Kelių vaikučių laukiesi?

Susilaukti dvynukų ar net trynukų svajoja ne viena moteris – ir visai nesvarbu, kad nėštumas tokiu atveju būtų sunkesnis. Joms gera pagalvoti vien jau apie tai, kad vienu kartu galima išnešioti daugiau nei vieną vaiką ir tam tikra prasme „sutaupyti“ daug brangaus laiko. Įdomu tai, kad per paskutinius 20 metų dvynukų, trynukų, keturių ir net penkių mažylių gimstamumas ženkliai išaugo – jų susilaukia 0,5 –2 % moterų.

Nuo ko tai priklauso?

Ar galite susilaukti kelių mažylių, priklauso nuo kelių veiksnių:

  • Jūsų amžiaus. Mūsų laikais gimdyti ryžtasi vis vyresnio amžiaus moterys – tai viena iš priežasčių, lemiančių didesnį dvynukų gimstamumą. Jeigu jums 35-eri, tikimybė susilaukti iš karto kelių vaikų pastebimai išauga (jeigu 50 – dar labiau). Jaunoms moterims, deja, taip nutinka gana retai. Esmė ta, kad vyresniame amžiuje ovuliacija būna nereguliari: nerealizuoti hormonai, darantys jai įtaką, kaupiasi, o kito ciklo metu stimuliuoja iš karto kelių kiaušialąsčių išėjimą.
  • Paveldimumo. Jei kas nors iš jūsų artimųjų ar vyro tėvų susilaukė dvynukų, tikimybė, kad taip nutiks ir jums, didelė. Tai pasireiškia ne vienai kartai – paveldimas genas, atsakingas už kelių kiaušialąsčių, kurios gali būti apvaisintos, susiformavimą jūsų organizme.
  • Reprodukcinių technologijų. Dažnai kelių vaikų susilaukia moterys, kurios gerdamos hormoninius preparatus gydėsi nuo nevaisingumo arba ruošėsi dirbtiniam apvaisinimui. Jie stimuliuoja kiaušialąsčių išėjimą ciklo viduryje. Jeigu dozė per didelė, išeina iš karto kelios kiaušialąstės. Paprastai „pašalines“ gydytojai pašalina, tačiau kartais pačios moterys to nenori.

Ženklaus šeimos pagausėjimo požymiai

2 psl. »

Komentarai (2)

Raimonda 2012-05-21 17:54
Aš sapnavau, kad laukiuosi dvynukių. Vėliau tą pačią naujieną man patvirtino ir gydytojai :)
Viltė 2012-05-21 13:59
Vyresnėms moterims, kurios gydėsi nuo nevaisingumo, tikimybė susilaukti dvynių yra didesnė

Gimdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai