Kaip pasiruošti ikimokyklinės įstaigos lankymui?

Ruduo – metas, kai tėvams tenka susidurti su dilema: vesti mažylius į darželį ar ne? Kaip tinkamai tam pasiruošti? Į labiausiai tėvams rūpimus klausimus atsako „Mažųjų ekspertų mokyklos“ ambasadorė vaikų psichiatrė, docentė dr. Sigita Lesinskienė.

Pasak pediatrės, pirmiausia tėvai turi įžvelgti ikimokyklinio ugdymo įstaigos naudą vaikui. Darželis – ne vien neišvengiama būtinybė, kuri padeda tėvams kurti patogesnį gyvenimą, bet ir ypač naudingos vaiko patirties vieta.

Anot dr. S. Lesinskienės, tai – viena pirmųjų ikimokyklinio amžiaus vaikų socializacijos vietų. Tėvai turėtų įvertinti šią puikią galimybę savo vaikui. Juk jis ikimokyklinio ugdymo įstaigoje sužinos įvairiausių dalykų – susipažins su naujais žmonėmis, patirs įvairių situacijų, ims geriau pažinti pasaulį.

„Labai svarbu, kad tėvai paaiškintų, kas yra darželis, kam jis reikalingas, kuo jis naudingas ir svarbus vaikui. Reikėtų mažyliui apie tai pasakyti aiškiai, suprantamai ir, žinoma, pozityviai. Gaila, bet dažnai tenka susidurti, kad ikimokyklinio amžiaus vaikai nežino, kodėl jie lanko darželį“, – teigia gydytoja. Anot jos, vaikas turėtų žinoti, kad jo pagrindinė užduotis darželyje  yra išmokti būti, žaisti ir draugauti su kitais vaikais.

Adaptacijai – žaidimai ir ritualai

Pasak dr. S. Lesinskienės, ikimokyklinio ugdymo įstaigą pradėjusiam lankyti vaikui pradžia kartais būna sunki, todėl labai svarbus aplinkinių supratimas ir jų pagalba.

Gydytojos teigimu, adaptacijos etape labai daug lemia ir bendra vaiko psichologinė savijauta. „Į darželį ruošiamas vaikas turi jaustis ramus ir saugus. Tokiam vaikui nauja ikimokyklinio ugdymo įstaigos aplinka bus įdomi, jis norės bendrauti, žaisti, džiaugtis“, – teigia gydytoja.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų ugdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai