Kas pyksta - tam ragai dygsta, arba kaip kovoti su vaiko pykčiu

Vaikų pyktis dažnai verčia tėvelius pasimesti ir sutrikti. Kaip jį įveikti – klausimas gana sudėtingas, tad klaidų išvengti nepavyksta. Siūlome pasinaudoti šiais patarimais – jie tikrai labai pravers, jei ir tavo namuose auga mažasis pikčiurna.

Glaistome santykius su vaiku

Vaikas turi būdamas greta tavęs jaustis ramus ir užtikrintas. Psichologai ne veltu primygtinai siūlo išsiaiškinti, kas stoja jums skersai kelio ir kliudo visaverčiam bendraavimui. Pagrindiniai būdai įveikti šią kliūtį yra visai nesudėtingi:

 • Praleisti su vaiku kaip galima daugiau laiko;
 • Papasakoti apie savo jausmus ir patirtį (pradėti nuo vaikystės);
 • Vaizduoti save tarytum iš šalies, kalbėti apie savo pasiekimus ir nesėkmes;
 • Įsiklausyti į vaiką.

Išsakome savo jausmus

Vaikas turi matyti, kad normalu kažką jausti, kad žmogiški jausmai nėra blogybė. Taip pat labai svarbu juos suprasti, kalbėtis apie juos su artimaisiais. Pasipasakok vaikams apie tai, kad:

 • Esi nusiminusi;
 • Pyksti;
 • Turi savų poreikių;
 • Turi savų norų;
 • Jauti, kad...

Tai būtina ne tam, kad užkrautum savo problemas ant vaiko pečių. Tai moko jį patį atpažinti savo jausmus, kalbėti apie tai, išreikšti pasitikėjimą. Jeigu vaikas taip pat turi ką pasakyti tavo monologo metu, išklausyk ir netgi paskatink kalbėti toliau, palaikyk bendravimą.

Kontroliuojame savo elgesį, kai mums pikta

Stresas ir nemalonumai gali supykdyti tėvelius. Tokiu atveju tiesiog būtina valdytis, antraip vaiko akivaizdoje galima lengvai prarasti pusiausvyrą. Rekomenduojama:

 • Supykus nesiliesti prie vaiko;
 • Iš karto išeiti iš kambario, kuriame yra tavo atžala;
 • Nukelti arba atšaukti bet kokius reikalus ir darbus, kuriuos tareisi nuveikti su vaiku.

Nepamiršk, kad tinkamas pavyzdys yra visada geriau už bausmę. Nerodyk vaikui, kad ant ko nors pyksti.

2 psl. »

Komentarai (6)

. 2014-02-26 20:48
Ačiū už patarimus.
nesvarbu 2012-12-23 10:29
Na vaikai labai jautrus labai,tai kad vaikas nors nesupranta ko nori bet kad kuris,vaikas gali buti atviras savo nuomones,tai atsako ko nori kad pabutu ilgau su mama ar su teciu,jiems reikia daugau laiko jei vaikas nori,buti vienas tai leisk buti vienam savo kambaryje.Tai supras ir tevai kad vaikas nenoti kalbetis vaiko,pykcio gali sukelti stresa bet vaiko nuomone yra ligybes,kad vaikas nieko nenori matyti nieko,vaikai labai nesilaiko perzasciu del ko vaikas nori.
liauka 2012-02-07 21:10
as matyt laiku nesuspejau, tai pas mus oziukai ohoho kokie :)
sakura 2012-02-07 21:07
visi vaikai kazkada pradeda rodyti savo charakteri. tada pats metas isbandyti kelis skirtingus metodus ir ziureti, kuris veikia labiausiai. Man asmeniskai padejo "aukos vaidmuo". Kai apsimesdavau kad vaiko oziukai mane labai skaudina. O mano drauges dukra reaguoja tik i mamos abejinguma. Jei mama nekalba, reiskia pyksta... :)
Gustė 2012-02-07 13:10
Labai pravers :) manoji kaip tik pradeda rodyt charakterį
Milda 2012-02-07 12:48
Mano "mažasis pikčiurna" gana jautrus, tad ragučiai dingsta gana greitai

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai