Vaikų pyktis dažnai verčia tėvelius pasimesti ir sutrikti. Kaip jį įveikti – klausimas gana sudėtingas, tad klaidų išvengti nepavyksta. Siūlome pasinaudoti šiais patarimais – jie tikrai labai pravers, jei ir tavo namuose auga mažasis pikčiurna.
Glaistome santykius su vaiku
Vaikas turi būdamas greta tavęs jaustis ramus ir užtikrintas. Psichologai ne veltu primygtinai siūlo išsiaiškinti, kas stoja jums skersai kelio ir kliudo visaverčiam bendraavimui. Pagrindiniai būdai įveikti šią kliūtį yra visai nesudėtingi:
- Praleisti su vaiku kaip galima daugiau laiko;
- Papasakoti apie savo jausmus ir patirtį (pradėti nuo vaikystės);
- Vaizduoti save tarytum iš šalies, kalbėti apie savo pasiekimus ir nesėkmes;
- Įsiklausyti į vaiką.
Išsakome savo jausmus
Vaikas turi matyti, kad normalu kažką jausti, kad žmogiški jausmai nėra blogybė. Taip pat labai svarbu juos suprasti, kalbėtis apie juos su artimaisiais. Pasipasakok vaikams apie tai, kad:
- Esi nusiminusi;
- Pyksti;
- Turi savų poreikių;
- Turi savų norų;
- Jauti, kad...
Tai būtina ne tam, kad užkrautum savo problemas ant vaiko pečių. Tai moko jį patį atpažinti savo jausmus, kalbėti apie tai, išreikšti pasitikėjimą. Jeigu vaikas taip pat turi ką pasakyti tavo monologo metu, išklausyk ir netgi paskatink kalbėti toliau, palaikyk bendravimą.
Kontroliuojame savo elgesį, kai mums pikta
Stresas ir nemalonumai gali supykdyti tėvelius. Tokiu atveju tiesiog būtina valdytis, antraip vaiko akivaizdoje galima lengvai prarasti pusiausvyrą. Rekomenduojama:
- Supykus nesiliesti prie vaiko;
- Iš karto išeiti iš kambario, kuriame yra tavo atžala;
- Nukelti arba atšaukti bet kokius reikalus ir darbus, kuriuos tareisi nuveikti su vaiku.
Nepamiršk, kad tinkamas pavyzdys yra visada geriau už bausmę. Nerodyk vaikui, kad ant ko nors pyksti.
Komentarai (6)