Kaip žindyti kūdikį?

Dauguma būsimų mamyčių nerimauja, ar joms pavyks teisingai pamaitinti savo kūdikį. Juk iš šalies žiūrint, tai ganėtinai sunkus procesas, priklausantis ne tik nuo tavęs pačios, bet ir nuo tavo visai dar mažo vaikučio. Ir vis dėl to nerimauti nereikėtų, nes kūdikiui pieno žindimas iš motinos krūties – natūralus, įgimtas ir instinktyvus veiksmas, kurio nereikia mokyti.

Pirmieji žindymai. Pirmąsias tris paras po gimdymo kūdikį žindyk atsigulusi ant šono. Taip ir tau ir mažyliui bus paprasčiau priprasti prie naujovių ir išmokti viską daryti teisingai. Taigi, atsigulk ant šono ir šalia pasiguldyk vaikutį, jo galvytę šiek tiek pakeldama į viršų ir pasukdama į šoną, kad veidukas būtų tiesiai prieš tavo krūtį. Kad vaikutis pradėtų gerti pienuką, turėtum sudirginti jo lūpytes ir sukelti instinktyvų norą žįsti. Tai daroma labai paprastai: viena ranka prilaikyk vaikučio galvą, o kita ranka speneliu dirgink jo lūpytes tol, kol jis apžios spenelį ir aplink jį esantį laukelį (dar vadinamą aureole). Kai tik kūdikėlis smarkiau prasižios, labiau prispausk spenelį, kad jis visas atsidurtų jo burnytėje.

Nepamiršk, kad visa žindymo paslaptis slypi tame, kad kūdikis turi spausti jau minėtą krūties aureolę. Jeigu jis tiesiog čiulps patį spenelį, pienukas netekės, todėl vaikutis nepasisotins, o tavo speneliai paskaus ir ims trūkinėti. Kartais žįsdamas pieną, mažylis labai smarkiai prisispaudžia prie krūties, todėl stebėk, kad jo nosytė būtų neužspausta ir jis galėtų laisvai kvėpuoti. Tiesa, greičiausiai jai tai nė kiek nemaišys, kadangi mažų vaikučių nosies šnervės būna šiek tiek pakrypusios į šoną, todėl jie vis tiek gali kvėpuoti. Ir vis dėl to, geriau visuomet būti atsargiai.

2 psl. »

Komentarai (7)

Radot ko peštis, 2012-04-13 14:32
Juk tie patys mokslininkai ir gydytojai dėl paprasčiausių dalykų nesutaria, kiekvienas aiškina iš savo perspektyvos. Kada jūs suprasit, kad universalių tiesų nebūna?
Liveta 2012-04-13 12:22
Ko čia piktintis, nesuprantu. Juk aiškiai parašyta: kiekvienas kūdikis individualus, čia pateikiamas tik vidurkis.
mama 2012-01-25 23:23
ar padidinti pieno kiekį kitam kartui. Pradėjus primaitinti tokiu atveju tiesiog negalima.
mama 2012-01-25 23:21
Straipsnio autoriui rekomenduočiau labiau pasidomėti šia tema. Labai daug klaidingos informacijos. Ypatingai paskutinėje pastraipoje. Kūdikis gali žįsti tiek, kiek jis nori. Tai gali trukti nors ir kiaurą parą. Nes žindymas nėra vien pasisotinimas. Jei pabudęs vaikutis reikalauja krūties vėl ir vėl, tai yra normalu. Gal jis nori mamos artumo, gal tiesiog pačiulpti (
Naktinė Ledų Pardavėja 2012-01-11 14:51
Mums užtruko truputį ilgiau. Abu buvom užsispyrę.
Laura 2012-01-11 14:16
Maniskis kankinosi pora savaiciu kol tinkamai apzioti ismoko. Net gimdymo namuose sesele sake kad tikras uzsispyrelis... daro savaip ir viskas, o kai negauna pienuko, tai rekia kaip pasiutes :)
Gabija 2012-01-11 10:55
Aš taip pat maitinu gulėdama ant šono

Kūdikių mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ar žinojote, kad suaugęs žmogus turi 206 kaulus, o vaikas – 300 (kai jie auga, kai kurie kaulai susijungia į vieną)

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai