Kaip suaugusiai dukrai išvengti konfliktų su mama?

Būna situacijų, kai suaugusi dukra, pati auginanti vaikus ir gyvenanti savo šeimyninį gyvenimą, skundžiasi: mama nepalieka ramybėj, kontroliuoja, kuo maitinti anūkus, kaip rengtis ir pan., o jei kas nors ne taip – tuojau pat įsižeidžia. Kaip išvengti konfliktų?

Mamų ir dukrų konfliktas – senas kaip pasaulis. Jas sieja labai artimas ryšys, ir paprastai abi pusės nesupranta, dėl ko kyla barniai ir konfliktai. Žinoma, pykstasi ne visi – kai kurios šeimos iš tikrųjų gyvena taikoje ir harmonijoje.

Tad kodėl taip nutinka ir ką daryti?

Mamų ir dukrų konflikto priežastys

Mamos įsitikinimas, kad dukra turi būti tokia, kaip ji (t.y. būti jos kopija). Kitaip tariant – elgtis ir mąstyti taip, kaip ji, būti tų pačių pažiūrų, turėti tokį pat skonį ir pomėgius. Jei mama negali ar nenori suprasti, kad jos dukra – kita ir į ją nepanaši asmenybė (juk dukrai įtaką daro aplinka, įvairūs žmonės), prasideda konfliktai.

„Netikėtas“ dukters augimas. Kartais mama niekaip nesupranta, kad dukra užaugo, ir vis dar žiūri į ją kaip į savo mažylę, kuriai reikia globos, pamokymų ir patarimų. Dukra stengiasi tokios kontrolės atsikratyti, demonstruodama savo nepriklausomybę ir savarankiškumą: „Mama, aš pati žinau, kaip man gyventi!“

Mamai nepatinka ištekėjusios dukters vyras. Vyras daro įtaką jos pažiūroms, keičiasi jos elgesys, tada prasideda mamos priekaištai: ne taip apsirengei, ne taip elgiesi, ne taip auklėji mano anūką ir t.t. Yra netgi motinų, kurios visaip kliudo kurti dukrai šeimą, gyvena kartu, bando elgtis kaip draugės ir net važiuoja kartu su dukromis atostogauti, nepalieka jų vienų, kad tik jų „mergaitė“ nesusirastų vyro ir neišeitų gyventi kitur. Kitaip tariant, motinos asmenybė visiškai užgožia dukters asmenybę: dukra neturi nei vyro, nei vaikų, nei būsto, nei savo pačios gyvenimo. Kas toliau? Jeigu dukrai pavyksta ištrūkti iš tokios kontrolės, prasideda konfliktai.

2 psl. »

Komentarai

Psichologija

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai