Kad krūtinė neprarastų formos

Ar tavo krūtinė neprarado formos, galima nustatyti atlikus paprastą testą: paimk pieštuką, padėk jį horizontaliai po krūtine ir pakelk į viršų ranką – jei pieštukas iškrito, vadinasi viskas tvarkoje, na, o jei pasiliko vietoje – tuomet tikėtina, kad krūtinė prarado savo formą. Sulaukus vos trisdešimties pastebėti tokį dalyką nėra itin malonu, todėl pirmas dalykas, ką turi padaryti, tai nusipirkti kokybišką prilaikantį liemenuką. Nuo keturiasdešimties metų problema taip lengvai neišsispręs ir vis labiau išryškės.

Pirmosios problemos su krūtine įprastai atsiranda po gimdymo. Dauguma krūtimi maitinančių moterų pastebi, kad krūtinė prarado savo formą. Iš pradžių pakitusios formos netgi džiugina, nes dėl susikaupusio pieno krūtys padidėja, tačiau anksčiau ar vėliau pienas baigiasi, o buvusios formos taip ir nesugrįžta. Deja, laiko pasirūpinti savimi dažniausiai nerandame. O rūpintis reikėtų, nes laiku nesusigriebus, ištaisyti padėties gali ir nepavykti. Nėštumo periodu ir po gimdymo patariama liemenėlę  dėvėti ne tik dienos metu (tai tiesiog būtina), bet ir naktimis. Be to, kiekvieną dieną reikėtų bent 10 minučių skirti krūtinės raumenis tvirtinantiems pratimams ir nepamiršti tiesiog stebuklingai veikiančio kontrastinio dušo bei masažo.

Beje, mokslininkai teigia, kad krūtinės formos pakitimai – tai natūralus procesas, apsaugantis moteris nuo krūties vėžio.


Kad krūtinė visuomet būtų graži, siūlome tau kelis paprastus pratimus. Nepamiršk, kad efektas pasiekiamas tik reguliariai dirbant su savo kūnu, taigi nesitikėk stebuklingų ir greitų rezultatų!

  • Pirmasis pratimas: atsistok tiesiai ir pražerk kojas pečių plotyje. Ištiesk rankas prieš save taip, lyg ketintum ploti. Tavo užduotis – kuo stipriau spausti vieną delną prie kito. Jei pratimą atlieki teisingai, po kurio laiko pajusi kaip įsitempia krūtinės raumenys. 15 pratimo pakartojimų ir mėnesio bėgyje ir krūtinė tikrai sutvirtės.
  • Antrasis pratimas: atsigulk ant nugaros ir į rankas pasiimk po 1 kg svarmenį. 15 kartų neskubėdama kelk ir nuleisk rankas ištiesusi į šonus. Nepamiršk, kad rankos turi būti visiškai tiesios, priešingu atveju treniruosi rankų, o ne krūtinės raumenis.
  • Trečiasis pratimas: atsigulk ant sportinio suoliuko pilvu į apačią. Į kiekvieną ranką pasiimk po 1 kg svarmenį. Ištiesk kojas, kad visas tavo kūnas įsitemptų ir 15 kartų neskubėdama nuleisk svarmenis iki žemės ir vėl juos pakelk.
  • Ketvirtasis pratimas: atsistok tiesiai ir pražerk kojas pečių plotyje. Į kiekvieną ranką paimk po 2kg svarmenį. Ištiesk rankas į priekį delnais į viršų ir pradėk lenkti ties alkūnėmis link savęs. Tą patį pratimą atlik ištiesusi rankas į šonus.
  • Penktasis pratimas: atsistok tiesiai ir pražerk kojas pečių plotyje. Į kiekvieną ranką paimk po 2kg svarmenį. Rankas ištiesk į priekį ir pradėk jas kryžiuoti taip, kad jos primintų žirklių judesius. Pasistenk neskubėti ir stebėk, kad rankos išlaikytų pradinę poziciją, tai yra nekiltų aukštyn ar žemyn.

Komentarai (7)

TT 2015-05-07 16:24
Mano motera pensijinio amžiaus, bet krūtinė stovi kaip pas merginą ir joks pieštukas jokioj padėtyje neišsilaikytų. Priežastys - sportuoja klube ir individualiai visą gyvenimą, daro rytais mankštas, prisilaiko mitybos.O kuriai po papu laikosi pieštukas nuleistomis rankomis - jau nekokia krūtinė, nes jau nukarus ir pliaže be liemenuko jau nekaip atrodytų.
2014-03-15 04:36
a dydžio krūtinei pieštuko po krūtine nepakiši :D net jei nusileido kiek žemyn, vis tiek to pieštuko nepakiši ir viskas.. :DD
Mona 2013-06-10 18:31
O kaip uzbegti yvikiams uz akiu Delfina? Nemaitinti kudikio? Cia jau butu nezmogiska.
delfina 2012-04-19 21:38
Iš esmės tai viską koreguoti įmanoma, bet reikia pripažinti, kad ansktesnės formos greičiausiai nepavyks susigrąžinti. Todėl geriau užbėgti įvykiams už akių :)
Gilė 2012-04-19 17:44
Labai naudingi pratimukai :) ir pati kai kuriuos darau
lina 2012-04-19 13:14
aisku kad ne.. juk kruti tik oda prilaiko. "nusidevejo" oda - ate... aisku, plastikos chirurgai viska gali sugrazinti :)
Urtė 2012-04-19 12:28
O jeigu forma jau pasikeitė? Tai negrįžtama?

Kūnui

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai