Kaip panaikinti dėmes?

Kas iš jūsų gyvenime nė karto nesusidūrė su visagale ir visažine reklama, pasakojančia apie stebuklingus miltelius ir kitas skalbimui skirtas priemones, kurios turėtų įveikti kone visus įmanomus nešvarumus? O ar atkreipėte dėmesį į tai, kad dėmės vis dėlto rodomos šviežios? Ką tai reiškia, aišku bet kuriam – išskalbti daug paprasčiau. Kita vertus, tiems, kas vis dar naiviai tiki reklamuojamos produkcijos veiksmingumu, užtenka kartą ar du jos įsigyti, ir pasitikėjimas tuoj pat išgaruoja. Niekam nekyla minties, kad fantastinis filmas vaizduoja realybę, o reklama atrodo tokia tikra, kad nenuostabu, jog tiek daug žmonių praryja jos kabliuką.

Paprastai ne iš karto pastebime, kad sutepėme ir sugadinome daiktą. Tokių dėmių dažnai negali įveikti net brangios skalbimo priemonės, tad bandymų ir klaidų būdu mėginame padaryti taip, kad rūbas ir vėl taptų švarus. Net jeigu mums ir pavyksta išblukinti suteptą vietą, dėmė plečiasi, o tai tikrai ne į gera.

Sakysite, o kodėl nenunešus į cheminę valyklą? Galima, jeigu turite už ką. Tik ar dėl vienos nedidelės dėmelės verta, jeigu sumokėti gali tekti daugiau, nei kainavo pats rūbas? Pakalbėkime apie tai, kaip išvalyti „populiariausias“ – paliktas gėrimų, dažų, rašalo ir žolės – dėmes.

Dėmių tipai

Dėmes galima suskirstyti į 3 tipus: tokios, kurias išplauna vanduo, tos, kurias išplauti reikalingi organiniai tirpikliai, ir dėmės, kurių šie skysčiai neveikia.

  • Vandeniu dažniausiai galima pašalinti įvairių neriebių maisto produktų dėmes, klijus ir vandenyje tirpių dažų pėdsakus.
  • Organiniai tirpalai (pavyzdžiui, spiritas, benzinas) gerai šalina riebias dėmes (aliejus, aliejinius dažus, lakus, dervas, kremus, vašką).
  • Nevalo šie skysčiai kraujo, dirbtinių dažiklių, pelėsių ir kt.

Atsikratyti dėmės daug lengviau, jeigu ji šviežia, žinoma jos kilmė. Jeigu pastebite ne iš karto, pamėginkite prisiminti, kaip ir kada ji galėjo atsirasti (padės spalva ir kvapas). Riebalų dėmių ribos paprastai neturi aiškių kontūrų. Jeigu atsirado neseniai – jos tamsesnės už patį audinį, senos šviesėja dėl oksidacijos ir prilipusių dulkių. Mišrios dėmės pakraščiai ryškesni, dažniausiai ji būna tamsesnė.

2 psl. »

Komentarai (10)

ona 2018-09-29 21:33
Kadarit kant kambariosa.butu.malonus kvapas
Rima 2018-01-13 10:13
Ar įmanoma išvalyti super klijus nuo pikuoto palto?
Miglė 2017-06-26 11:43
Sveiki, reikia pagalbos ir kuo greičiau, namuose neturiu nei dažų valiklio nei spirito, o tuo labiau benzino, ant balto megztinuko užteškėjo violetinės dėmės, labai reik pagalbos, ir pasistenkit atrašyti kuo greičiau, iš anksto dėkoju.
Neringa 2016-02-11 20:52
kitiems*
Neringa 2016-02-11 20:49
gal galite padeti? gal kas susidure su tokia problema, tarkime demes ant drabuziu, bet ne kokios demes, o plauku dazu? gal zinote vertingu budu jas panaikinti? Aciu labai tiems kurie netingite ir padedat kiutiems :)
greta 2014-05-21 16:02
kaip panaikinti is baltu sortu, gelsvas demes?
liveta gal galit duoti patarimu kaip isvalyti 2013-10-16 14:53
gal galit duoti patarimu kaip isvalyti is juodos golfos baltus dazus ?
Gėnė 2013-07-30 14:01
Kapinėse, ant nuo degancios žvakės aptiško ant šaligatvinės plytelės. Nugrandžiau višrų, bet liko daug tamsiau. Kaip išvalyti?
Miglė 2012-05-15 10:35
Na, nežinau, žolės dėmių man jokiom priemonėm pašalint nepavyksta
Rima 2012-05-15 08:45
Ačiū, tikrai pravers :) Ypatingai vasarą, kai kiekvieną dieną tenka vaiko drabužėlius gremžti nuo žolės dėmių :)

Buitis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai