Kaip saugiai keliauti su vaiku automobiliu?

Shutterstock

Planuojate per atostogas automobiliu pakeliauti po Lietuvą, o gal net po Europą? Ruošiatės, domitės, ką reikėtų aplankyti, pamatyti ir paragauti? Puiku! Tačiau svarbiausia jūsų pasiruošimo užduotis, užtikrinti, kad kelionė bus saugi. Jei keliaujate su vaiku, užduotis tampa kiek sunkesnė, bet ne neįmanoma. Dalinamės keliais praktiškais patarimais, kaip saugiai keliauti su vaiku.

Pirmas ir vienas svarbiausių dalykų – tai automobilinė kėdutė. Ji užtikrina vaiko saugumą ir vienintelė apsaugo avarijų metu. Tai patikrinta ne vieno nepriklausomo testo, tyrimo ir paties gyvenimo. Visi vaikai iki 135 cm ūgio turi sėdėti specialiose automobilinėse kėdutėse. Pasak didžiausios Lietuvoje elektroninės parduotuvės Pigu.lt specialistų, labai svarbu, perkant automobilinę saugos kėdutę, nepamiršti patogumo kriterijaus. Priešingu atveju ilgai planuotos atostogos gali virsti tikru košmaru, nes vaikas tikrai ramiai nesėdės kėdutėje, kuri jam kelia diskomfortą. Tad vaikui turi būti patogu sėdėti net ir ilgesnį laiko tarpą. Renkantis automobilinę kėdutę taip pat svarbu atsižvelgti į vaiko ūgį, kėdutės pritaikymą automobiliui. Kėdutė turi lengvai prisisegti prie automobilio sėdynės, tilpti ir būti stabili.

Aktyviam ir smalsiam vaikui daug sunkiau nusėdėti kelias valandas kėdutėje. Taigi, po kelių valandų kelio tėveliai gali išgirsti kaprizus ir norus paropinėti po automobilį. Tai daryti griežtai draudžiama, todėl, planuojant kelionės maršrutą, reikėtų tolygiai paskirstyti sustojimus, kad bent 10 minučių būtų sustojama, o vaikas per šią pertraukėlę palakstytų ar pavaikščiotų, pažaistų su jumis ir tiesiog pailsėtų nuo sėdėjimo ir vėliau atsisėdęs būtų ramus. Planavimas čia yra itin svarbus. Jei keliaujate su vaiku, didžioji plano dalis vis tiek suksis apie vaiką ir jo užimtumą.

Sugalvokite, ką vaikams veikti automobilyje. Kai vaikai užsiėmę, turi veiklos, žaidimų, jie kas 5 minutės neklausia „ar jau greit atvažiuosime?“, taip pat mažiau blaškosi ir blaško suaugusiųjų ir ypač vairuotojo dėmesį. Tėvams sunku susikoncentruoti į kelią, jei vaikas ant galinės sėdynės verkia, o išsiblaškiusio vairuotojo kelyje gali tykoti nelaimės. Jei esate atsakingi, sustosite, tačiau tai gerokai prailgins kelionės laiką, jei tokių ekstra sustojimų bus ne vienas. Tad vertėtų iš anksto gerai apmąstyti, ką vaikai veiks automobilyje, ypač ilgesnės kelionės metu.

Beje, valgymas ir užkandžiavimas nėra užimtumas. Neplanuokite užkandžiauti automobilyje, verčiau sustokite aikštelėse ir surenkite pikniką – vaikui bus poilsis nuo sėdėjimo, o jums nuo vairavimo, kartu pavalgysite. Beje, pavalgę, pakvėpavę grynu oru, vaikai dažnai užmiega automobilyje, tad miego pertraukėles galite išnaudoti ilgesniam važiavimui be sustojimų.

Net ir ilgiausia kelionė su vaiku yra smagi ir maloni, jei tinkamai jai pasiruošite ir viską suplanuosite. Kaip paminėta, reikalingos automobilinės kėdutės, žaidimai, skanus maistas ir gera nuotaika!
 

Komentarai

Šeima ir laisvalaikis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai