Kelionės nėštumo metu

Nėštumas – ne priežastis atsisakyti kelionės (ypač tuo atveju, jeigu ji suplanuota jau seniai). Išvažiuoti ir palikti už nugaros kasdienio gyvenimo dalimi tapusį stresą ir patirti naujų įspūdžių naudinga tiek mamai, tiek jos mažyliui. Jeigu moteris jaučiasi gerai, o gydytojai neprieštarauja, ji gali pakeisti aplinką ir drauge su vyru, mama ar kuo nors iš giminių keliauti prie jūros arba į kalnus. Tikriausiai kyla klausimų: kada tai padaryti geriausia? Kokiu transportu vykti, kokių vaistų su savimi pasiimti, ar reikia apsidrausti? Aptarkime juos, kad poilsis iš tikrųjų būtų saldus ir malonus.

Kada geriausia išvykti?

Gydytojų nuomone, optimulus metas – antrasis nėštumo trimestras. Jis ypatingas tuo, kad būsima mamytė jau apsipratusi su savo padėtimi, nebesuka galvos dėl nuolat augančio svorio ir apvalėjančio pilvuko. 14–26 savaitę galima be didesnio diskomforto keliauti nepažįstamomis įdomiomis vietomis, vykti į trumpas ekskursijas, plaukioti jachta ir daryti begalę kitų dalykų. Šis laikotarpis taip pat patogus dėl to, kad toksikozė jau praeityje, tad joks nemalonus pašalinis kvapas ar skonis jūsų nuotaikos nebesugadins. Delsti nereikia, nes 7 mėnesį padidėja priešlaikinio gimdymo tikimybė. Jūs juk norite, kad sąlygos tam būtų tinkamos?

Kelionių nėštumo metu kontraindikacijos

Jeigu jus prižiūrintis gydytojas rekomenduoja pasilikti, geriau taip ir padarykite – priešingu atveju pasekmės gali būti tikrai liūdnos. Lagaminus išpakuokite, jeigu jums nustatyta bent viena iš šių problemų:

 

 •     Anemija;
 •     Gimdos hipertonusas,
 •     Kokios nors placentos formavimosi problemos;
 •     Vėlyva toksikozė;
 •     Lėtinės ligos paūmėjimas;
 •     Alerginės reakcijos atsiradimo tikimybė;
 •     Kraujavimas;
 •     Kraujospūdžio sumažėjimas arba padidėjimas;
 •     Persileidimo tikimybė;
 •     Infekcinės ligos;
 •     Dažnas pykinimas.

 

Nenoriai, bet leidžiama leistis į kelionę moterims, turinčioms randą po Cezario pjūvio. Joms rekomenduojamas kuo ramesnis gyvenimo būdas išvykos metu.

2 psl. »

Komentarai (3)

Rita 2011-12-07 16:01
Na, o aš nelinkusi rizikuoti. Nėštumo metu niekur nekeliavau, tačiau kai mažoji ūgtelėjo, atsigriebiau už viską :)
Aušra 2011-12-07 10:48
Aš abstinentė, man alkoholio niekas neįsiūlys :D
Jelena 2011-12-07 09:26
Man keliauti traukiniu atrodo ne tik saugiausia, bet ir patogiausia. Bėda tik ta, kad dažniausiai vis tiek kur nors teks persėsti į kitą transportą.

Sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai