Kaip pašviesinti odą?

Kol vieni voliojasi saulutėje ir stengiasi kuo labiau įrusti, kiti gi elgiasi atvirkščiai – bando odą pašviesinti (pavyzdžiui, dėl netolygaus ar tiesiog per stipraus įdegio, norėdami paslėpti randus, dėmes arba tiesiog atrodyti baltesni). Ką jiems galima patarti?
 
1. Naudokite citrinų sultis. Paprastai jos naudojamos plaukų šviesinimui arba kaip natūralus baliklis skalbiniams, tačiau tinka ir odos priežiūrai. Tepkite tamsias vietas, tačiau nepamirškite, kad ši priemonė gali dirginti. Jeigu norite naudoti ją ant didelio odos ploto, geriau pasidaryti minkštą pastą iš sulčių ir medaus arba jogurto.
 
Pastabos:
 

  • Galite sumaišyti sultis su vandeniu ir perpilti į buteliuką su purkštuku, trinti odą citrinos žievele arba darytis kaukes, losjonus. Pasisemkite kantrybės – odos šviesinimas citrina reikalauja laiko.
  • Nenaudokite citrinos ant pažeistų odos vietų (po depiliacijos vašku, skutimo, įpjovimų ir įdrėskimų).

 
2. Tepkite paprastą jogurtą. Tai – itin švelni balinamoji priemonė, be to, šiame produkte esanti pieno rūgštis gerai drėkina, cinkas – saugo nuo įdegio, o aktyvios kultūros kovoja su kenksmingomis bakterijomis ir grybeliais.
 
3. Naudokite sodą. Būkite atsargūs – naudojama dažnai ir dideliais kiekiais gali sausinti odą. Geriau pasidaryti pastą: sumaišykite sodą su medumi ir naudokite kaip kaukę (palikite ant odos bent 10 minučių).
 
4. Nuprauskite ir nušveiskite odą – tai padės pašalinti saulės pažeistą viršutinį odos sluoksnį. Priemonė neturi būti agresyvi – antraip sutrikdysite riebalinių liaukų veiklą. Paprasčiausias receptas – sumaišyti medų su cukrumi. Medus suminkštins jūsų odą, o cukrus pasitarnaus kaip efektyvus šveitiklis. Be to, tokia priemonė pasižymi antibakteriniu poveikiu ir užkerta kelią spuogų atsiradimui.

2 psl. »

Komentarai

Plaukams

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai