Keliaujame į zoologijos sodą

Mes gyvename miestuose ir miesteliuose. Gerai tai ar blogai, bet mus kiekviename žingsnyje supa civilizacija – gal ir patogu, bet juk kartais taip norisi nuo jos atitrūkti, susilieti su gamta... Deja, tokių sąlygų dažniausiai neturime. Ką daryti?

Kelionė į zoologijos sodą gali tapti tikra švente tiek vaikams, tiek jų tėveliams. Tai lavina, praplečia akiratį ir padeda geriau pažinti pasaulį. Į šias pamokėles tėvai noriai veda net pačius mažiausius šeimos narius, kad jie pamatytų tikrą vilką ar lapę, tikrą ruonį, o ne pieštus kygelių ar animacinių filmukų veikėjus.

Vis dėlto ši smagi pramoga gali virsti tikru košmaru. Juk mažieji greitai pavargsta, tad ne visada užtenka jėgų nueiti pamatyti norimą gyvūnėlį. Kaip suplanuoti savo kelionę ir ką reikėtų žinoti, kad išvengtum nemalonių staigmenų? Apie visa tai – netrukus.

Ruošiamės kelionei

Į zoologijos sodą keliauti galima tiek su kūdikiu vežimėlyje, tiek su visažiniu ikimokyklinuku. Jeigu keliausi su pastaruoju, būk pasirengusi klausimų lavinai. Turbūt dažniausiai skambės žodelis „kodėl“. Tokiais atvejais tėveliai neretai atsiduria labai keblioje padėtyje – vaikas paklausia ko nors, į ką atsakymų nežino net specialistai. Jį gali dominti absoliučiai viskas: kur gyvena skruzdėdos, kuo maitinasi barsukai, kiek ereliai išperi ereliukų ir panašiai.

Kad išvengtum tokių nemaloių staigmenų, rekomenduojama iš anksto pasiskaityti specialios literatūros. Kai kurie zoologijos sodai siūlo knygeles, literatūros, kurioje pasakojama apie konkretaus zoologijos sodo gyventojus – taip galima sužinoti ne tik tai, kur šie gyvūnai gyvena, bet ir jų įpročius.

Pakoreguojame dienotvarkę

Jeigu vaikutis dieną priprato miegoti, tėveliams teks derinti laiką. Paprastai pasivaikščiojimas po zoologijos sodą užtrunka apie dvi ar tris valandas, todėl keliauti reikėtų arba po pietų miego, arba prieš jį – priešingu atveju vaikas ekskursiją gali tiesiog prasnausti, arba dėl sutrikusio dienos ritmo tapti nervingas ir kaprizingas.

2 psl. »

Komentarai (4)

lamas 2012-10-07 14:32
zoosode nesu buvus
žiurkė 2012-05-18 12:13
turiu klausimą. Mano vaikas alergiškas katėms. Ar jam galima į zoosodą? Katininių šeimos atstovų ten ne vienas
Siga 2012-05-18 09:49
man ten liūdna, bet vaikams labai smagu. Dėl to ir einam
sss 2012-05-18 09:31
Mano graziausi vaikystes prisiminimai butent is zoo sodo :) kiekvienais metais veduosi ir savo vaikus

Šeima ir laisvalaikis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai