tam tinka pačios įvairios sporto rūšys. Jei tu esi iš tų, kurios sportuoja ne dėl malonumo, o tik iš reikalo, tuomet siūlome tau pažvelgti į mūsų sudarytą 10 geriausių kardio pratimų sąrašą.
Sporto pratimai prie televizoriaus1 Tie, kurie po darbų mėgsta patogiai įsitaisyti ant minkštų foteliukų ir laiką leisti žiūrėdami televizijos programas, turėtų pagalvoti, ar neverta šios pramogos padaryti ne tik įdomia, bet ir prasminga, į pagalbą pasitelkiant kelis sporto pratimus, kurie padės sutvirtinti kūną ir sustiprinti sveikatą
Treniruočių programa kriaušės tipo figūrai4 Visumoje moterims – “kriaušėms” reikia siekti apatinę kūno dalį padaryti mažesne, o viršutinę – didesne, kad subalansuotų figūrą. Tačiau nereikia manyti, kad visas pastangas reikia sutelkti į klubų ir sėdmenų raumenų auginimą.
Anticeliulitinė fitneso programa3 Celiulitas – tai problema, kurią spręsti reikia kompleksiškai. Būtina peržiūrėti savo mitybą, gyvenimo būdą, reguliariai daryti probleminių vietų masažą, sportuoti, aktyvinti klubų, sėdmenų ir pilvo raumenų tonusą, tuo pačiu nepamirštant kardio ir jėgos treniruočių.
Treniruotė su gyromis1 Kuo žavios traniruotės su gyromis? O gi tuo, kad raumenys dirba kitaip. Juk svoris pasiskirsto neįprastai, o tai reiškia, kad treniruotė su gyromis – tai tam tikras stresas raumenims. To pasekoje raumenys dirba didesniu pajėgumu, vadinasi ir treniruotės efektyvumas padidėja.
Biogimnastika5 Biogimnastika siūlo keletą pratimų kompleksų, padedančių sulieknėti, pakoreguoti taliją, klubus, pilvą ir sėdmenis. Paprastai treneris parenka tuos, kurie labiausiai tinka konkrečiu atveju. Mes pateikiame universalų – jis bus itin naudingas, jeigu dažnai skundiesi nugaros, strėnų ir inkstų skausmais.
Treniruočių programa smėlio laikrodžio tipo figūrai3 Moterims, kurias gamta apdovanojo “smėlio laikrodžio” figūra – labai pasisekė, juk tokios formos laikomos moteriškumo idealu. Jos gali rinktis praktiškai bet kokio stiliaus drabužius, joms nereikia rūpintis liemens formavimu ar proporcijų išlaikymu.
Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška
Reklama
Populiariausi straipsniai
Reklama
Populiariausi receptai
Naujausi komentarai
Jau išmoko visa daugybos lentele tiktais ne6dagybos lentel
Kaip išmokyti vaikus daugybos lentelės?
Prieš 2 mėn.
cia blogai
Kaip išmokyti vaikus daugybos lentelės?
Prieš 2 mėn.
nu labai geras
Kaip išmokyti vaikus daugybos lentelės?
Prieš 2 mėn.
Ar žinote, kad...
Ar žinojote, kad suaugęs žmogus turi 206 kaulus, o vaikas – 300 (kai jie auga, kai kurie kaulai susijungia į vieną)
Reklama
Junkis prie mūsų ir Facebook'e!
Rinktiniai straipsniai
Kūdikio grūdinimas
„Šiltnamio“ sąlygomis augantys vaikai dažniau serga, nes jų organizmas nepakankamai atsparus besikeičiančiam aplinkos...
Kaip auklėti dukrą: 10 patarimų
Kiekviena mama pati sprendžia, kaip reikėtų auklėti savo vaikus, tačiau kai kuriuos patarimus vis tiek tenka nuolat p...
Jogos pratimai netrukus gimdysiančioms nėščiosioms
Kiekviena vaikutį išnešiojusi moteris patvirtins, kad trečiasis nėštumo trimestras, o ypač paskutinės jo savaitės yra...
Prancūziškas vaikų auklėjimas: principai, pliusai ir minusai
Apsilankę mažylius auginančių prancūzų namuose nustebtumėte pamatę visiškai savarankiškai žaidžiančius vaikus, kurie ...
Reklama
Naudinga
Plaukų kaukės su kiaušiniu: savybės ir receptai
Ar žinojote, kad pačios naudingiausios ir geriausiai plaukus maitinančios kaukės tos, kurių sudėtyje yra kiaušinių tr...
Kitokie ledukų formelių panaudojimo būdai (foto)
Ar kada bandėte užšaldyti formelėse vandenį su gėlių žiedais? Tikriausiai ne – o be reikalo. Bet koks gėrimas, net ir...
Idėjos mažam vonios kambariui (foto)
Net patį mažiausią vonios kambariuką galima sutvarkyti taip, kad jis būtų jaukus ir funkcionalus. Tereikia parinkti t...
Virtuvės gudrybės tikroms šeimininkėms
Neretai maisto gaminimas virsta tikru pragaru: taškosi puodai, svyla keptuvės, bėga pienas... O kur dar ašaros pjaust...
Populiariausi straipsniai
- Vaikų bėrimas: ar reikia nerimauti?13
- Kaip atpažinti artėjantį gimdymą?10
- 9 patarimai norinčioms greičiau pastoti97
- Nemalonūs nėštumo simptomai23
- Kas vyksta gimdymo metu?78
- Kraujavimas nėštumo metu: ar reikia nerimauti?19
- Jeigu vaikui užkietėjo viduriai...10
- Nėštumo simptomai75
- Tėvai ir draugai apie Inetos Puzaraitės nėštumą...
- Patarimai, kaip greičiau pastoti26
Komentarai (1)