Kaip pripratinti vaiką prie tvarkos?

Kiekviena mamytė puikiai žino, ką reiškia po kojomis besimėtantys žaislai, išbarstyti pieštukai ir neįtikėtinose vietose užslapstyti daiktai. Atrodo, ką tik viską idealiai sutvarkei, o vos spėjai nusisukti – namuose ir vėl chaosas.

Nesitikėk, kad namai visuomet bus idealiai tvarkingi, juk tu augini mažylį. Susitaikyk su mintimi, kad tavo vaikui reikia savos erdvės. Išmėtyti ant žemės žaislai tik tau atrodo kaip betvarkė, o vaikui tai – ištisas fantazijų pasaulis, kuriame jis gyvena. Neribok šios jo laisvės, tačiau sukurk tam tikras taisykles, kurių privalu laikytis.

Visų pirma turi pasirūpinti, kad visi vaiko žaisliukai turėtų savo namus. Vargu, ar vaikas gali išmokti tvarkingumo, jei jo daiktai neturi konkrečios savo vietos ir yra tiesiog sukišami į spintą. Kambaryje galima pakabinti keletą lentynų, įsigyti atskirą žaislų spintelę ar nusipirkti (galbūt net pačiai pasiūti) spalvingus medžiaginius žaislų krepšelius.

Kiekvieną vakarą pasiūlyk vaikui išsirinkti žaidimą:

  • Žaisliukų lenktynės: kuris pirmas spės pasislėpti savo namelyje;
  • Žaisliukų migdymas: visi žaislai suguldomi į savo namelius ir jiems sekama pasaka arba dainuojama dainelė;
  • Išrenkamas vyriausias žaislas, kuris palydi kitus žaisliukus į jų lovytes.

Žaidimų gali būti pačių įvairiausių. Svarbiausia, kad tai būtų žaidimas, o ne griežtas mamos paliepimas “susitvarkyk savo kambarį”. Tvarkymasis vaikui turi teikti tik teigiamas emocijas.

Nepamiršk, kad vaikai – tikrai kopijuotojai, todėl labai svarbu pačiai rodyti tinkamą pavyzdį. Atkreipk vaiko dėmesį į tai, kaip grįžusi namo gražiai sukabini drabužėlius ir paaiškink kodėl taip darai: “Mamytė nori rytoj gražiai atrodyti, todėl visus drabužėlius susikabina, kad jie nesusilamdytų” ir t.t. Vaikas turi suprasti, kad tvarkomasi ne iš neturėjimo ką veikti, o dėl tam tikrų priežasčių.

2 psl. »

Komentarai (3)

Sima 2012-11-28 17:02
Blogiausia kai moka, bet nedaro....Kasdien zysti irgi ne išeitis. Padėk tą, nunešk aną, pakabink trečią, nžn kaip kitos , bet aš tiek kantrybės bambėti neturiu. Kai susikaupia kalnas, liepiu susitvarkyti. Ir šventa ramybė iki kito karto :-) Sunku pakeisti kitą, lengviau pasileisti pačiam ;-) Ir kartais užmerkti akis.
Anika 2012-06-12 19:22
pratinkite nuo mažų dienų, ir problemų nebus
Lota 2012-06-12 18:18
aš visom keturiom už žaidimus. Be jų vaiką išmokyti ko nors labai sunku

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai