Kaip pasirūpinti mažųjų sveikata, kad žiemos šventes sutiktumėte be ligų?

Šaltasis metų laikas tėveliams kelia nemažai iššūkių – kaip pasirūpinti mažylio sveikata, kad vieno iš gražiausių metų laikų ar švenčių nereikėtų praleisti gulint lovoje?
 
Kaip teigia specialistai, svarbiausia visą laiką rūpintis stipraus vaikų imuniteto palaikymu, kuo daugiau laiko praleisti gryname ore ir neignoruoti nerimą keliančių simptomų.
 
Pasveikti reikia iki galo
 
Pasak vaistininkės Žydrūnės Muzikevičiūtės, derėtų nepamiršti, kad augantis organizmas dar tik mokosi kovoti su bakterijomis ir virusais, todėl natūralu, kad kūdikiai ir maži vaikai serga dažniau.
 
„Svarbiausia užduotis tėvams – laiku pastebėti pirmuosius simptomus, jų neignoruoti, konsultuotis su specialistais, kad būtų galima išvengti komplikacijų. Esant tokiems simptomams kaip sloga, gerklės skausmas ar perštėjimas, varginantis kosulys, bendras silpnumas ar pakilusi temperatūra, patartina kreiptis konsultacijų į vaistininką, kuris reikalui esant patars kreiptis ir į šeimos gydytoją. Tėvai neretai peršalimą maišo su gripu, kuriuo vaikai serga sunkiau, o ligos komplikacijos kelia didelį pavojų“, – įspėjo vaistininkė.
 
Vaistininkės teigimu, suaugusieji dažnai sau neleidžia sveikti tiek laiko, kiek reikia, ir skuba grįžti į darbus. Šios klaidos šiukštu negalima kartoti su vaikais.
 
„Ligos turi savo įprastą trukmę. Tarkime, tikėtis, kad vaikas nuo bronchito pasveiks per penkias dienas – nerealu. Tai, kad vaiko būklė gerėja ir jis sveiksta – džiugina, bet tai toli gražu nereiškia, jog jam jau galima grįžti prie įprasto gyvenimo rimto. Per anksti savo nuožiūra nutraukę gydymą rizikuojate, kad liga kartosis ar net komplikuosis į sunkesnes formas“, – sakė Ž. Muzikevičiūtė.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai