Kalasi dantukai: kaip palengvinti skausmą?

@ Shutterstock

Dantys dygsta visiem – vieniems lengviau, kitiems sunkiau... Laikotarpyje nuo 6 iki 30 mėnesių visi mažyliai išsiaugina kramtukus ir tampa visaverčiais kramtytojais ir įvairiausių gėrybių valgytojais, rašo „Sąmoningų mamų“ portalas.
 
Mano sūneliui dantys dygo gana lengvai, gal kiek pasikamavom su krūminiais, bet šiaip didelių dramų nebuvo. Dažniausiai naują perliuką pamatydavau tada, kai jis jau būdavo išlindęs. Per ketverius metus, kol dirbu su mamom, prisiklausiau įvairiausių istorijų apie verkiančius, raudančius, užmigti negalinčius mažulėlius ir apie tai, kaip jiems niekas nepadeda
 
Paskaitose jau senokai dalinuosi aromaterapiniais patarimais. Kadangi ne visos mamos turi galimybę atvykti į paskaitas, nusprendžiau sukurpti straipsnį ir pasidalinti plačiau, kad kuo daugiau mamų ir vaikų apie tai sužinotų! Kad kuo mažiau mažylių kamuotųsi dantų dygimo periodu ir kuo mažiau širdį skaudėtų mamoms, kurios jau nebežino, kuo pagelbėti tam mažam žmogeliukui…
 
Tikriausiai visos mamos yra išbanddžiusios gydytojų taip rekomenduojamus stomatologinius gelius „Dentinox“ ir „Kamistad“. Aš irgi buvau juos įsigijusi. Ar skaitėte šių vaistų informacinį lapelį?
 
Pavyzdžiui, daugelis mamų nesigilindamos naudoja savo vaikams ne vaikišką „Kamistad“. Jo informaciniame lapelyje kuo aiškiausiai parašyta, kad naudoti galima tik nuo 12 metų.
 
Ar bandėte užsitepti šių preparatų sau? Aš bandžiau. Mano medicininis smalsumas visada buvo didelis. Šių preparatų sudėtyje yra nedidelis kiekis vietinio anestetiko (nuskausminantis preparatas) lidokaino ir ramunėlių ekstrakto. Man asmeniškai gelis veikė vos 2 min. (dantenos buvo lengvai „aptirpusios“). Mamos, kurios taip pat bandė priemonę sau, patvirtino tą patį: veikia labai trumpai. Taigi, taigi… Dygstančius dantukus skauda tikrai ne 2 min. Jei gelį galime naudoti tik 2-3 kartus per dieną, išvadą pasidarykite pačios Aš nieko prieš šiuos preparatus, jei Jūsų vaikiui tinka – viskas ok!

2 psl. »
Šaltinis: tv3.lt

Komentarai (2)

Ernesta 2017-09-22 17:56
Taigi skaitykit juk naudoti reikia isoreje nevalgo tas vaikas
Indre 2017-09-22 11:49
Man idomu, kaip galima naudoti migdolu alieju, kai riesutu kudikiams negalima, jie yra vienas didziausiu alergenu. Nezinau, toks mano pastebejimas....

Kūdikių sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai