Kam kūdikiui reikalingas dienos režimas?

Artyom Yefimov / Dreamstime.com nuotr.

Ar reikia maitinti tuo pačiu metu, o gal geriau tuomet, kai vaikas praalko? Ar būtina migdyti vaiką net jeigu jis visiškai žvalus ir nerodo jokių nuovargių ženklų? Taip... kai kalbame apie kūdikių auginimą, visuomet susiduriam su įvairiausiom diskusijom. Būtent dėl to mes norėtume pakalbėti apie kūdikio dienos režimą ir kam jam to reikia.

Režimas – tai reguliari veiksmų kaita. Kuo tie veiksmai reguliaresni ir tiksliau atsikartoja, tuo labiau susibalansuoja kūdikio kasdienybė: jis būna ramesnis, nes jo nedirgina netikėtumai, be to jis nepervargsta, nes yra pripratęs prie dienos tempo. Nuolatos kartodamas tuos pačius veiksmus, vaiko organizmas prisitaiko ir iš anksto pasiruošia naujam veiksmui: jis žino, kad netrukus ateis metas valgyti, todėl pradeda gaminti skrandžio sultis virškinimui, vėliau jis žino, kad reikės šiek tiek pailsėti, todėl vaiko akytės savaime ima merktis. Taigi vaikai, kurie nėra pripratinti prie dienos režimo, dažniau skundžiasi apetito sutrikimais, nervų dirglumu ir bloga nuotaika.

Viena iš pagrindinių teisingo dienos režimo sąlygų – tai poilsio ir aktyvumo kaita. Kūdikiui miegas labai svarbus, todėl jis miega didžiąja dienos dalį ir tik kurį laiką būna budrus. Miegas suteikia jam energijos ir vaidina pagrindinį vaidmenį vystant nervų sistemą. 2 mėnesių kūdikis išlieka aktyvus tik maždaug 30-40 minučių, o trečiojo mėnesio metu budrumo laikas išsitęsia iki pusantros valandos. Vėliau organizmas miego reikalauja vis mažiau, todėl maždaug pusės metų vaikas miega keturis kartus per dieną, o nuo 9 mėnesio užtenka ir trijų – dviejų kartų. Kiekvienas miego laikotarpis trunka nuo pusantros iki dvejų valandų, tik paskutinį metų ketvirtį miegama ilgiau, tačiau rečiau.

Pripratimas prie režimo ateina palaipsniui. Netrukus kūdikis pradės skirti dieną ir naktį, todėl dienos metu didesnę laiko dalį išliks budrus, o nakties metu miegos ilgiau ir ramiau. Gerai išsimiegojęs mažylis būna kupinas energijos, todėl noriai žaidžia ir yra gerai nusiteikęs. Kai kurie tėveliai, pamatę kad kūdikis ramiai sau guli lovytėje, užsiima savo reikalais. Tačiau iš tiesų visas tavo dėmesys dabar turėtų būti skirtas vaikui: pakalbink jį ir pažaisk su juo. Jei matai, kad kūdikis nereikalauja dėmesio, pakabink jam ryškių žaisliukų, kad jis galėtų žaisti vienas.

2 psl. »

Komentarai (3)

4 men Rugiles mama 2014-01-01 14:17
Kurioj cia vietoj jums nuobodu ? Dienotvarke yra labai gerai. Pvz mes zinome tiksliai kada valgysim, kada miegosim, kada eisim i lauka ir 2 kartus per savaite einam i uzsiemimus ( baseinas, manksta). Dukrytei taip patinka matau is jos elgesio, nes jau 3 menesius is vaiko nesulaukiu asaru.
Augustė 2012-01-20 12:21
Nuobodu, bet tvarka turi būti
Rina 2012-01-20 09:03
"Žinoma, kiekvieno vaiko dienos režimas gali būti skirtingas, tačiau reikia stengtis, kad kiekviena kūdikio gyvenimo diena praeitų panašiu tempu." Gal ir tiesa, bet dieve mano, kaip tai nuobodu...

Kūdikių sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai