Kaip pasigaminti ir naudoti šveitiklius?

Mokslininkai nustatė, kad odos ląstelės gyvena apie keturis ar penkis mėnesius. Po to jos apmiršta ir kaupiasi ant veido ir kitų vietų. Jeigu šio sluoksnio nenuvalysi – neišvengsi šerpetojimo ir negražios spalvos. Naudojant šveitiklius oda atsigauna, atjaunėja, tampa šilkinė, stangri ir sveika. Kasdien odą reikia prausti ir valyti, o periodiškai – nušveisti.

Parduotuvėse netrūksta šveitiklių, skirtų veidui arba visam kūnui. Kiekviename iš jų yra medžiagų, drėkinančių, minkštinančių ir maitinančių odą, padedančių pašalinti suragėjusį sluoksnį. Skirtumas tik tas, kad veido šveitikliuose naudojamos dalelės yra smulkesnės.

Paprastai šveitiklio pagrindu būna gelis, emulsija, kremas arba kosmetinis molis. Šveitikliai su moliu – puikus pasirinkimas toms, kurių oda mišri arba riebi (ši medžiaga puikiai sutraukia poras ir pašalina riebų blizgesį). Jautriai ir sausai odai reikėtų naudoti šveitiklius-kremus, o geliai yra universalūs.

Šveitikliuose, skirtuose kojų priežiūrai, paprastai būna komponentų, mažinančių patinimą ir prakaitavimą, taip pat ir antibakterinių priedų.

Kaip naudoti šveitiklį?

  • Geriausia odą šveisti prieš miegą.
  • Veidą prieš procedūrą nuvalyti užtenka įprastai – jokių papildomų priemonių nereikia.
  • Šveitiklis turi būti tepamas ant drėgnos odos. Per daug jos nespausdama masažuok veidą nuo smakro iki ausų ir nuo kaktos vidurio iki smilkinių.
  • Naudoti šveitiklio sričiai apie akis negalima.
  • Po procedūros reikia nusiprausti šiltu vandeniu ir pasitepti drėkinamuoju kremu. Jeigu oda parausta arba ima niežtėti, tai reiškia, kad priemonė tau netinka.
  • Kūno šveitiklius naudok po vandens procedūrų, kojų – darydama pedikiūrą, rankų – manikiūro metu (kitaip tariant, tada, kai oda pakankamai pagarinta). Reikėtų skirti daugiau dėmesio alkūnėms, kelėnams, sėdmenims, viršutinei rankų daliai. Nepamiršk pasitepti pieneliu arba kremu!
  • Kad nepakenktum odai ir nepažeistum narūralios jos apsaugos, šveitiklį reikėtų naudoti ne dažniau kaip du kartus per savaitę. Jeigu oda jautri arba sausa – užteks ir vieno karto.

Kaukę-šveitiklį galima pasigaminti ir namuose. Tam reikia įprastų produktų, pavyzdžiui, medaus, morkų, avižinių dribsnių, varškės ir kavos. Siūlome tau keletą receptų.

2 psl. »

Komentarai (5)

Agnė 2021-04-06 22:07
Pirtyje nepakeičiamas dalykas druska su medumi. Kūnui - ne veidui.
marija 2015-10-18 00:38
kaip pasigaminti su kava ir medum ta receptuka noreciau pabandyti o tinka veidui ponia Nijole
marija 2015-01-25 10:56
kaip pasigaminti sveitikli su medumi ir kava veidui
Renata 2012-05-22 10:54
O jautriai odai druska tikrai tinka?
Nijolė 2012-05-22 07:33
kava su medum - idelus šveitiklis. Bent man. Kiti naminiai receptai dažniausiai patinka ne taip stipriai

Veidui

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai