Kaip vienišai mamytei užauginti sūnų?

Koks turi būti tikras vyras? Kaip vienišai motinai išauklėti jei ne idealų riterį, tai bent patikimą draugą ir vyrą? Pakalbėkime apie auklėjimo ypatumus šeimoje, kurioje moteris turi atlikti ir motinos, ir tėvo vaidmenį.

Klausimai, klausimai...

Kiekvienas berniukas turi turėti grynai vyriškų vertybių ir ypatyvių – ateityje sūnaus gyvenime tai bus itin svarbu (tiek jam pačiam, tiek antrajai jo pusei). Kur mamai ieškoti idealaus pavyzdžio sūnui, į kurį šis galėtų lygiuotis? Ir iš viso... Ar reikia ieškoti? Klausimas, deja, labai ginčytinas. Juk tikriausiai tau teko sutikti ne vieną „normalioje“ šeimoje užaugusį vyrą, tačiau visiškai netenkinančio ne tik tavęs, bet ir aplinkinių? Viduje galbūt jauti, kad jis „mamyčiukas“, arba per daug valdingas... Kodėl?

Gaila, tačiau šiandien netrūksta tėvelių, kurie sugeba sūnui duoti tik vieną ir seną kaip pasaulis pavyzdį – klasikinį vaidmenų pasiskirstymą. Galimos šiokios tokios variacijos: „Labanaktis, sūnau“ – prieš miegą, zoologijos sodas savaitgalį arba per atostogas, svarus žodis, kai kalbame apie auklėjimą. Jiems svarbiausia, kad aplinkiniai juos matytų ir vertintų kaip tėvus. Tačiau dažniausiai tai tebūna tai, kas rodoma aplinkiniams. Ar normaliam vaiko vystymuisi to pakanka? Gal vis dėlto mama ir pati gali išauginti savo sūnų?

Ar tikrai esi nevykėlė?

Tavo sūnų nuo mažens supa beveik vienos moterys: vieniša mama, močiutė, vaikų darželio auklėtoja, mokytojos, gydytojos ir pan. Mamos nepasitiki savimi, jas kankina dvejonės: sūnui nepakanka vyriško pavyzdžio. Tačiau ar augti be tėvo tikrai yra blogai? Idealios sąlygos – kai šeima yra pilna, kai tėvas randa berniukui laiko, o abu tėveliai gerai sutaria ir gerbia vienas kitą. O jeigu gyvenimas susiklostė kitaip? Ar tai reiškia, kad esi nevykėlė? Jeigu taip manysi, mažyliui tikrai gresia bėda – jam teks vienam kovoti su visais gyvenimo sunkumais.

2 psl. »

Komentarai (2)

Monika 2012-02-10 10:40
Geriau jau jokio tėvo, negu visiškas degradas. Aš sėkmingai užauginau sūnų. Viena. Ir dėl to nė kiek nesigailiu. Sėkmingas ir perspektyvus jaunuolis. Žinoma, lengva nebuvo.
Rita 2012-02-10 09:19
Bėda ta, kad dauguma mamų tikrai neįsivaizduoja, kad be jų kito pavyzdžio negali būti. Juk visi akcentuoja, kad pirmiausia vaikas žiūri į ją.

Vaikai ir tėvai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai