Keliaujame į žygį su vaikais II dalis

Planuojant maršrutą ir grafiką visuomet reikia prisiminti, kad kelionės metu gali pasitaikyti įvairiausių kliūčių, todėl ne visuomet pavyks įgyvendinti tai, kas buvo suplanuota iš anksto. Laikytis nustatyto grafiko yra svarbu, tačiau jei atėjo metas pietauti, o iki suplanuotos pietų vietos dar toli, reikėtų pasirinkti kitą sustojimui tinkamą vietą ir joje ramiai pavalgyti. Priešingu atveju pavargę ir alkani vaikai tikrai nebenorės tęsti kelionės. Pietums reikėtų skirti maždaug 1,5-2,5 valandos (priklausomai nuo grupės dydžio ir vaikų amžiaus).

Pažintinės ir poilsinės vietos

Sudarinėjant kelionės maršrutą labai svarbu ištirti visą aplinką, juk tik taip galėsite iš anksto suplanuoti, kokias pažintinės vietas reikėtų aplankyti. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį:

Geologinė sandara: kaip ir kur susiformavo kalnai, upės, ežerai ir t.t;
Istorija: kokie svarbūs istoriniai faktai žinomi apie vietovę;
Flora ir fauna: kokie paukščiai, gyvūnai ar vabzdžiai gyvena vietovėje, kokių žuvys veisiasi upėse ar ežeruose, kokie augalai auga pievose.

Nepamiršk, kad žygio su vaikais tikslas – ne tik pailsėti, bet ir kuo daugiau sužinoti, o mažieji tikrai labai smalsūs, todėl kuo daugiau sugebėsi jiems papasakoti, tuo daugiau įspūdžių jiems išliks.

Laisvalaikio organizavimas

Žygio metu, kuomet vaikai užsiėmę, o suaugusieji maksimaliai susikaupę, įprastai didelių netikėtumų pavyksta išvengti. Nelaimės dažniausiai tyko poilsio akimirkomis, kai visi atsipalaiduoja ir pamiršta saugumo reikalavimus. Kitaip tariant, kuomet vaikų laisvalaikis nėra suorganizuotas, jie imasi savo iniciatyvos, o tai ne visuomet baigiasi laimingai, todėl organizuojant žygį reikėtų pagalvoti ne tik apie kelionės maršrutą, grafiką ir pažintines vietas, bet ir apie saugius bei įdomius žaidimus laisvalaikiu.

2 psl. »

Komentarai

Šeima ir laisvalaikis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai