Kam moteriai vaikai?

Kodėl sutuoktiniai nori vaikų? Tikrai ne iš smalsumo. Su vaikais dirbantys psichologai pastebi, kad problemų atsiradimą neretai lemia tai, kad vaikų susilaukiama dėl kokių nors tik tėvams žinomų vidinių priežasčių, neteisingų motyvų. Deja, mažieji ne visada pateisina tėvelių lūkesčius, todėl ir kyla begalės problemų.

Šeimos pagausėjimo planavimas – dar gana naujas reiškinys. Visai neseniai turėti keletą vaikų buvo maždaug tas pats, kas įrodyti, jog gyveni aktyvų lytinį gyvenimą. Gyvūnų pasaulyje viskas paprasčiau – poros ieškoma tik tam, kad būtų galima pratęsti savo giminę, ir tik tuo periodu, kai tai yra įmanoma. Mums intymus artumas ir noras susilaukti vaiko toli gražu ne visada yra tapatūs dalykai, tad reikėtų atkreipti dėmesį į keletą labai svarbių dalykų – antraip bendravimo su atžalomis ir auklėjimo klaidų išvengti greičiausiai nepavyks.

Turbūt daugelis suabejos: o apie ką tada kalbėti? Juk viskas, atrodytų, paprasta – natūralus instinktas skatina pratęsti giminę, yra tėviška ir motiniška meilė... Noras išgyventi ir patirti malonumą užkoduotas bet kurios rūšies genuose, todėl ir vaikučio gimimas teikia malonių emocijų. Vis dėlto žmogus – ne gyvūnas, tad vien instinktais jis nesivadovauja. Troškimas susilaukti vaikų yra nulemtas ne tik instinktų, bet ir socialinės sferos, bendravimo su kitais „rūšies atstovais“, santykio su aplinkiniu pasauliu... Malonumas, patiriamas auklėjant vaiką, paprastai nelabai suderinamas su socialiniais ir kitokiais poreikiais, todėl daugeliui jis labai greitai išnyksta, virsta sunkia pareiga, slegiančia iš vidaus ir provokuojančia problemas su vaikais.

Kartais noras turėti vaiką yra toks stiprus, kad nesėkmė atrodo kaip didžiausia tragedija. Būsimiesiems tėveliams reikėtų labai gerai apmąstyti, kas skatina juos taip nertis iš kailio – tėviška meilė ir instinktai, ar vis dėlto įsivaizdavimas, kad mažylis padės išspręsti kokią nors asmeninę problemą?

2 psl. »

Komentarai (7)

mama 2014-11-27 17:18
Didesnės nesamonės nesu skaciusi
nusirase 2014-05-02 11:03
kaip galima isvis svarstyti kam mums reikia vaiku? negi tai neduoda is gamtos, negi tai nezavinga? visiskai lievas strapsnis, pati turiu viena dukryte, su vyru isgyvenome krize po gimdymo, zinau kad kartais tikrai nebuna taip saldu, taciau kudikelio sypsena viska atperka, dabar pas mane jau visa pana, atbega pabuciuoja, saukia mamyte mamyte savo skambiu balseliu, zinau, kad taip bus ne visada, bet ar meile mano dings savo vaikui? kokios dar problemos kurias nori isspresti gimdydama?...
gie 2014-05-01 22:51
Nerimtas straipsnis, gryna nesamone
laume 2012-01-31 20:51
Na, kitiems gal ir padeda? Nereikia taip jau kategoriškai tvirtinti, kad tikrai nepadės :)
zdra 2012-01-31 20:51
oj kaip klista tos, kurios galvoja, kad vaikai gali pataisyti santykius. dabar ta galiu pasakyti jau is savo patirties. Pati buvau naivi ir tikejausi "sulipdyti"seima, o gavosi dar blogiau. Daugiau buities, daugiau kivircu...
Lidija 2012-01-31 18:09
Nelygu, kaip į tuos pačius dalykus pažiūrėsime. Nėra blogai nei palikti kažką po savęs, nei norėti pagerinti santykius su sutuoktiniu. Kartais vaikas tikrai padeda.
Milda 2012-01-31 14:52
O norėti, kad kažkas pasirūpintų senatvėje, yra egoizmas? Nesutinku. Norų turi visi.

Nėštumo planavimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai