Keliaujame į žygį su vaikais I dalis

Keliauti su vaikais ne visuomet taip paprasta, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Juk mažieji greičiau pavargsta, juos nuolatos reikia akylai stebėti ir prie jų derintis. Tačiau tinkamai pasiruošus išvyka su vaikais gali būti tiesiog nepakartojama. Taigi, jei kelionės maršrutas sudarytas ir visi bendraminčiai pasiruošę nuotykiams, belieka padaryti paskutinį darbelį: sugalvoti taktiką, kuri padėtų išvengti nemalonių staigmenų ir garantuotų tik geriausius įspūdžius bei prisiminimus.

Į pasiruošimo planelį reikėtų įtraukti šiuos dalykus:

  • Bendra tvarka kelionėje;
  • Ėjimo ir poilsio grafikas;
  • Saugumo reikalavimai;
  • Pažintinės ir poilsinės kelionės vietos;
  • Vaikų laisvalaikis.


Bendra tvarka kelionėje

Bet kokiame žygyje su vaikais, būtina imtis visų įmanomų atsargumo priemonių. Pirmoji ir svarbiausia taisyklė: vaikai visuomet eina grupės viduryje, taip, kad bent vienas suaugęs žmogus rodytų kelią, ir bent vienas lydėtų iš galo. Niekuomet neleisk vaikams eiti pirmiems, ypatingai jei vaikų grupė yra didelė, nes užteks vos akimirkai nusukti žvilgsnį, ir mažieji smalsuoliai gali netikėtai dingti iš akiračio.

Kad sukontroliuoti situaciją būtų paprasčiau, reikėtų išrinkti žygio vadą, kuris bus atsakingas už ėjimo ir poilsio grafiką. Vadas turi nuspręsti, kada metas sustoti pailsėti, kada laikas valgyti ir kada – žygiuoti toliau. Žinoma, vienam žmogui visos atsakomybės sukrauti nevalia, todėl visi kelionėje dalyvaujantys suaugusieji turi prisiimti tam tikras pareigas. Tačiau jei kiekvienas galės priiminėti sprendimus, tuomet labai tikėtina, kad dėl nuomonių nesutapimo kils sąmyšis ir žygis bus sugadintas.  

Ėjimo ir poilsio grafikas

2 psl. »

Komentarai

Šeima ir laisvalaikis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai