Kaip teisingai maitintis, kad sulieknėtum?

Ar galima lieknėti be alinančių dietų? Galima, tačiau norint šią svajonę paversti realybe, reikia teisingai maitintis. Maistas turi būti subalansuotas ir saikingas, tačiau valgyti reikia taip, kad visą dieną nekamuotų alkio jausmas ir neurgztų skrandis. Jeigu reguliariai valgydama, jauti alkį – tuomet maitiniesi neteisingai.

Be to, sveikas maitinimasis, tai  ne tik griežtai sudarytų produktų, kuriuos galima valgyti ir kurių ne, sąrašas, bet ir protingas produktų suderinamumas, suteikiantis energijos visai dienai ir neleidžiantis kauptis riebalams probleminėse vietose.  

9 teisingo maitinimosi taisyklės

1. Valgyk teisingai. Pagrindinis dalykas – valgymo dažnis, maitinkis ne rečiau kaip 3 kartus per dieną, idealiausia būtų valgyti 4-6 kartus per dieną, tačiau mažomis porcijomis. Vidutinė porcija turi tilpti į tavo delną.   

2. Pusryčiauk. Nepraleisk pusryčių, nes teisingų pusryčių dėka sureguliuojama visos paros medžiagų apykaita, normalizuojasi gliukozės ir elektrolitų kiekis kraujyje, o tai leidžia organizmui visą dieną išlikti darbingam. Maistas, suvalgytas per pusryčius nepapildo riebalinių atsargų, jis visas virsta organizmo energija.   

3. Laikykis valgymo valandų. Valgyk visada tuo pačiu laiku, mėgaudamasi kiekvienu kąsniu. Savo suspaustame darbų grafike skirk bent tris-keturias  pusvalandines pertraukėles pagrindiniam valgymui, o tarp pagrindinių valgymų kažką užkąsti gali ir „prabėgomis“.  

Valgymo metu organizmas atsipalaiduoja ir mėgaujasi kvapu, skoniu ir maisto vaizdu. Jeigu valgymo metu užsiiminėsi kokia nors kita veikla, organizmas nesugebės teisingai ir pilnavertiškai pasisavinti maisto, jis pradės kaupti riebalus iki to laiko, kada jo šeimininkė galės užsiimti visaverčiu jų įsisavinimu. Jeigu valgai darbe – pasistenk tai daryti bent jau ne darbo vietoje – mintys apie darbą trukdo teisingai maitintis.

2 psl. »

Komentarai (10)

Nesvarbu 2012-07-04 18:46
aš tai geru tik limonada
rima 2012-05-28 21:57
O tai neiseina pavalgyti tris kart per diena?
jolita 2012-05-28 19:30
o kaip teisingai valgyti jei dirbi 12 h ir valgai tik 2 kartus per diena?
linda 2012-05-24 16:24
pusrycius ir vakariene valgau po nedaug,bet pietu-saujele nesigauna niekaip.....))
Br 2012-05-22 15:30
O man valgymas daznai bet po mazai visai netinka. Tuomet gaunasi kad istisai kazka grauziu ir istisai jauciuosi alkana. Finale - per diena suvalgau daug daugiau maisto nei iprastai matindamasi (t.y. pusryciai, pietus, vakariene ir lengva uzkanda 2-3val iki miego).
R 2012-05-22 13:04
kaip atsisakyti kavos? ... :/
V 2012-05-22 11:29
Patarimai geri tikrai, o kaip cukraus pakaitaila galiu pasiulyti agavu arba klevu sirupa, del siu nuostabiu produktu dingsta cukraus priklausomybe. saldint sirupu viska reikia taip kaip cukrumi. o del Zitos teiginio kad geriant vandeni svoris krinta leciau tai galiu pasakyti jog geriau leciau, negu organizmas praras skyscius o ne riebalus. Manau sita visi zino.
Zita 2012-05-22 10:46
geriant daug skysčių, svoris krinta ne taip greitai
Ilona 2012-05-22 07:27
Savo įpročius pakeisti labai sunku. Kartą paslydusi save savaitę graužiu.
vida 2012-05-21 19:21
na žinokit pabandžiau aš kurį laiką maitintis pagal tą šventą taisyklę: dažnai, bet po nedaug. Tai galiu pasakyti, kad jaučiausi puikiai, bet toks ritmas tikrai ne man.

Kūnui

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai