Kaip pasakyti vaikui apie skyrybas?

Ne visada moters gyvenimas susiklosto kaip pasakoje – geras ir mylimas sutuoktinis, sveiki ir laimingi vaikai, nerūpestingas gyvenimas... Anksčiau taip karštai liepsnoję jausmai išblėsta, lieka tuštuma, kurios neišeina užpildyti. Vyras ir žmona kenčia vienas kitą, kol galiausiai nusprendžia išsiskirti. O ką pasakyti vaikui? Nusprendusi, kad tau ir jo tėčiui ne pakeliui, tu susidursi su rimta problema. Ar teisinga bus, jeigu mestelėsi panašią frazę: „Tiesa, aš jau nebemyliu tavo tėčio“? Žinoma, kad ne. Svarbiausia, kad vaikutis suprastų, jog skyrybos nereiškia visiško šeimos iširimo.

Niekas nepaneigs, kad vaikai yra labai jautrūs – jie jaučia tėvelių nuotaikų ir emocijų kaitą, puikiai žino, kada tėtis arba mama meluoja. Ką nors nuslėpti nuo jų yra beveik neįmanoma. Tačiau tai nereiškia, kad atžala turi pati susiprotėti, kas vyksta, ir tyliai ramiai viską išgyventi, nekeliant scenų ir nebandant pabėgti iš namų. Vaikai dažnai pajunta, kad turi palaikyti vieno iš tėvelių pusę, nors myli juos abu – bent jau taip yra kiekvienoje normalioje šeimoje. Nereikia laukti, kad mažylis į tavo antrąją pusę žvelgs tavo akimis, ir matys tuos trūkumus, su kuriais negalėjai susitaikyti. Nepriklausomai nuo to, kokio amžiaus yra tavo vaikai, ir kaip tave įskaudino jų tėvas, turi prisiminti: skyrybos – tai jūsų asmeninis reikalas. Mažylis neturi jaustis kaltas dėl to, kad myli „blogą“ tėtį.

Tikriausiai įsivaizduoji, kaip sunku atsakyti į vaiko klausimą apie tai, kodėl jūsų keliai pasuko į skirtingas puses – juk visose pasakose princas ir princesė gyvena kartu ilgai ir laimingai, o meilė jose visada yra amžina. Jeigu trumpai ir aiškiai nukirsi, kad tiesiog nebemyli tėčio, pasakiškas pasaulio vaizdas, kurį mažylis turi susikūręs savo mintyse, nenumaldomai subyrės į šipuliukus. Tai bus pirmas skaudus susidūrimas akis į akį su negailestinga realybe, kur toli gražu ne viskas panašu į pasaką apie Pelenę.

2 psl. »

Komentarai (6)

To Liveta 2020-01-23 15:47
Kaip suprasti nesutariame ir todėl norime skirtis? Tai kai su vaiku nesutarsi irgi norėsi su savo vaiku skirtis, nes nesutariate?
Nesvarbu 2012-05-31 14:36
Vaikai nori žinoti apie skyrybas kaip kas,
Kkkk 2012-03-13 21:16
Aš šią užduotį palikau vyrui. Taip ir pasakiau: tu išeini, tu vaikui ir pranešk.
samanta 2012-03-13 21:10
Vaikai ir patys kuo puikiausiai viską jaučia ir supranta. Dažniausiai kur kas geriau, nei suaugusieji
Ylva 2012-03-13 15:33
Liūdna, kai tenka skirtis...
Liveta 2012-03-13 12:10
Mano dukrai treji, ji labai prisirišusi prie tėčio. O mes nesutariam, norim skirtis. Jaučiuosi atsidūrusi labai keblioje padėtyje.

Vaikai ir tėvai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai