Kaip teisingai pykti ant vaiko?

Augdamas vaikas tampa lygiateisiu visuomenės nariu. Ir kaip kiekvienas žmogus, jis gali tave nustebinti, supykdyti ar nuliūdinti. Tačiau, jeigu nerodysi jam savo jausmų ir emocijų, tame tarpe ir neigiamų, jam bus sunku išmokti "skaitytis" su kitais žmonėmis.

Nepaversk savo nepasitenkinimo kaltinimu: „Tu padarei ne taip, tu ne toks, tu blogas“. Kartais mūsų artimieji, tame tarpe ir vaikai, daro tai, kas mums nepatinka, tačiau tai visiškai nereiškia, kad jie blogai elgiasi. Ko gero tu esi pastebėjusi, kad į tą patį veiksmą vieną dieną sureaguoji abejingai, o jau kitą kartą tas pats įvykis gali išvesti iš pusiausvyros. Kuo greičiau vaikas suvoks, kad tavo pyktis – tai požymis,  jog tavęs netenkina situacija, o ne jis pats, tuo pakantesnis jis bus kitų žmonių atžvilgiu.   

Nereikia slėpti savo nepasitenkinimo, atvirkščiai, būtina įvardinti, kas būtent tau nepatinka. Būtina apginti savo teritoriją, nesmerkiant pačio įsiveržimo fakto. Frazė: „Man nepatinka, kad tu gadini mano daiktus, prašau neliesti jų be mano leidimo“, - suirzus ištarta frazė neišgąsdins ir nepažemins mažylio, o leis jam suprasti, kuo tu esi nepatenkinta ir kad tu nesiruoši su tuo taikstytis. Vaikas supras tave – jis pats turi daiktų, kuriuos brangina.

Jeigu tau sunku sulaikyti momentinį pyktį, nekankink savęs: pakumščiuok pagalvę, suplėšykite ją, o dar geriau – išvalyk kilimą ar išplauk grindis. Jei tokios fizinės iškrovos maža – perstumdyk baldus.

Iš tiesų, tokie sudirgimai slepia nusivylimo jausmą, atsirandantį tuomet, kai savo aplinkos negali padaryti tokia, kokios norėtum. Pats siekis susikurti trokštamą aplinką nėra blogas, todėl būtent tau reikia šiek tiek pakeisti savo pasaulėžiūrą, o ne stengtis pakeisti savo vaiką, išliejant savo pyktį ant jo. Juk kuo dažniau būsi suirzusi ar įpykusi, tuo dažniau pritrauksi tokį patį elgesį iš tave supančių aplinkinių  žmonių.  

2 psl. »

Komentarai (7)

nesvarbu 2013-11-19 14:33
Suprantama kad teisingai reikia pykti ant vaiko,ir aš pasakau vaikas tiesok nesuvokia turbut ka pasakau jei vel manes neklauso tai rimtai šauksu nes juk taip negalima reikia pačiai suvokti ka vaikas daro;
kk 2012-05-25 22:50
ai kad ir vako per daug nereikia lepinti. nes nenupirksi ko jam reikia atsiprasat prisiks ant galvos..
Zigzag 2011-11-25 15:12
Bet gaminti juk reikia su meile, o ne su pykčiu...
Marina 2011-11-25 10:31
Tai aišku, kad daugiau... Gerai supykus bus ką visą savaitę valgyt :D
Ilona 2011-11-25 09:30
Aš niekada nekeliu balso prieš vaiką. Kai labai supykstu, tiesiog ramiu tonu pasakau "Man nepatinka tavo elgesys ir aš tikiuosi kad tai daugiau nepasikartos". Vaikas puikiai žino, kad jeigu jau aš taip sakau, reiškia esu rimtai supykusi ir antrą kartą nekartosiu
Marinai 2011-11-25 09:18
:D:D:D Na taip, daugiau naudos bus :D
Marina 2011-11-25 09:06
Kumščiuot ar plėšyt pagalvę??? Geriau tešlą minkyt :D

Vaikai ir tėvai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai