Kalasi dantukai: kaip pagelbėti vaikui?

Vaiko savijauta dygstant dantukams gali būti labai įvairi ir nepastovi. Kaip su visu tuo susidoros tavo atžalėlė, labai priklauso nuo bendros organizmo būklės. Kai kurių specialistų teigimu, sveikas ir stiprus mažylis nepatiria jokių sunkumų.

Vis dėlto akylos mamytės atkreipia dėmesį į tai, kad padidėja seilėtekis, kad vaikutis viską kiša į burnytę. Galima atsargiai apžiūrėti dantenas: kai kalasi dantukai, jos būna patinusios.

Jeigu gi tavo sūnelis arba dukrytė nusilpo, šis procesas greičiausiai nepraeis be nemalonių pasekmių. Gali pasireikšti įvairūs negalavimai, pavyzdžiui, pablogėti miego kokybė, pakilti temperatūra, padidėti nerimas, verksmingumas ir kaprizingumas, dingti apetitas, prasidėti viduriavimas, parausti veiduko odelė. Ką dar reikėtų žinoti?

Kalantis dantukams, temperatūra neturėtų būti aukšta. Jeigu termometras rodo daugiau nei 38 laipsnius, būtina kviesti gydytoją, kadangi tai gali būti daugelio sunkių ligų simptomas. Gydytojas turėtų stebėti mažylį, apžiūrėti jį dar kartą po 2–3 dienų (tik taip nustatoma tiksli diagnozė).

Duok vaikučiui ką nors pagraužti. Geriausia būtų vaistinėje nupirkti specialų kramtuką, pripildytą skysčio (tai fiziologinis tirpalas, kuris nepakenks net tuo atveju, jeigu mažylis prakąstų paviršių), arba be jo. Šį daiktą galima padėti į šaldytuvą (tačiau ne į šaldiklį), kad atvėstų, kadangi šaltis mažina skausmą. Tinka ir švarus žaisliukas, kurį mažylis galėtų kramtyti ir masažuoti savo dantenas.

Jeigu sūnelis arba dukrytė jau po truputį valgo ir suaugusiųjų maistą, atpjauk gabaliuką obuolio arba morkos. Jeigu reikia, apvyniok jį servetėle ar skiautele. Būk itin atidi, jeigu mažylis jau turi pirmąjį dantuką, kuriuo gali atkąsti gabalėlį minkštimo. Nuolat būk šalia ir stebėk, kad vaikutis nepaspringtų. Lygiai taip pat tinka riestainiai ir bandelės be margarino.

2 psl. »

Komentarai (5)

Sabina 2022-06-20 07:24
Mano vaikui 2menisiu i 2savaites i ira jau 2danyu ka daryt
Pija 2014-06-28 15:30
Ar gali buti kosulys susijes su da,tuku dygimu?..Dakrytei siuo metu kalasi 3 kruminiai dantukai ir niekur nedingsta slapias kosulys?..
Akvile 2014-01-16 10:39
maniskiui jau issikale 2 dantukai(5 men), jokiu simptomu ar pakitimu vaiko elgesyje nepastebejau :) na tik tiek , kad viska kramto :)
vilma 2013-11-03 18:03
mes duodam kramtuka .bet jis nepadeda
Marija 2012-08-09 14:21
mes duodam pagraužti kokį riestainį

Kūdikių sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai