Kas vyksta gimdymo metu?

Pirmasis gimdymas neretai kelia didelę baimę ir tai yra visiškai natūralu, juk moteris nežino ko laukti ir tikėtis. Todėl šiame straipsnyje papasakosime, kas vyksta gimdymo metu.

Gimdymas skirstomas į 3 laikotarpius: atsivėrimo, išvarymo ir placentinį.

Atsivėrimo laikotarpis

Tai laikotarpis, prasidedantis pirmaisiais reguliariais sąrėmiais ir pasibaigiantis visišku gimdos kaklelio atsivėrimu. Šiuo laikotarpiu gimdos kaklelis lyginasi, o jo vidiniai bei išoriniai žiomenys atsidaro tiek, kad vaisius galėtų praslinkti. Svarbiausias vaidmuo šiame etape atitenka sąrėmiams. Jų metu susitraukinėja gimdos sienelės lygieji raumenys, kurie nepriklauso nuo moters valios. Susitraukimai sukelia skausmą. Kadangi skausmo stiprumas priklauso nuo moters nervinio tipo, ne visos moterys juos jaučia vienodai.

Gimdos raumenims susitraukinėjant, spaudimas pereina į vaisiaus vandenų pūslę, kuri įsitempia ir spraudžiasi į gimdos kaklelio vidinius žiomenis, tokiu būdu juos plėsdama. Vaisiaus vandenų pūslė, spausdamasi į gimdos kaklelį, dirgina jos nervų galūnėles taip stiprindama sąrėmius. Sąrėmiams stiprėjant didėja ir spaudimas, taigi vaisiaus vandenų pūslė skverbiasi vis gilyn, o gimdos kanalas plečiasi tol, kol susilygina su gimdos ertme.

Pirmą kartą gimdančių moterų atsivėrimo procesas skiriasi nuo pakartotinai gimdančiųjų. Pastarosioms visas procesas trunka iki 12 valandų, o pirmą kartą gimdančioms tenka palaukti iki 16 valandų.

Gimdos kakleliui atsivėrus  pakankamai, vaisiaus galvutę vis tampriau apspaudžia gimdos kaklelio sienelės. Kai galvutė prisiglaudžia prie dubens sienelių, vaisiaus vandenys negali laisvai cirkuliuoti, todėl pasidalina į dvi dalis: priekinius (susikaupia žemiau vaisiaus galvutės) ir galinius (susikaupia virš vaisiaus galvutės).

2 psl. »

Komentarai (78)

Renata 2016-02-21 23:08
As, atsimenu, nestumo metu stengiaus negalvoti apie pati gimdyma. Skaiciau daug info, kad zinociau kaip viskas vyksta, nes manau, kai daugiau zinai, ta baime ir nerimas sumazeja... Nors galiausiai pagimdziau anksciau laiko, kai nutekejo vandenys, viskas lb greit vyko, ir tas skausmas ne toks baisus jau pasirode :-) tik dbr kazkur baime lengva atsiranda, kad kai pribresim antram kleckiukui, nespesiu iki ligonines nuvaziuot :-/
Sandra 2016-02-19 21:54
As kai laukiausi taip pat labai bijojau tu skausmu bet drauge paskolino knyga "gimdymas su sypsena" , paskui palankiau kursus ir visa baime isgaravo. O kai jau viskas praejo (gimdymas) tai tikrai tikejausi kad bus baisiau. Tad pasistenkite nebijoti, geriau kiekviena diena kartokit sau kad viskas praeis lengvai ir greitai
Gintarė 2016-02-19 12:10
ANTRASIS DAR BAISIAU, NES JAU ŽINAI KO LAUKTI :)
sandra 2013-12-09 14:35
laukiu savo aujagimio su didele baime ir su didziuliu dziaugsmu juk musu gyveimo dziaugsmas
ilona 2013-12-09 14:33
laukti mazylio yra pats didziausias stebuklas ir iskesti visus skauusmus ymanoma juk y pasauly ateina musu dziaugsmai
Erika 2013-10-16 17:04
laukiu nesulaukiu savo mazylio kuris pasauli isvys jau labai greitai , ir mums joks skausmas nebaisus :)))
nijole 2013-03-03 20:53
vai vai vai,smagu vaikuti tureti,bet kai reikia ta malonuma iskenteti,tai jau malonumas mazas.Mano vaikas trauktas replem,nes pati neisgimdziau. Tokie prisiminimai lieka visam gyvenimui,todel antro vaikelio jau nesinorejo
as 2013-02-25 12:25
Without any investment you can earn $200.00USD/day. Visit http://www.easyworkhome.com/?u=Tomasekas
..... 2013-02-17 12:29
Gaila,kad ne visos gali ta dziaugsma patirti ....
tikrai 2013-02-16 18:53
nepajutau jokio malonumo nei per 1 nei per 2 gimdyma,kentejau nezmoniskus skausmus para.pajutau palengvejima tik kai isvydau leliu ir dekojau dievui kad visas kosmaras baigesi,nes leido man skatinamuosius be jokiu nuskausminamuju.net ir po 6m prisimenu ta kosmara.

Gimdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai