Kaip tapti laiminga mama?

Jeigu jaunų mamyčių paklaustumėte, kodėl jos tokios pavargusios, jų atsakymai būtų labai panašūs: nes mažylis nevalgo, blogai miega, dažnai serga... Kodėl gi vienos mamytės tokiomis aplinkybėmis sugeba išlikti laimingos, o kitos – puola į depresiją?
 
Liūdėti priežasčių turime kiekviena: nepasisekė su vyru, anyta, būstu ar sveikata – sąrašą galima tęsti ir tęsti. Tačiau nemaža dalis mamyčių nuleidžia rankas dėl to, kad... joms neteko pajusti tikrojo motinystės skonio. Kokios gi sąlygos lemia, kad motinystė būtų laiminga, o kokios užkerta kelią laimei?
 
Svarbiausia – įgūdžiai
 
Mažylio priežiūra reikalauja daug laiko, dėmesio, energijos... Nieko nuostabaus, kad jaučiamas nuovargis, ir jis vis didėja – kritinė masė pasiekiama maždaug per pirmąjį vaikučio gimtadienį, jeigu mama neištobulina savo įgūdžių ir neišmoksta daugelio dalykų daryti automatiškai. Kaip to išmokti? Labai paprastai – treniruotis kasdien. Štai kodėl reguliari senelių pagalba jaunai mamytei kartais gali pakišti koją – taip tiesiog atimama galimybė įgyti gal ir nelengvos, tačiau itin reikalingos asmeninės patirties. Ne veltui tarp „susitvarkančių“ mamyčių taip daug tų, kurioms niekas nepadeda – jos puikiai jaučia savo vaikučius, ir šie joms kelia mažiau rūpesčių.
 
Tai nereiškia, kad pagalbos nereikia visai – svarbiausia, kad ji nepadarytų „meškos paslaugos“ ir nesugriautų natūralios mamytės ir vaikučio harmonijos. Geriausia, kad seneliai padėtų buityje. O štai tėvelio dalyvavimas vaiko priežiūroje ir auklėjime – kaip tik sveikintinas.
 
Režimas yra būtinas
 
Norite daugiau suspėti? Laikykitės režimo. Jis padės paskirstyti turimą laiką ir jėgas ir neleis gyvenimui virsti visišku chaosu. Prie režimo pripratę vaikai greičiau užmiega, geriau valgo ir mažiau rodo savo kaprizus. Suprantama, režimas neturi tapti geležine taisykle – tai tėra pagalbinė priemonė, kad gyvenimas taptų tvarkingesnis. Išimtis daryti galima ir reikia, tačiau tam būtina svari priežastis.

2 psl. »

Komentarai

Po gimdymo

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai